آموزش انواع ماسک آبرسان صورت

آموزش انواع ماسک آبرسان صورت

در این مقاله قصد داریم به شما آموزش دهیم که در منزل ماسک آبرسان برای پوست صورت درست کنید تا برای همیشه از خشکی پوست خلاص شوید٬ همچنین استفاده از ماسک آبرسان پوست صورت شما را در مقابل پیری نیز محافظت میکند.

قرار است برای پوست صورتمان بهترین ویتامین های مورد نیاز و موادی که  توانایی مرطوب کنندگی دارند را در منزل به صورت ماسکی تهیه کنیم و استفاده کنیم. ماسک هایی که به شما آموزش خواهیم داد همه گیاهی هستند و عوارضی ندارند.

آموزش تهیه ماسک آبرسان صورت

آموزش تهیه ماسک آبرسان صورت

۱- ماسک ترکیبی از فلفل سیاه و ماست ؛ ماسک آبرسان صورت

برخلاف آن چیزی که به نظر میرسد فلفل فقط سوزش ایجاد نمیکند٬ با توجه به دارا بودن انواع ویتامین A-K و املاح و آنتی اکسیدن های ضروری پوست میتواند یکی از موادی باشد که در ترکیب ماسک آبرسان مورد استفاده قرار بگیرد.

روش تهیه ماسک آبرسان

۱- ابتدا یک قاشق فلفل رنده نشده را کاملا آسیاب کرده ( فلفل قرمز)  و با ۲ قاشق ماست معمولی ترکیب کنید. و ترکیب به وجود آمده را به مدت ۳ دقیقه روی پوست صورت بگذارید ( بهتر است در این ۳ دقیقه پوست صورت خود را با این ترکیب به آرامی ماساژ دهید) سپس صورت خود را با آب کاملا سرد بشورید ( چند بار بشورید تا کاملا ترکیب پاک شود ) سپس با استفاده از کرم های مرطوب کننده پوست صورت خود را چرب کنید.

آموزش تهیه ماسک آبرسان صورت

آموزش تهیه ماسک آبرسان صورت

۲- ماسک سس مایونز

ابتدا نصف قاشق سس مایونز را با یک قاشق ماست پرچرب مخلوط کنید. سپس یک قاشق چای خوری عسل و یک زرده ی تخم مرغ به آن اضافه کنید. ترکیب را کاملا بهم بزنید تا یکدست شود ( چند دقیقه بهم بزنید) سپس ترکیب آماده شده را به مدت ۲۰ دقیقه روی تمام نقاط پوست صورت خود بگذارید ( حتی پوست گردن) و در نهایت با آب ولرم ماسک را بشورید.

آبرسانی به پوست صورت تان را جدی بگیرید چرا که میتواند از پیری زودرس صورت شما جلوگیری کند .ماسک های حرفه ای توسط پزشکان کلینیک پوست  تجویز می شود. برای زیبایی و سلامت صورتتان از همین حالا اقدام کنید.

 

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

اطلاع از
avatar