با جوش صورت چه کنیم و درمانهای سریع جوش کدامند

با جوش صورت چه کنیم و درمانهای سریع جوش کدامند

یکی از دغدغه های افراد جوش صورت است که در این خصوص بارها به متخصص پوست مراجعه می کنند. در این مقاله قصد داریم در مورد جوش صورت صحبت کنیم. تا شما بدانید چه کارهایی باید انجام دهید و چه کارهایی به ضرر پوست شما است تا این اشتباهات رو در مورد جوش ها انجام ندهید.

شش کاری که با جوش صورت انجام میدهید و کاملا اشتباه است.

درمان جوش صورت ولی چگونه

درمان جوش صورت ولی چگونه

البته اشتباهات رایج خیلی بیشتر است و ما به 6 اشتباه پرتکرار اشاره میکنیم. ابتدا باید بدانید ۲-۳ بار در روز شستن صورت کفایت میکند و شستن بیش از حد صورت٬ باعث خشکی پوست می شود. شاید در ظاهر، جوش ها فقط ناراحت کننده به نظر بیاییند اما ما به شما مخاطبین سایت پزشک آشنا راهکارهایی رو آموزش میدهیم تا مزاحمت جوش ها کمی قابل تحمل شود .

۱ – لطفا بیش از حد به جوش ها توجه نکنید!

باور غلطی که باید بدانید این است که آکنه  و جوش ها به دلیل کثیف بودن صورت نیست٬ اگر کثیفی دلیل آن بود قطعا پاها  خیلی بیشتر آکنه و جوش میداشت. لطفا سعی کنید برای شستن صورت شوینده هایی رو انتخاب کنید که ph آنها نه بالا باشد و نه پایین. و شستشو حداکثر ۲-۳ بار در روز کفایت میکند. اگر بیش از حد حساسیت نشان دهید و صورت خود را بشویید  به پوست آسیب میرسد و سوزش و خارش ایجاد میکند. پس اگر صورت شما جوش زد٬ به هیچ عنوان سعی نکنید صورتتان را مدام بشویید.

۲- به پزشک متخصص پوست مراجعه کنید.

در قرن ۲۱ جای مصرف داروها به صورت خودسرانه نیست و ممکن است داروی اشتباه وضعیت پوست شما را بدتر کند. دارو باید بعد از معاینه متخصص پوست و مو  و براساس نیاز و شرایط شما تجویز شود. اگر پوست صورت شما زیاد جوش می زند. بهتر است به یک پزشک متخصص مراجعه کنید تا عوارض کمتری از مصرف داروی خودسرانه برای شما داشته باشد.

درمان جوش صورت ولی چگونه

درمان جوش صورت ولی چگونه

۳ –  لطفا نسخه ی پزشک را بدرستی دنبال کنید.

سعی نکنید به صورت خودسرانه میزان مصرف داروها رو کم و زیاد کنید و فقط طبق نسخه ی  تجویز شده پزشک استفاده کنید. اگر بیش از حد دارو برای از بین بردن جوش استفاده کنید احتمال دارد به جای بهبود آسیب بیشتری از جمله ایجاد لکه های تیره یا قرمزی بیشتری برای پوستتان به وجو آورید. تا روز آخر داروها رو استفاده کنید و خیلی زود ناامید نشوید.

۴ – توقف ناگهانی مصرف دارو ممنوع

احتمال دارد با شروع مصرف داروی تجویز شده توسط متخصص، جوش و آکنه به وجود آید. اما شما نباید به هیچ عنوان خودسرانه مصرف دارو را قطع کنید چرا که احتمال دارد بیماری پوستی شما دوباره تشدید شود. عده ای از افراد برای جلوگیری از آکنه معمولا یک درمان دائم ضد آکنه دارند و عده ای دیگر در هفته چندین  بار دارو مصرف میکنند. لطفا فقط با دستور پزشک مصرف داروی خود را قطع کنید.

۵ – آرایش زیاد ممنوع

معمولا خانم ها با نمایان شدن جوش سعی میکنند با آرایش بیشتر محل جوش را بپوشانند که این کار میتواند به پوست صدمات بیشتری بزند. تضعیف پوست و در نهایت صدمات جبران ناپذیری که احتمال دارد. لطفا نگران جوش و آکنه نباشید و سعی نکنید با آرایش مخفی کنید چرا که به ضرر خودتان تمام می شود.

۶ –  فشار دادن جوش ها ممنوع

نباید به هیچ عنوان جوش ها را فشار دهید چرا که باعث افزایش مدت زمان بهبود و افزایش احتمال اسکار می شود. اگر جوش ها را فشار دهید احتمال دارد بعد از درمان آثار آن روی پوست شما برای مدتی باقی بماند.

بعد از جوش زدن چه باید کرد؟

مواردی که اشاره شد را با دقت انجام دهید ٬سعی کنید اگر صورت شما جوش زد اعتماد به نفس خودتان را حفظ کنید چرا که این جوش ها ممکن است روی صورت هرکسی نمایان شود. اگر جوش ها مزاحم شما هستند با بی اعتنایی سعی کنید روی آنها را کم کنید! اینکار به درمان سریع تر شما کمک میکند.

توصیه ما به شما این است در انتخاب پزشک و  کلینیک پوست دقت کنید.

با تشکر / pezeshkashna.com

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

اطلاع از
avatar