انواع جراحی زیبایی و قبل و بعد از عمل بینی

انواع جراحی زیبایی و قبل و بعد از عمل بینی

روزگاری انواع جراحی زیبایی فقط روی افراد ثروتمند و مشهور انجام می پذیرفت نه همه افراد. امروزه هر سال تعداد زیادی از افراد در سراسر دنیا به مطب جراحان مراجعه می کنند به این امید که جراح، شکم آنان را صاف و باسن شان را بزرگتر کند، یا بینی و چانه آن ها را دوباره شکل دهد. با مطالعه مطالب زیر می توانید درباره انواع عمل جراحی زیبایی که بسیار شایع است مطالبی بیاموزید و نتایج حاصل از عمل های جراحی که در تصاویر غیر پزشکی ارائه شده و بر اساس استانداردهای مقاله وب مد می باشد مشاهده نمایید.

قبل و بعد از عمل بینی

قبل و بعد از عمل بینی

قبل و بعد از عمل بینی(رینوپلاستی)

عمل بینی یا رینوپلاستی یکی از شایع ترین انواع جراحی زیبایی است. در این نوع عمل، جراحی ماهر بینی دارای مشکل را دوباره شکل می دهد، بینی یا ممکن است بسیار بزرگ، پهن، یا دارای قوز باشد یا بینی ممکن است به صورت طبیعی یا در اثر جراحات خم شده و از مرکز متمایل شده باشد. عمل بینی درمیان نوجوانان بسیار شایع است اما جراحان توصیه می کنند نوجوانان تا سن 15 یا 16 سالگی صبر کنند و در مورد پسران تا سنین بالاتر. در این عمل جراحی مشکلات عمده به ندرت اتفاق می افتد و دوره بهبودی آن بین یک تا سه هفته به طول می انجامد.

قبل و بعد از جراحی پلک

قبل و بعد از جراحی پلک

 قبل و بعد؛ جراحی پلک

جراحی پلک به نام بلفاروپلاستی نیز خوانده می شود. با انجام این نوع عمل می توان مشکلات گوناگونی را برطرف نمود از افتادگی پلک بالا گرفته تا پف کردگی زیر پلک. طی عمل جراحی پلک، پوست اضافه و چربی از این نواحی برداشته می شود در نتیجه پلک ها صاف تر و سفت تر به نظر می آید. جهت کاهش پف کردگی زیر پلک نیز، چربی ها از یک منطقه به منطقه دیگر منتقل می شود تا پفک کردگی پلک کاهش یابد. در این عمل دوره بهبودی یک هفته طول می کشد و جای زخم باقی نمی ماند.

قبل و بعد کشیدن پوست گردن

قبل و بعد کشیدن پوست گردن

قبل و بعد از کشیدن پوست گردن

فیلم نامه نویس نورا افرون عنوان خاطرات خود را با نام «من احساس بدی نسبت به گردن خود دارم» نوشت. او می گوید اگر این مشکل باعث ناراحتی شماست می توانید از این نوع عمل جراحی استفاده کنید. همان طور که می دانیم به دلیل کاهش قدرت در عضلات گردن بافت ناحیه گردن شل می شود یا عارضه ای به نام گردن بوقلمونی رخ می دهد. جراح می تواند با اصلاح و برداشتن ماهیچه گردن یا با خروج چربی از این نواحی مشکل فوق را برطرف سازد. معمولا عمل کشیدن گردن با عمل کشیدن پوست صورت همراه می شود. همانند سایر عمل های جراحی در این عمل نیز احتمال بروز عفونت وجود دارد و درمان آن به دو هفته زمان نیاز دارد.

قبل و بعد کشیدن پوست صورت

قبل و بعد کشیدن پوست صورت

 قبل و بعد از کشیدن پوست صورت

کشیدن پوست صورت موجب می گردد چهره، صاف تر و شاداب تر به نظر آید. در این نوع عمل جراحی، جراح کار خود را از اطراف گوش شروع می کند، سپس پوست های اضافی را بر می دارد و روی لایه های عمیق پوست و ماهیچه ها کار می کند تا پوست صورت سفت شود. هرچند احتمال آن اندک است اما ممکن است عوارضی مانند عفونت یا آسیب رخ دهد. امروزه کشیدن پوست صورت در میان 5 عمل جراحی زیبایی پر طرفدار است. در این باره گزینه های ساده تری نیز وجود دارد مانند تزریق فیلرها، بوتاکس، سفت سازی با فرکانس رادیویی یا استفاده از لیزر درمانی.

قبل و بعد لایه برداری پوست با لیزر

قبل و بعد لایه برداری پوست با لیزر

قبل و بعد از لایه برداری پوست با لیزر

 روش لایه برداری پوست با لیزر، یکی از انواع جراحی زیبایی است که در آن از پرتوهای نور جهت حذف سلول های آسیب دیده استفاده می شود. هنگامی که لایه خارجی پوست برداشته می شود خطوط نازک و لک ها نیز به دنبال آن از بین می رود. لایه برداری با استفاده از لیزر در افرادی که پوست آنها در اثر آفتاب دچار آسیب دیدگی شده و در کاهش آثار زخم ناشی از آکنه همان طور که در شکل مشاهده می کنید موثر است، البته این روش در پوست های روشن بهتر جواب می دهد. بر حسب نوع لیزر، روند بهبودی پوست یک الی دو هفته طول می کشد.

قبل و بعد از کاشت مو در مردان و زنان

قبل و بعد از کاشت مو در مردان و زنان

قبل و بعد از کاشت مو

نیمی از مردان و بسیاری از زنان با افزایش سن دچار ریزش مو می شوند. در این گونه موارد معمولا ضخامت موها در کناره های سر و پشت سر حفظ می گردد. پس جراح می تواند این موها را به مناطق فاقد مو یا مناطقی که در آن موها دچار نازکی شده منتقل نماید، در آن مناطق موها دوباره می تواند ریشه کند. امروزه مانند دهه ها قبل پس از کاشت مو، موها مانند موهای عروسک به نظر نمی آید. و در این عمل جراحی صدها میکرو گرافت هر یک حاوی یک یا سه تار مو با الگوی طبیعی کاشته می شود.

قبل و بعد از کشیدن پوست بازو در زنان

قبل و بعد از کشیدن پوست بازو در زنان

قبل و بعد از کشیدن پوست بازو

با افزایش سن عضلات سه سر بازو سفتی خود را از دست می دهد به خصوص در مورد زنان. با افزایش سن پوست بازو مانند بال مرغ به نظر می آید یعنی پوست اضافه و چربی در منطقه بالای بازو آویزان می شود. با عمل جراحی که به نام براچیوپلاستی معروف است می توان این مشکل را برطرف نمود. در این روش با حذف پوست و چربی اضافه، مناطقی مانند زیربازو، منطقه بین زیر بغل و بازو سفت می شود. و در قسمت داخلی پشت بازو جای زخمی باقی می ماند.

قبل و بعد از لیپوساکشن

قبل و بعد از لیپوساکشن

قبل و بعد از لیپوساکشن بدن

لیپوساکشن یکی از شایع ترین نمونه های انواع جراحی زیبایی است. در این روش با استفاده از مکش؛ چربی ها از داخل شکم، ران ها، باسن و پشت خارج می شود. پس از انجام این عمل جراحی، نواحی تحت درمان صاف تر می گردد. لیپوساکشن برای افرادی که وزن آنان اندکی بالاتر از وزن نرمال می باشد تاثیر بیشتری دارد. بعلاوه احتمال بروز مشکل در حین انجام این عمل کم است البته احتمال بروز عفونت یا تغییر رنگ پوست در این عمل جراحی وجود دارد.

قبل و بعد از جراحی شکم

قبل و بعد از جراحی شکم

قبل و بعد از جراحی شکم (ابدوینوپلاستی)

برخلاف لیپوساکشن، عمل جراحی شکم، عمل بزرگی است. نام دیگر این عمل ابدومینوپلاستی است، در این نوع عمل، چربی از ناحیه شکم برداشته شده و ماهیچه در نواحی شکم سفت می شود. این عمل چندین ساعت به طول می انجامد و معمولا جای زخم آن باقی می ماند. عمل برداشتن شکم در افرادی که تصمیم دارند وزن زیادی کاهش دهند یا برای زنانی که تصمیم به بارداری دارند توصیه نمی شود.

قبل و بعد از پروتز سینه

قبل و بعد از پروتز سینه

قبل و بعد از پروتز سینه(ایمپلنت سینه)

بزرگ کردن سینه یکی از شایع ترین انواع جراحی زیبایی در زنان است (نظیر عمل  لیپوساکشن ). جهت بزرگ سازی سینه ها پزشک در ناحیه زیر بغل، نوک سینه یا زیر سینه برشی می دهد و سالین یا ژل در آن منطقه قرار می دهد، در این نوع عمل بیمار اندازه مورد نظر خود را تعیین می نماید. این عمل خطراتی اندکی دارد.

قبل و بعد از ماموپلاستی و جراحی ترمیمی پستان در زنان

قبل و بعد از ماموپلاستی و جراحی ترمیمی پستان در زنان

قبل و بعد از ماموپلاستی(جراحی ترمیمی پستان)

هرچند زنان بیشتر به دنبال سینه هایی بزرگ هستند اما عمل ماموپلاستی نیز یکی از انواع جراحی زیبایی شایع است. در این عمل چربی، بافت و پوست برداشته می شود تا سینه ها به اندازه مناسب برسد. این امر در کاهش درد گردن و پشت در زنانی که سینه هایی بزرگ و سنگین دارند موثر است. مشکلاتی که در این عمل ممکن است رخ دهد شامل بی حسی در ناحیه نوک سینه و مشکل در شیردهی است.

انتخاب بهترین جراح زیبایی در تهران

انتخاب بهترین جراح زیبایی در تهران

انتخاب بهترین جراح برای انجام انواع جراحی زیبایی

اگر تصمیم به انجام یکی از انواع جراحی زیبایی دارید باید انتظارات معقولانه ای داشته باشید و جراحی را انتخاب نمایید که به او اعتماد دارید. حتما جراح باید دارای بورد تایید شده در زمینه جراحی زیبایی باشد، این بدان معناست که او در این زمینه آموزش لازم دیده و آزمون هایی را از سر گذرانده است. علاوه بر این باید به افرادی که عمل مورد نظر شما را انجام داده اند مراجعه کنید. بعلاوه حتما درباره خطرات و مزایای عمل مورد نظر از پزشک جویا شوید. مهم تر از همه اینکه به جراح خود بگویید دقیقا چه هدفی دارید.

تحریریه پزشک آشنا به نقل از WebMD.com

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

اطلاع از
avatar