درمان جای جوش صورت با روش های ساده و خانگی

درمان جای جوش صورت با روش های ساده و خانگی

میدانید اجداد ما برای درمان جای جوش صورت یا آکنه از چه راهایی استفاده میکردند؟ سالها پیش تمام بیماریها با داروهای گیاهی برطرف میشد، اما کم کم داروهای گیاهی جای خود را به داروهای شیمیایی داد. در بعضی موارد داروهای شیمیایی علاوه بر تاثیر در بهبود دارای عوارض خاصی هم هستند. به همین منظور مجدد استفاده از داروهای گیاهی در حال رونق است.
جوش و آکنه یکی از معضلاتی است که غالبا افراد خصوصا در سنین جوانی با آن درگیر هستند و برای از بین بردن این جوش ها ممکن است دست به هر کاری بزنند که در بعضی شرایط این دست کاریها باعث بدتر شدن شرایط پوست آنها نیز میشود.

برای درمان جای جوش صورت چه کنیم؟

برای درمان جای جوش صورت چه کنیم؟

عوامل اصلی در بروز جوش و درمان جای جوش صورت

مهمترین و اصلی ترین عامل در به وجود آمدن جوش ، باکتری ها هستند.

در بعضی شرایط و بعضی افراد مشکلات هورمونی نیز از علل پیدایش آکنه در بدن میباشد.
یکی دیگر از عوامل پیدایش جوش در بدن میزان ترشح سموم میباشد.

معرفی گیاهان وخوراکی های موثر برای درمان جوش

آویشن معجزه آن در برطرف کردن جوش و درمان جای جوش صورت

درمان خانگی جوش صورت توسط آویشن که درختچه ای کوتاه و پرشاخه است و برگ های نازک و مقابل هم دارد. در طب سنتی ایران و اروپا از این گیاه در صنایع آرایشی, غذایی, بهداشتی و دارویی بسیار استفاده میشود. امروزه خواص آویشن برای برطرف کردن جوش ها مورد بررسی قرار گرفته است. طبق آخرین تحقیقات آویشن برای درمان جای جوش و آکنه بسیار موثر است و میتواند مشکل بسیاری از جوانان را رفع کند.

برای استفاده از آویشن برای این معضل شما باید آویشن و گل همیشه بهار را در الکل قرار بدهید تا به شکل تنتور آماده شود سپس تنتور آماده شده را به مدت 5 دقیقه روی ضایعات , آکنه و جوش های سر سفید و همچنین جوش های سر سیاه قرار دهید. سپس با آب ولرم بشویید.

گیاه بابا آدم

یکی از عللی که صورت شما دچار جوش و آکنه میشود مشکل کبد میباشد برای پاک سازی کبد شما میتوانید گیاه بابا آدم را بجوشانید وآن را مصرف کنید.

زردچوبه

مقداری خمیر زردچوبه تهیه کنید (پودر زردچوبه با مقدار خیلی کمی آب) قبل از خواب روی پوست بمالید و صبح بعد از بیدار شدن بشویید.

پیاز

همه ما از خواص ضدباکتری پیاز خام تا حدی آگاهی داریم. ایجاد این عارضه هم که به دلیل وجود باکتری است پس مالیدن پیاز خام باعث درمان جوش صورت و درمان جای جوش صورت به سرعت میشود.

عسل

عسل هم مانند پیاز خاصیت ضدباکتری دارد ولی قوی تر از آن است. از این ماده مقوی میتوان حتی برای برطرف کردن جوش های بزرگ نیز استفاده کنید. بهتر است عسل را شب موقع خواب به روی پوست بکشید و صبح بعد از بیدار شدن صورت خود را بشویید.

آب

آب درمانگر بسیار موثری در قسمت های مختلف بدن است. مخصوصا برای درمان مشکلات پوستی. اگر شما در طول روز به میزان کافی آب بنوشید سموم بدن به راحتی دفع میشود و تا حد قابل توجهی در بهبود پوست صورت نیز موثر است.

برای درمان جای جوش صورت چه کنیم؟

برای درمان جای جوش صورت چه کنیم؟

همکاری خود بیمار در درمان چقدر موثر است؟

در حقیقت یکی از عوامل مهم در بهبود آکنه یا هر بیماری دیگر, همکاری بیمار با پزشک معالج در پیگیری مراحل درمان است. این بیمار است که بر اساس تجویز و دستور پزشک مراحل درمان را طی میکند. اشتباه در مصرف داروها یکی از عوامل شایع و مهم در شکست درمان محسوب میشود. حتی در درمان های خانگی پیگیری و مداومت به تکرار درمان توسط بیمار از شرایط مهم برای پاسخ گویی به روش درمان است.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

اطلاع از
avatar