متخصص پوست و تکنیک های ساده مراقبت از پوست صورت

متخصص پوست و تکنیک های ساده مراقبت از پوست صورت

آیا می خواهید پوستی مانند پوست ژاکلین و لارا دوتا داشته باشید؟ باید به مشاوره های  متخصص پوست در خصوص  اصول مراقبت از پوست صورت توجه کنید.

یکی از دغدغه های دائم در زندگی همه افراد نگرانی درباره مراقبت از پوست و مو است. ما با متخصص زیبایی مشهور دکتر دینیار ورکینگ بوکسوالا در اینجا مصاحبه کرده ایم او مشتریان مشهوری مانند لارادوتا و ژاکلین فرناندز دارد و صاحب کتابی است به نام آغاز زیبایی؛ راهنمای جامع برای داشتن پوست و موی عالی که درباره روش ها و نکاتی برای مراقبت از پوست صورت و مو است.

مراقبت از پوست صورت ؛چگونه پوستی مانند هنرپیشگان معروف داشته باشیم؟

مراقبت از پوست صورت ؛چگونه پوستی مانند هنرپیشگان معروف داشته باشیم؟

مراقبت از پوست صورت و شایع ترین مشکل زیبایی در این روزها

شایع ترین مشکل پوستی که من این روزها در افراد می بینم وجود لکه، چین و چروک و آکنه در پوست افراد است. به دلیل آفتاب و رطوبت، پوست دچار لکه، تیرگی و در معرض بروز آکنه قرار می گیرد و زودتر چین و چروک روی آن می افتد. بنده همیشه به مشتریان خود توصیه می کنم هنگامی که بیرون می روند از پوست خود در برابر آفتاب محافظت نمایند و در کنار ضد آفتاب از یک محافظ فیزیکی مانند چتر، روسری،کلاه،عینک آفتابی و غیره نیز استفاده نمایند.

افراد باید بدانند حتی اگر آفتاب هم نباشد و حتی اگر در منزل هستند باز هم باید از ضد آفتاب استفاده کنند زیرا اشعه های یو وی حتی هنگامی هم که هوا ابری است به پوست برخورد می کند. اشعه های یو وی در تمام طول سال وجود دارد و باعث آسیب به پوست ما می گردد. همچنین باید مرتبا پوست خود را پاک کنید زیرا آلودگی وارد روزنه های پوست شده و باعث بروز جوش می گردد. بنابراین هر بار که از بیرون به خانه می آیید پوست خود را بشویید.

برای داشتن پوست و مو سالم شما چه باید ها و نبایدهایی را به مشتریان خود توصیه می نمایید؟

بایدها

 • پاک کردن پوست
 • به اندازه کافی آب بنوشید زیرا آب باعث جوان ماندن پوست میشود
 • ورزش کنید و تغذیه مناسبی داشته باشید
 • از مکمل های ویتامین استفاده کنید به خصوص ترکیب ویتامین بی
 • مرتبا موهای خود را روغن بزنید، شامپو کنید و نرم کننده بزنید

نبایدها

 • بنده توصیه نمی کنم از سرم های مو استفاده کنید
 • از مصرف غذاهای آماده بپرهیزید که اثر آن روی پوست شما ظاهر می گردد.
 • به جای آب میوه از سبزیجات و میوه جات استفاده نمایید زیرا میوه و سبزیجات حاوی فیبر است.
 • هیچ گاه با آرایش نخوابید. همواره آرایش خود را پاک کنید حتی اگر خیلی خسته هستید
 • دچار استرس زیاد نشوید و همواره شاد باشید زیرا آن دو اثر خود را روی پوست و موی شما نشان می دهد.

   

  اصول مراقبت از پوست صورت و مو

  اصول مراقبت از پوست صورت و مو

امروزه افراد دنبال راه حل های سریع برای مشکلات خود هستند

من به درمان سریع اعتقادی ندارم. به مشتریان خود توصیه می کنم که برای پوست خود وقت بگذارند. پانزده دقیقه صبح و پانزده دقیقه شب زمان کافی برای مراقبت از پوست است. امروزه میزان استرس خیلی بالاست و افراد مراقبت از پوست و موی خود را فراموش می کنند. این امر باعث مشکلاتی می گردد و به جای درمان آن افراد مشکلات پوستی خود را زیر لایه ها آرایش پنهان می کنند. بنده به درمان کلی اعتقاد دارم و این نوع درمان را توصیه می کنم.

بدون عذر و بهانه برای خود وقت بگذارید همچنین نفس عمیق به هنگام صبح راهی مناسب جهت سالم سازی پوست است. از استعمال محصولات اشتباه که بیشتر به پوست شما آسیب وارد می کنند تا آن را درمان کند اجتناب کنید. با پوست و موی خود مهربان باشید و به آن دو توجه کنید و آنها را سالم نگاه دارید.

مراقبت از پوست صورت ؛تاثیر رژیم غذایی بر روی پوست و موی فرد

مراقبت از پوست صورت ؛تاثیر رژیم غذایی بر روی پوست و موی فرد

برای داشتن موها و پوستی سالم رژیم غذایی فرد و تناسب اندام او چقدر حایز اهمیت است؟

مو، پوست و سلامتی با هم در ارتباط است. اگر سالم نباشید از صورت شما مشخص می گردد و به محض اینکه به رژیم سالم روی آورید پوست شما می درخشد و شاداب تر و جوان تر به نظر می آید و موهای شما درخشان و قوی می گردد.در جهت مراقبت از پوست صورت ، تغذیه مناسب و ورزش حرف اول را می زند. با افزایش سن بدن شما بیشتر به مراقبت نیاز دارد و اگر از غذاهای ناسالم استفاده کنید هیچ محصولی قادر به جبران صدمات وارده به بدن شما نمی شود.

دریافت رایگان کتاب مراقبت و زیبایی پوست

تحریریه پزشک آشنا

ارسال یک نظر

نام *

ایمیل * (ایمیل منتشر نخواهد شد)