جوان نشان دادن چهره با نکات ساده

جوان نشان دادن چهره با نکات ساده

همه افراد تمایل دارند جوان تر به نظر برسند. روش های بسیاری جهت کاهش سرعت روند پیری پوست وجود دارد. مصرف میوه و سبزیجات زیاد و استفاده از ضدآفتاب برای جلوگیری از تابش اشعه های مضر یو وی به پوست و نوشیدن مقدار مناسب آب و ورزش روند پیری پوست را کاهش می دهد. در این مطلب تکنیکهای جوان نشان دادن چهره را به شما آموزش می دهیم.

بعضی خانم ها معتقدند هر چه بیشتر آرایش کنند زیباتر به نظر می آیند. اما حقیقت این است که استفاده بیش از حد از مواد آرایشی باعث می شود این مواد در خطوط باریک و چروک های پوست جای بگیرد و چین و چروک پوست  بیشتر به چشم آید تا اینکه پنهان شود. اما با استفاده از روش های زیر می توانید به سادگی با باز کردن کیف لوازم آرایشی خود زمان را به عقب برگردانید.

جوان نشان دادن چهره ؛ کرم پودر مناسب

جوان نشان دادن چهره ؛ کرم پودر مناسب

۱- پودر صورت را کنار بگذارید.

با افزایش سن درخشش طبیعی پوست از بین می رود. پودر صورت به راحتی در خطوط باریک جای می گیرد و چین و چروک های پوست بیشتر می شود. به خصوص در اطراف چشم ها.همچنین استفاده از پودر صورت باعث می شود پوست بی حالت شود. به جای پودر از محصولی استفاده نمایید که سبک و مرطوب کننده است. که باعث رطوبت و درخشش پوست می شود.

جوان نشان دادن چهره ؛ رژگونه مناسب

جوان نشان دادن چهره ؛ رژگونه مناسب

۲-از رژگونه صورتی رنگ به حالت کرم استفاده نمایید.

دقیقا مانند پودر صورت، پودر رژگونه نیز وارد خطوط باریک و چین و چروک ها می شود ، باعث می شود پوست بی حالت به نظر آید. انتخاب یک رژگونه به صورت کرم به گونه های شما درخشش می بخشد. حتما رنگ مناسب پوست خود را انتخاب نمایید چه پوست شما روشن است ٬ متوسط یا تیره استفاده از رنگ صورتی به گونه های شما سرخی می دهد و گونه های شما را جوان تر جلوه می دهد.

جوان نشان دادن چهره ؛ فرمژه مناسب

جوان نشان دادن چهره ؛ فرمژه مناسب

۳- فر دادن مژه ها

فر دادن مژه ها چشمان را بیشتر جلوه می دهد. همان طور که می دانید با گذشت زمان پلک ها دچار افتادگی می شود .فر کردن مژه ها باعث می گردد چشمان فرد باز و برجسته شده و بنابراین جوان تر به نظر آید. حتما از چند لایه ریمل استفاده کنید حتی اگر مژه های خود را فر نمی کنید.

جوان نشان دادن چهره ؛ رژلب مناسب

جوان نشان دادن چهره ؛ رژلب مناسب

4- از برق لب حجیم دهنده استفاده نمایید.

یکی دیگر از علائم پیری نازک شدن لب هاست. هرچند نمی توانید زمان را به عقب بازگردانید و لبان خود را مانند سابق برجسته نمایید اما می توانید با استفاده از برق لب حجیم دهنده به لبان خود حالت نرم و برجسته دهید. هنگامی که سوزش اندکی را در لب خود حس کنید متوجه می شوید که از حجیم دهنده مناسب استفاده کرده اید. اما نباید از رنگ های تیره استفاده نمایید زیرا این رنگ ها روی لبان شما سایه می اندازد و آن را نازک تر جلوه می دهد.

5- خطوط تیره روی صورت خود را محو کنید.

چه به دلیل کمبود خواب ٬ ارث یا سن خطوط ظاهر شده در اطراف چشمان ، فرد را مسن تر از آن چیزی که هست نشان می دهد. خطوط تیره در واقع باعث می شود چهره فرد طوری به نظر آید که گویی به طرف پایین کشیده شده است. فرد باید از محو کننده ای استفاده کند که به رنگ هلو یا صورتی است تا رنگ آبی که زیر خطوط صورت وجود دارد را خنثی کند. برای افزودن براقی به زیر چشمان و جوان جلوه دادن آن باید آهسته به محو کننده ضربه زد و روی پوست مالید. همیشه باید محو کننده ای را انتخاب نمود که یک درجه از رنگ پوست کمرنگ تر است تا به چشمان ظاهری جوانتر دهد.

۶- خط چشم دنباله دار بکشید.

دقیقا مانند فر دادن مژه ها باید خط چشم خود را به صورت دنباله دار کشید این باعث می گردد چشمان بالاتر به نظر آید. همان طور که می دانیم با افزایش سن چشمان فرد کم کم دچار افتادگی می شود. با استفاده از خط چشم و دنباله دار کردن آن ٬ چشمان حالتی را به خود می گیرد که انگار به سمت بالا کشیده شده است.

جوان نشان دادن چهره با سایه روشن

جوان نشان دادن چهره با سایه روشن

۷- سایه سبک استفاده کنید.

برای روشن کردن پلک ها ؛ باید در قسمت بالا و گوشه های پلک خود از سایه براق استفاده نمایید. منطقه بالای چشم مانند غاری است که با افزایش سن تاریک تر می گردد.استفاده از رنگ های روشن و شفاف در آن منطقه چشم ها را زیباتر  جلوه می دهد . فقط به یاد داشته باشید دور تا دور چشمان خود را سایه نزنید زیرا سایه بیش از حد ممکن است اثر عکس داشته باشد. فقط از یک سایه رنگ روشن در گوشه بالا نزدیک مجرای اشک و زیر ابرو استفاده کنید.

جوان تر جلوه دادن خود اصلا کار مشکلی نیست و با استفاده از 7 روش ساده ؛ دیگر لازم نیست کسی سن واقعی شما را بداند!

تحریریه پزشک آشنا

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

اطلاع از
avatar