آیا جراحی بینی های گوشتی امکان پذیر است

آیا جراحی بینی های گوشتی امکان پذیر است

در این مطلب ابتدا تعریفی از بینی گوشتی سپس در خصوص جراحی  بینی های گوشتی مطالب مفید و کاربردی را مطرح می نماییم. بینی گوشتی اصطلاحی است که افراد استفاده میکنند و منظور بینی هایی است که یک سوم پایینی بینی قطورتر و نرمی بیشتری داشته باشد. چه عواملی باعث می شود یک سوم پایینی بینی بزرگتر و قطورتر شود؟

معمولا پوست قطور، بافت همبند عضلانی که زیر پوست وجود دارد، همچنین غضروف های قطور پایینی کناری و … عواملی هستند که یک سوم پایینی بینی را از حالت طبیعی خارج میکنند. معمولا پوست قطور عاملی است که بیشتر به شکل دهی بینی کمک میکند. و میتواند سایز بینی را از حالت طبیعی و نرمال خارج کند.

البته بیشتر مراجعه کنندگان به جراح بینی اصطلاح بینی گوشتی را زمانی که دو سوم بالایی بینی دچار قوز باشد هم به کار میبرند. استخوان های بینی، غضروف‌های بالایی کناری و کناره جلویی تیغه بینی عناصر آناتومیکی هستند که در بزرگی بینی نقش دارند.

جراحی بینی های گوشتی به چه صورت است

جراحی بینی های گوشتی به چه صورت است

چگونگی جراحی  بینی های گوشتی

جراحی بینی یکی از سخت ترین عمل ها است و باید جراح بینی تجربه و تخصص کافی را داشته باشد. معمولا  جراحی بینی گوشتی و استخوانی  هر کدام تکنیک های خاصی دارند. اگر جراح بینی  دوره دیده  و با تجربه باشد میتواند هر نوع بینی را عمل کند چه استخوانی باشد و چه بینی گوشتی .

کدام بینی بعد از عمل زودتر بهبود میابد؟

اگر مشکل اصلی بینی دوسوم  فوقانی و مخصوصا پوست نازک باشد٬ جراح اسکلت استخوانی بینی را اصلاح میکند و پوست نازک را روی آن میکشد٬ در این حالت نتیجه ی عمل خیلی زود نمایان میشود. ولی اگر مشکل اصلی بیشتر بخش نرم و پوست قطور بینی باشد٬ معمولا بیمار باید برای بهبود کامل کمی صبور باشد چرا که تورم ناشی از عمل در این حالت کمی دیرتر بهبود پیدا میکند و در نتیجه شکل نهایی بینی دیرتر خودنمایی میکند … به صورت کلی در هر دو حالت جراح و بیمار باید برای مشخص شدن نتیجه عمل صبور باشند.

جراحی بینی های گوشتی به چه صورت است

جراحی بینی های گوشتی به چه صورت است

روش جراحی بینی گوشتی با استخوانی متفاوت است؟

معمولا بینی های ما ایرانی ها حداقل به صورت ترکیبی است و کمتر کسی را میتوان یافت که فقط بینی استخوانی یا فقط بینی گوشتی داشته باشد٬ ولی به صورت کل جراح برای هر دونوع( گوشتی – استخوانی) باید تکنیک هایی داشته باشد. در حالت کلی بینی های استخوانی را پزشک کاهش حجم میدهد و یک شکل دهی مناسب  با توجه به صورت بیمار  انجام میدهد. ولی در بینی های گوشتی معمولا بافت ها جا به جا می شوند. شکل دادن به بینی گوشتی سخت تر از بینی استخوانی است.

آیا حقیقت دارد که بینی گوشتی بعد از عمل برمیگردد؟

خیر – بعد از عمل بینی های گوشتی به همان حالت میمانند – معمولا بینی های گوشتی بعد از عمل با تورم همراه هستند و این تورم طولانی میتواند ایجاد بافت فیبروز کند که در نتیجه حالت پایدار ایجاد شود. بهتر است بعد از عمل بینی های گوشتی مراقبت هایی که جراح بینی میگوید را به دقت اجرا کنیم. مثلا : موقع خواب به چه شکل بخوابیم، چطور از چسب و ماساژ استفاده کنیم و …

جراحی بینی خود را به یک متخصص با تجربه و دوره دیده بسپارید و قبل از جراحی از سابقه  کاری پزشک پرس و جو کنید.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

اطلاع از
avatar