مراحل جراحی بینی به چه صورت است

مراحل جراحی بینی به چه صورت است

 در این مقاله قصد داریم، مراحل جراحی بینی را برای شما همراهان رسانه پزشک آشنا بیشتر توضیح دهیم. بیمار یا به با کمک بیهوشی عمومی یا با بی حسی موضعی آماده جراحی بینی میشود. در ابتدا بیشتر در مورد روش بی حسی موضعی توضیح میدهیم:

این روش ترکیبی از لیدوکایین و اپی نفرین میباشد که به منطقه ی مورد نظر تزریق می شود و بی حسی موضعی به وجود می آورد (برای مدتی عروق را کاهش میدهد).

دو روش کلی برای در مراحل جراحی بینی وجود دارد که عبارتند از :

جراحی بینی روش باز و بسته ؛ در رینوپلاسی بسته تمام برش ها داخل سوراخ بینی انجام شده، اما در رینوپلاسی باز برشی از پوست که که جداکننده سوراخ های بینی است را شامل می شود. جراح بینی ابتدا بافت های کاملا نرم و پوست ها را از ساختار اصلی و اساسی جدا میکند٬ استخوان و غضروف را مجددا شکل میدهد.

مراحل جراحی بینی چیست

مراحل جراحی بینی چیست

گاهی جراح مجبور است برای تقویت و یا کلا تغییر شکل بینی٬ قطعه ای کوچک از غضروف و یا استخوان فرد را پیوند بزند. عموما این غضروف ها از تیغه برداشته می شود و اگر تیغه غضروف به اندازه کافی برای پیوند نداشت٬ از غضروف های صدفی گوش یا دنده ها استفاده می شود. در برخی از موارد برای تقویت پل بینی از ایمپلنت های مصنوعی استفاده می شود.

یکی از مشکلات و اعتراضات بیماران به نوک بینی است که بیش از حد پهن شده باشد٬ چند تکنیک برای جراحی نوک بینی پهن وجود دارد: اگر استخوان های بینی در قسمت بالایی ظاهرا پهنای بیشتری را به نمایش بگذارد. جراح بینی استخوان ها را به سمت داخل در یک موقعیت باریک تر جا به جا میکند.

مراحل جراحی بینی چیست

مراحل جراحی بینی چیست

افتادگی یک سوم میانی بینی

معمولا افتادگی طاق میانی بینی به جراحی ثانویه بینی نیاز دارد. زمانی که در مرحله ی اول پزشک از هامپیکتومی استفاده میکند این مشکل به وجود می آید. معمولا جراح فلپ های گسترده شده  دریچه های داخل بینی را باز میکند و شروع به بازسازی و ترمیم یک سوم میانی میکند.

 

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

اطلاع از
avatar