اطلاعاتی مفید برای فرم دهی چانه

اطلاعاتی مفید برای فرم دهی چانه

گروهی از افراد هستند که چانه ی آنها نسبت به سایز صورتشان کوچک تر یا بزرگ تر بوده و در برخی موارد حتی ممکن است چانه آنها کج باشد و در کل تناسب درستی با دیگر اجزای صورتشان ندارد و آنها نیاز به فرم دهی چانه ی خود دارند تا تناسب چهره ی آنها اصلاح شود.

به علت گسترده بودن مطالب, در مورد جراحی چانه, ما در اینجا به یکی از بخش ها ی جراحی چانه از قبیل بزرگ کردن چانه و برطرف کردن مشکل کسانی که چانه ی کوچکی دارند می پردازیم.

فرم دهی چانه با جراحی

فرم دهی چانه با جراحی

فرم دهی چانه و بزرگ کردن چانه

در کل برای بزرگ کردن چانه و بهبود شکل ظاهری آن دو روش وجود دارد. راه اول این است که جراح قطعه ای از استخوان را در محلی جلوتر از محل اولیه آن قرار می دهد. برای این منظور از قسمت پایین استخوان چانه استفاده می شود. با انجام دادن این کار هم طول چانه اضافه می شود و همزمان چانه بالاتر می آید. درحالی‌ که ارتباط ماهیچه با استخوان در این ناحیه حفظ شده است، قسمت چانه به صورت محکم به محل مورد نظر در استخوان فک با پیچ و پلاک فلزی وصل می‌شود.
روش دوم برای انجام دادن این جراحی استفاده از پروتز یا مواد غضروفی که از استخوان لگن بر داشته می شود. مثلا برای قسمت جلویی استخوان فک پایینی از این روش استفاده میشود.

پیش از انجام دادن عمل زیبایی چانه لازم است چه کارهایی انجام دهید؟

اگر شما به بیماری های خاصی مانند فشارخون مبتلا هستید باید این بیماریها را قبل از جراحی کنترل کنید.
حداقل دو هفته قبل از عمل فرم دهی چانه باید از مصرف داروهای رقیق کننده خون خودداری کنید.

فرم دهی چانه با جراحی

فرم دهی چانه با جراحی

بعد از مشخص شدن تاریخ جراحی شما باید یک نوبت برای آزمایش های لازم قبل از پذیرش اقدام نمایید.
پزشک حتما به شما دستورالعملی در مورد خوردن و آشامیدن، مصرف ویتامین‌ها و داروها، استعمال دخانیات می دهد. استعمال دخانیات باید دو تا سه ماه قبل از عمل جراحی فرم دهی چانه حتما قطع شود.

زیرا مصرف دخانیات در این دوران باعث کم شدن خون رسانی به بافت مورد نظر می شود.
نکته (در حقیقت بعضی از جراحان از پذیرش بیماران سیگاری به دلیل خطر بالایی که دارد خودداری می کنند).
بهتر است در زمان جراحی چانه فردی به عنوان همراه  با شما به بیمارستان آمده و در مراحل بعد از عمل به شما کمک کند.

فرم دهی چانه با جراحی

فرم دهی چانه با جراحی

روند انجام دادن جراحی چانه چگونه است ؟

عمل زیبایی چانه معمولا جزء عمل های سرپایی دسته بندی می شود چون جراح می تواند حتی این عمل را در مطب خود به راحتی انجام دهد. مدت عمل بین 1 تا 3 ساعت به طول می کشد.
جراحی می تواند هم تحت بی هوشی کامل و هم بی هوشی موضعی انجام شود. بعد از بیهوشی یک شکاف در چین های طبیعی زیر چانه یا در دهان و در تلاقی لب پایینی و لثه ایجاد می شود.
اگر حین این جراحی عمل رفع غبغب هم نیاز باشد یک شکاف دیگر هم زیر چانه برای لیپوساکشن انجام می شود. بعد از این شکاف ها جراح بافت را می کشد تا از هم باز شود و جا برای قرار دادن پروتز یا خمیر مصنوعی که از قبل متناسب با چانه بیمار قالب گیری شده را جاسازی کند.

اگر در این زمان نیاز به تراشیده شدن استخوان چانه هم باشد انجام می شود و سپس جراح شکاف های ایجاد شده را با بخیه های کوچکی می بندد و معمولا در این جراحی نیازی به پیچ و پلاک نیست.

 

ارسال یک نظر

نام *

ایمیل * (ایمیل منتشر نخواهد شد)