چند راز طلایی برای داشتن مو و پوست سالم و شاداب

چند راز طلایی برای داشتن مو و پوست سالم و شاداب

پوست سالم و موی شاداب ،بخشی از زیبایی چهره هر فرد به موها و پوست او بستگی دارد. وقتی موها تمیز و درخشان باشند به زیبایی شما کمک میکنند. بنابراین همان قدر که به سلامت و زیبایی پوست اهمیت میدهید باید از موها هم مراقبت کنید.

مو شاداب و پوست سالم

اگر در آیینه نگاه کنید و چهره خود را با موهای نامرتب, کثیف و چرب ببینید, حتما احساس ناخوشایندی به شما دست میدهد. برای اینکه موهای مرتب و سالمی داشته باشید نیاز به انجام دادن کارهای سخت و وقت گیر نیست.

لازم نیست در حمام چندین بار موهای خود را شامپو بزنید چون استفاده بیش از حد شامپو موهای شما راخشک میکند. در هر بار دوش گرفتن فقط کافی است شما یک بار شامپو بزنید و در هفته هم نهایتا دو بار از شامپو استفاده کنید.

برای پوست سالم نیاز به کارهای سخت نیست. اگر شما عادت دارید هر روز به حمام بروید حتما از شامپو های روزانه استفاده کنید. یا اینکه بعضی از روزها سر خود را فقط با آب گرم بشورید.

اگر باز هم در تمیزی موهایتان وسواس دارید از جوش شیرین استفاده کنید. جوش شیرین را با آب مخلوط کنید و موهای خود را با این مخلوط بشویید و بعد با آب آبکشی نمایید این کار به حالت گیری موهای شما نیز کمک میکند.

رژیم غذایی سالمی داشته باشید

رژیم غذایی در ساختار تک تک اعضای بدن ما تاثیر میگذارد. هر چقدر رژیم غذایی بهتری داشته باشیم (رژیمی که برای سلامتی مو موثر باشد) درخشندگی و لطافت موهایمان نیز بیشتر میشود.

اگر در رژیم غذایی تان منابع غنی از آنتی اکسیدان ها مانند گوجه فرنگی و کلم بروکلی داشته باشید، به موهایتان لطف بزرگی کرده اید. البته پروتئین ها و ماهی را نیز فراموش نکنید. برای بدست آوردن پروتئین از حبوبات و گوشت ها استفاده کنید و برای رشد سریع تر موهایتان ویتامین های D ، B و آهن را فراموش نکنید.

مصرف روغن های گیاهی برای تقویت مو بسیار موثر است

امروزه تاثیر استفاده از روغن های گیاهی روی پوست و مو کاملا مشخص شده است. استفاده از روغن های گیاهی مانند روغن نارگیل, روغن کنجد, روغن کرچک و…برای تقویت مو بسیار مفید است.

همچنین ماساژ پوست سر با این روغن ها باعث کاهش استرس می شود و کاهش استرس در تندرستی موها نقش بسزایی دارد.

در کنار موهای زیبا و درخشنده نیاز به پوست شاداب و با طراوت نیز می باشد. کسانی که با دقت از موهای خود مراقبت می کنند حتما همان طور مراقب پوست خود نیز هستند. برای این دوستان توصیه هایی داریم :

داشتن پوست سالم و موهای درخشان

داشتن پوست سالم و موهای درخشان

شادابی و لطیف شدن پوست

برای لطیف شدن پوست هم میتوانیم از روغن های گیاهی کمک بگیرید. روغن هایی مانند روغن نارگیل یا روغن کرچک برای پوست های خشک بسیار مناسب هستند و تقریبا مانند یک نرم کننده خوب عمل میکنند و مصرف مرتب آنها باعث کم شدن چین و چروک پوست صورت می شود.

روش بعدی, روش بخور است. برای بخور میتوانید آب را با زنجبیل یا بابونه بجوشانید. بعد از اینکه چند دقیقه این مخلوط جوشید آن را از روی حرارت بردارید و صورت خود را مقابل بخار این جوشانده بگیرید.

البته مراقب باشید آنقدر نزدیک نشوید که در اثر بخار آن صورت شما بسوزد. و بعد از این مرحله صورت خود را با آب سرد بشورید.

روش دیگر میتوانید از کمپرس گرم استفاده کنید. به طوری که مانند روش بخور آب را همراه با بابونه یا زنجبیل بجوشانید و اجازه بدهید کمی سرد شود. سپس آن را از صافی رد کنید. بعد حوله تمیزی که مخصوص این کار باشد را آماده کنید.

بهتر است جلوی دو چشم را سوراخ کنید تا چشم ها، مژه ها و ابروهای تان آسیب نبینند. حوله را با محلول صاف شده آغشته کنید و به مدت 10تا 15 دقیقه روی صورت خود قرار بدهید و بعد با آب سرد آبکشی نمایید.

داشتن پوست سالم و موهای درخشان

داشتن پوست سالم و موهای درخشان

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

اطلاع از
avatar