آموزش استحمام بعد از جراحی بینی

آموزش استحمام بعد از جراحی بینی

یکی از دغدغه های افراد نحوه استحمام بعد از جراحی بینی است. زمانی که شما بینی خود را به هر دلیلی عمل میکنید٬ یک هفته پانسمان روی بینی شما باید بماند و در این مدت ۷ روزه اصلا نباید پانسمان خیس شود. ولی اگر احساس کردید به استحمام نیاز دارید حتما از یک نفر کمک بگیرید تا به شما هنگام شستشو کمک کند تا اسپلینت خیس نشود.

نحوه استحمام بعد از جراحی بینی

نحوه استحمام بعد از جراحی بینی

نحوه استحمام بعد از جراحی بینی و اسپلینت 

 آتل پلاستیکی که باعث می شود استخوان و غضروف های بینی شما که به تازگی جراحی شده است اصلا تکان نخورند. اما اگر به هر دلیلی اسپلینت خیس شود٬ به مرور شل می شود و ممکن است ساختاری که دکتر برای غضروف و استخوان بینی شما تعریف کرده است بهم بخورد و در نهایت نتیجه ی عمل رضایت بخش نشود. بهتر است بدانید اصرار بر خیس نشدن اسپلینت دلایل دیگری هم دارد٬ به عنوان مثال خیس شدن اسپلینت باعث  سوزش پوست بینی شما می شود و تحمل ۷ روز سوزش و خارش کمی سخت خواهد شد.

نحوه استحمام بعد از جراحی بینی

نحوه استحمام بعد از جراحی بینی

پزشکان بعد از عمل بینی معمولا مسکن تجویز میکنند و ممکن است خواب آلود باشید٬ مراقب باشید زمین نخورید و اگر استحمام میکنید خواب آلودگی باعث نشود اسپلینت خیس و نمناک شود.

توصیه می شود شب قبل از عمل بینی به حمام بروید و روزهای بعد از عمل تا جایی که ممکن است استحمام نکنید. اما اگر نیاز شد٬ باید آب استحمام خیلی داغ نباشد و موقع شستن موها خیلی سرتان را به سمت پایین خم نکنید.

آموزش استحمام کردن بعد از عمل بینی

از روز دوم یا سوم میتوانید طبق آموزش بعد از جراحی زیبایی بینی استحمام کنید. روی یک صندلی پلاستیکی بنشینید ٬سرتان را به سمت عقب خم کنید و از یک نفر بخواهید سر و موهای شما را شستشو دهد. البته مراقب دمای آب باشید٬ آب باید ولرم باشد. همچنین میتوانید از سر شورهای آرایشگاهی استفاده کنید. فقط سر باید در هنگام شستشو به عقب خم شود.

نحوه استحمام بعد از جراحی بینی

نحوه استحمام بعد از جراحی بینی

امیدواریم بعد از جراحی بینی روزهای خوبی را سپری کنید.

با تشکر / پزشک آشنا 

pezeshkashna.com

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

اطلاع از
avatar