کجی نوک بینی و درمان انحراف بینی

کجی نوک بینی و درمان انحراف بینی

بهتر است بدانید انحراف بینی یک عمل درمانی است و بیمه ها معمولا هزینه ی آن را پرداخت می کنند. اما کجی نوک بینی یک عمل زیبایی محسوب می شود و متاسفانه بیمه ها هزینه های آن را پرداخت نمیکنند.

درباره تفاوت کجی نوک بینی  و انحراف بینی بیشتر بدانید

۱- معمولا بیمه ها در حالتی که تیغه ی وسطی بینی کج شده باشد و مشکل تنفسی به وجود آورده باشد یعنی مسیر ورود و خروج یکی از حفره های بینی را بسته باشد٬ هزینه های این عمل را بر عهده میگیرند چرا که یک عمل درمانی محسوب می شود و اگر عمل به موقع انجام نشود میتواند خطرات دیگری به دنبال داشته باشد.

۲- اگر فرض کنیم تیغه ی میانی بینی کج شده باشد اما هیچ یک از حفره های بینی را مسدود نکرده باشد٬ و برای اصلاح آن نیاز است که کل هرم بینی جا به جا شود٬ این عمل دیگر جنبه درمانی ندارد و یک عمل زیبایی محسوب می شود و بیمه ها هزینه های آن را پرداخت نمیکنند.

۳- اگر فرض کنیم کل هرم بینی (ساختمان بینی) کج شده باشد و تیغه ی میانی بینی هم باعث مسدود شدن حفره ی بینی شده باشد. این عمل ترکیبی از زیبایی و درمانی است. بیمه ها باید بخشی از هزینه را به خاطر عمل درمانی پرداخت کنند اما متاسفانه اینکار را انجام نمیدهند چرا که همزمان عمل بینی هم صورت میگیرد.

بهتر است به این سوال یکبار روشن و شفاف پاسخ دهیم.

تصاویر انحراف تیغه بینی و کجی نوک بینی

تصاویر انحراف تیغه بینی و کجی نوک بینی

آیا تمام بینی های کج نیاز به جراحی دارند؟ 

تعریف میکنیم٬ کجی نوک بینی یعنی کج بودن تیغه ی میانی بینی نه هرم کلی بینی. انحراف بینی یک مشکل داخلی است و گاه ممکن است دیده نشود. تیغه ی میانی بینی صفحه عمودی نازک است که ممکن است به چپ یا راست منحرف شود که به آن انحراف بینی میگویند. اگر شب ها خروپف بیش از حد دارید یا بویایی شما دچار اختلال شده است و یا خونریزی بینی دارید احتمال دارد دچار انحراف بینی شده باشید.

گاه ممکن است ساختار هرمی شکل بینی به دلایل مختلف کج شده باشد و تیغه ی میانی بینی مشکل تنفسی به وجود نیاورده باشد. اگر کسی در این حالت با  ظاهرخود مشکل نداشته باشد٬ نیاز به عمل درمانی ندارد.

با تکنیک های جراحی بینی می شود انحراف ظاهری بینی را درمان کرد و اگر فقط تیغه ی میانی بینی کج شده باشد با تکنیک های دیگری که کم خرج تر است مشکل حل می شود.

تفاوت کجی نوک بینی و انحراف بینی

تفاوت کجی نوک بینی و انحراف بینی

هزینه های جراحی بینی (درمان انحراف بینی بدون استفاده از تکنیک های جراحی پلاستیک)

اصلاح تیغه ی بینی بدون جراحی پلاستیک امکان پذیر است با هزینه ی ۱ تا یک و نیم میلیون تومان که بیمه های تکمیلی نیمی از آن را پرداخت میکنند.

بهتر است اگر ساختمان بینی کج است و تیغه ی میانی بینی هم مشکل دارد هر دو عمل همزمان انجام شود تا نتیجه مطلوب تر باشد.

 

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

اطلاع از
avatar