درمان موخوره با روش های خانگی و طبیعی

درمان موخوره با روش های خانگی و طبیعی

موهای انسان در طول زندگی به طور متناوب ممکن است دچار مشکلاتی از قبیل موخوره , شوره سر وگاهی شپش و … شود.
اما موخوره مشکلی است که اغلب خانمهای که موهای بلند دارند دچار آن می شوند. یا آقایان دچار موخوره ریش میشوند. در این مقاله شما را با درمان موخوره با روش های خانگی آشنا می کنیم.

موخوره اصطلاحی است که به دو یا چند شاخه شدن انتهای مو گفته می شود. اگر شما به این مشکل رسیدگی نکنید باعث زشت شدن و ویز شدن انتهای مو می شود و نمای کوتاه و بلندی را به انتهای موهای شما نیز می دهد.

علت ایجاد موخوره چیست و درمان موخوره با روش های خانگی

دلایل مختلفی می تواند در بروز این مشکل دخالت داشته باشند اما مهمترین علت آن خشکی مو می باشد که معمولا در انتهای مو ایجاد می شود.

از دلایل دیگر ابتلا به مو خوره می توانیم به؛

استفاده از وسایل آرایشی و انواع رنگ ها و اکسیدان ها

استفاده از شامپوی نامناسب برای موها

سشوار و اتو کشیدن زیاد موها

حتی شانه کردن زیاد مو با برس های سفت و خشک

و انواع دلایل دیگری که می تواند به موهای شما آسیب بزند و موهای شما را خشک کند می تواند از عوامل ایجاد موخوره باشد.

درمان موخوره با روش های خانگی چگونه است

درمان موخوره با روش های خانگی چگونه است

پیشگیری از موخوره و درمان موخوره با روش های خانگی

بهترین روش برای جلوگیری از این معضل کوتاه کردن موها می باشد به طوری که شما هر  6 هفته یا دو ماهی یکبار سر موهای خود را به اندازه یک تا دو سانت کوتاه کنید.

از روش های دیگر برای درمان این معضل استفاده از روغن ها را می توانیم بیان کنیم. همان طور که پیش تر بیان شد دلیل اصلی موخوره ایجاد خشکی و کم شدن چربی مو است. برای اینکه بتوانید بدون کوتاه کردن موها این مشکل را برطرف کنید می توانید از انواع روغن ها مانند روغن زیتون یا روغن بادام تلخ استفاده کنید. به این صورت که دستتان را کمی با روغن دلخواه خود چرب کنید و آن را به انتهای موهای خود بمالید این کار می تواند از ایجاد موخوره جلوگیری کند.

البته در استفاده از این روش باید توجه داشته باشید که موی خود را زیاد چرب نکنید و حتما بعد از گذشت یک یا دو روز دوش بگیرید و موی خود را تمیز بشویید و دوباره بعد از حمام از روغن استفاده کنید.

استفاده از تخم مرغ برای رفع موخوره ؛ درمان موخوره با روش های خانگی

استفاده از تخم مرغ برای رفع موخوره ؛ درمان موخوره با روش های خانگی

استفاده از تخم مرغ برای رفع موخوره

تخم مرغ به علت داشتن اسید های چرب و پروتئین و همچنین ویتامین A باعث ایجاد رطوبت طبیعی در موها می شود. شما می توانید هم از زرده تخم مرغ به تنهایی و هم مخلوط زرده تخم مرغ با روغن هایی مانند روغن زیتون و یا روغن بادام استفاده کنید. به این صورت که هفته ای یک بار این مواد را بر روی موهای خود گذاشته و بعد ازگذشت نیم ساعت تا دو ساعت سر خود را با آب ولرم بشویید. این ماسک مو برای تقویت ریشه مو , درخشندگی مو و برطرف شدن موخوره مو بسیار مناسب است.

موز در رفع موخوره موثر است

موز در رفع موخوره موثر است

استفاده از پوره موز

موز یک میوه پرطرفدار است مخصوصا در بین کودکان. حال شما می توانید با استفاده از این میوه خوشمزه موخوره ی موهای خود را از بین ببرید. موز سرشار از روغن های طبیعی ، پتاسیم ، روی ، آهن و ویتامین های A ,E ,C هست که به بازگرداندن حالت ارتجاعی مو کمک میکند و باعث به حداقل رسیدن شکنندگی موها می شود. همچنین موها رو نرم و مرطوب نگه میدارد و باعث بهبود بافت مو می شود و باعث پیشگیری از ایجاد موخوره. موز رو به تنهایی پوره کنید و به موهایتان بمالید وبعد از یک ساعت با آب ولرم شستشو دهید. این کار رو یک یا دو بار در هفته تکرار کنید تا تاثیرش رو روی موهایتان ببینید.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

اطلاع از
avatar