درمان موهای زیر پوستی با روش های ساده و خانگی

درمان موهای زیر پوستی با روش های ساده و خانگی

موهای زیر پوستی به جای خارج شدن از سطح پوست٬ پیچ میخورند و زیر پوست رشد میکنند. معمولا آثار موهای زیر پوستی با یک برآمدگی قرمز رنگ شبیه جوش های صورت نمایان می شود. علائمی همچون درد٬ التهاب٬ ورم  برای ناحیه ای که  رشد موهای زیر پوستی دارد خارج از تصور نیست. این علائم زمانی خودنمایی میکند که فرد برای رهایی از موهای زائد ٬ قسمت های مختلف بدنش را اصلاح میکند٬ مانند زیر بغل٬ ریش٬ پاها و ..اگر اصلاح موهای زائد بدن اصولی نباشد، عاملی برای رشد موهای زیرپوستی می شود. اما اگر بخواهیم عوارض اصلی موهای زیر پوستی را بگوییم باید به ایجاد زخم و جوش روی پوست اشاره کنیم.

درمان و پیشگیری از موهای زیر پوستی

درمان و پیشگیری از موهای زیر پوستی

روش های اصلی و کاربردی برای جلوگیری از ایجاد موهای زیر پوستی 

۱- بهتر است قبل از تیغ زدن سطح مورد نظر را با آب گرم و یک پاک کننده استاندارد بشویید. به طور کل لازم است سطح پوست به صورت کامل پاکسازی و لایه برداری شود.

۲- بهتر است یک لایه محاظ بین تیغ و پوست ایجاد کنید. اولا باید از تیغ های بی خطر استفاده کنید و برای ایجاد لایه بین پوست و تیغ میتوانید از روغن زیتون استفاده کنید. اینکار باعث می شود  بریدگی و التهاب و سوزش به حداقل برسد.

۳- برای جلوگیری از گیر کردن مو باید موها را در سمت رویششان تیغ بزنید. پزشکان توصیه میکنند یک تیغ دو لبه با دسته فلزی که روی لبه ها پوشانده نباشد بهتر از استفاده از تیغ های چند لبه است.

۴-  سعی کنید بعد از تیغ زدن از یک تسکین دهنده مو استفاده کنید تا التهاب های بعد از موزدایی را به حداقل برسانید. مانند روغن درخت چای که باعث می شود التهاب و سوزش کمتر شود و در نتیجه موهای زیر پوستی تشکیل نشوند.

علت موهای زیر پوستی

علت موهای زیر پوستی

درمان برای موهای زیرپوستی به شیوه ی خانگی 

۱- استفاده از نمک: یک و نیم قاشق نمک را یا یک لیوان آب ولرم مخلوط کنید٬ سپس کاملا بهم بزنید٬ با استفاده از یک پنبه آغشته به آب نمک٬ به سطح مورد نظر بمالید و بگذارید چند دقیقه بماند. توصیه می شود ۲ بار در روز تا زمان از بین رفتن موهای زیر پوستی اینکار رو انجام دهید.

۲- استفاده از چای کیسه ای: یک عدد چای کیسه ای را فقط مرطوب کنید و به سطحی که موهای زیرپوستی ایجاد شده ماساژ دهید٬ اینکار را ۳ -۲ بار در روز انجام دهید  و در هر دفعه ۳-۴ دقیقه بمالید.

۳- استفاده از عسل: اگر عسل طبیعی در اختیار دارید یک لایه عسل را روی سطح مورد نظر قرار دهید صبر کنید تا عسل کاملا خشک شود ( ۱۰ -۱۵ دقیقه ) سپس با آب تقریبا سرد شستشو دهید. پیشنهاد می شود اینکار رو ۳-۴ بار در روز انجام دهید.

با رعایت نکاتی که در ابتدا بیان شد و درمان های خانگی که آموزش داده شد، میتوانید برای همیشه از شر موهای زیر پوستی خلاص شوید. اگر سوالی در این زمینه دارید کلینیک پوست  به تمام سوالات شما همراهان عزیز  پاسخ میدهد.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

اطلاع از
avatar