مراقبت از پوست برای دخترها با رعایت روش های ساده

مراقبت از پوست برای دخترها با رعایت روش های ساده

در این مقاله روش های ساده ای را برای مراقبت از پوست برای دخترها آماده نموده ایم. نکات ساده ای که با پیروی آنها به زیبایی صورت و پوست خود کمک شایانی خواهید کرد و دارای پوست صاف و زیبا خواهید شد.

مشکل: چند ساعت به مهمانی بیشتر باقی نمانده است و روی بینی شما یک جوش مانند آتشفشان سبز شده است ! راه حل : جوش را خارج نکنید. اگر به جوش دست بزنید بیشتر نمایان می شود. صورت خود را با پاک کننده ملایم شست و شو دهید و از کرم بنزل پروکساید یا اسید سالیسیلیک استفاده نمایید. و لایه نازکی پوشش دهنده یا پنکیک که روزنه های پوست را نمی پوشاند روی پوست خود بگذارید. این پوشش دهنده باعث بستن روزنه های پوست و بزرگ شدن جوش نمی شود.

مراقبت از پوست برای دخترها ؛لایه برداری پوست

مراقبت از پوست برای دخترها ؛لایه برداری پوست

مراقبت از پوست برای دخترها ؛لایه برداری پوست

مشکل: می خواهید پوست خود را برنزه کنید اما به جای آن فقط دچار آفتاب سوختگی می شوید. در این صورت پوست، قرمز و پوسته پوسته می شود. راه حل: مرطوب کننده حاوی آلوئه ورا به کاهش درد یاری می رساند و پوسته پوسته ها کمتر به چشم می آید. این پوسته پوسته ها معمولا در ظرف چند روز هنگامی که بدن سلول های آسیب دیده را خارج می سازد از بین می رود. برای حفظ سلامت پوست خود و جلوگیری از آفتاب سوختگی هنگام بیرون رفتن از ضدآفتاب با عیار محافظتی 30 استفاده کنید.

مراقبت از پوست برای دخترها ؛بازوان پر از مو

مراقبت از پوست برای دخترها ؛بازوان پر از مو

با بازوان پر از مو چه کنیم

مشکل: بازوان شما مانند موکت خانه تان پوشیده از موست ! راه حل: ابتدا از مادر یا خاله خود بپرسید که آیا بازوان شما خیلی پر موست؟ نوجوانان اغلب درباره ویژگی های بدن خود که نرمال است وسواس دارند. اگر با این وجود باز هم می خواهید کاری درباره آن انجام دهید از داروی موبر که موها را با مواد شیمیایی از بین می برد استفاده کنید. از متخصص پوست خود بپرسید کدام شکل آن برای شما کارایی دارد. پس از آن برای جلوگیری از التهاب از مرطوب کننده استفاده کنید. توجه داشته باشید موهای روی بازوی خود را اصلاح نکنید این موها بعدها ضخیم تر در آید.

مراقبت از پوست برای دخترها ؛صورت کک مکی

مراقبت از پوست برای دخترها ؛صورت کک مکی

صورت کک مکی

مشکل: کک و مک بر روی بینی شما باعث می گردد با نمک به نظر آیید مانند یک بچه. راه حل: برای جلوگیری از بروز کک و مک های جدید و تیره تر همیشه از ضدآفتاب استفاده نمایید. راه سریع تر و راحتتر برای از ناپدید کردن کک و مک پوست، استفاده از پنکیک و یا کرم پودر است. با افزایش سن کک و مک های روی پوست عموما از بین می رود. اگر کک و مک باعث ناراحتی شماست از کرم های صورت حاوی سفید کننده طبیعی مانند شاه توت و ویتامین سی استفاه نمایید. بهترین راه همین است . از زیبایی پوست جوان و صاف  خود استقبال نمایید.

مراقبت از پوست برای دخترها ؛ موهای وز

مراقبت از پوست برای دخترها ؛ موهای وز

موهای وز

مشکل: رطوبت بالا می رود و موهای شما طوری به نظر می رسد که انگار برق شما را گرفته است. راه حل: اگر از این حالت راضی نیستید با استفاده از شامپوهای مرطوب کننده یا نرم کننده می توانید وزی موهای خود را کمتر کنید. پیش از درست کردن موهای خود از سرم های ضد وز یا کرم های ضد وز بر روی موهای مرطوب خود استفاده کنید. بعلاوه استفاده از برس های دارای چربی طبیعی بر روی دندانه های آن و شانه هایی با دندانه درشت بهتر است. برای داشتن موهایی نرم و درخشان هفته ای یکبار مقداری ویتامن E را بر روی پوست سر خود ماساژ دهید.

مراقبت از پوست برای دخترها ؛ پوست لک دار

مراقبت از پوست برای دخترها ؛ پوست لک دار

پوست لک دار

مشکل: می خواهید عکس بگیرید و صورت قرمز و پر از لکه شما برای عکس جالب نیست. راه حل: می توانید رنگ ناهمگون پوست خود را با استفاده از پوشاننده (پنکیک یا کرم پودر) هایی که روزنه های پوست را نمی بندد یکدست نمایید. یا برای داشتن پوستی روشن تر از مرطوب کننده های رنگی استفاده کنید. اگر لکه های روی پوست شما از بین نمی رود به متخصص پوست مراجعه کنید. بعلاوه ممکن است پوست شما نسبت به پاک کننده یا شامپو یا نرم کننده ای که استفاده می کنید حساسیت نشان داده باشد. در این صورت باید از کرم های دارویی برای از بین بردن استفاده کنید.

مراقبت از پوست برای دخترها ؛ لب های ترک خورده

مراقبت از پوست برای دخترها ؛ لب های ترک خورده

لب های ترک خورده

مشکل: آیا لبهای شما ترک ترک و خشک شده است؟ راه حل: لب خود را لیس نزنید. اضافه نمودن رطوبت باعث خشکی بیش از حد لب می شود. برای برطرف نمودن این مشکل روزی هشت لیوان آب بنوشید تا رطوبت بدن شما حفظ شود. با استفاده از یک لایه نرم کننده لب، حاوی ضدآفتاب و مواد مرطوب کننده مانند کرم لانولین یا وازلین لبهای خود را حفاظت کنید.

مراقبت از پوست برای دخترها ؛تبخال

مراقبت از پوست برای دخترها ؛تبخال

تب خال

مشکل: دوست شما می پرسد آن قرمزی بر روی لبان شما چیست؟ و شما ناراحت می شوید. راه حل: برجستگی قرمز و درخشنده بر روی لبان شما همان تب خال است که بر اثر ویروس هرپس سیمپلکس  رخ می دهد. و حدود یک هفته بعد تب خال خود به خود از بین می رود. برای کاهش درد و سوزش ناشی از تبخال از کمپرس سرد یا یخ بر روی آن استفاده کنید. و لب خود را با استفاده از مرطوب کننده لب، نرم و از بروز خشکه بر روی آن جلوگیری نمایید. در این مدت کسی را نبوسید زیرا تب خال مسری است.

ابروی پیوندی

ابروی پیوندی

ابروی پیوندی

مشکل: آیا احساس می کنید یک کرم بزرگ پشمالو در وسط صورت شما سبز شده است؟ راه حل: برداشتن ابرو راهی ساده و دقیق برای خلاص شدن از ابروهای پرپشت است. از موچین تیز استفاده نمایید تا بدون آسیب به پوست موها را بردارید. خط طبیعی ابروی خود را دنبال نمایید. سپس از پاک کنندها استفاده کنید تا از شر موهای قهوه ای داخل پوست خلاص شوید.

مراقبت از پوست برای دخترها ؛ پوست چرب

مراقبت از پوست برای دخترها ؛ پوست چرب

پوست چرب

مشکل: پوست شما بسیار درخشان است گویی پوست خود را با روغن شسته اید! راه حل: پوست خود را مالش ندهید. این امر باعث تولید بیشتر چربی و بروز جوش صورت می شود. هر روز پوست خود را با پاک کننده ملایم شست و شو دهید. و دوبار در هفته پوست خود پاک کنید. برای کنترل چربی پوست از مرطوب کننده بدون چربی و لوازم آرایشی با پایه آب که منافذ پوست را نمی پوشاند استفاده کنید.

مراقبت از پوست برای دخترها ؛ترک خورده

مراقبت از پوست برای دخترها ؛ترک خورده

پاهای زشت و ترک خورده

مشکل: فصل استفاده از صندل است اما شما هنوز کفش به پا دارید. چرا که نمی خواهید کسی پاشنه پای شما را که خشکی زده و ترک خورده را ببیند. راه حل: نرم کننده دست برای پاشنه پا که پوسته پوسته شده است کافی نیست. از این راه حل  استفاده نمایید؛ قبل از خواب پاهای خود را با کرم حاوی گلیسیرین چرب کنید و جوراب پنبه ای به پا کنید و اجازه دهید هنگام خواب کرم بر روی پاهای شما باقی بماند.

مراقبت از پوست برای دخترها ؛پوست خشک

مراقبت از پوست برای دخترها ؛پوست خشک

پوست خشک

مشکل: پوست سالم و درخشان شما اکنون زبر و پوسته پوسته شده و خارش دارد. راه حل: دما را پایین آورید. آب داغ چربی های لازم برای مرطوب ماندن پوست را از بین می برد. بعلاوه مدت زمان استحمام خود را کوتاه کنید. از پاک کننده ملایم و غیر عطری استفاده کنید و پوست خود را مالش ندهید. پس از استحمام پماد یا کرم مرطوب کننده حاوی اوره یا اسید لاکتیک استفاده کنید این محصولات باعث حفظ رطوبت و از خشکی پوست جلوگیری می کند.

پاهایی پر مو

پاهایی پر مو

پاهایی پر مو

مشکل: پاهای خود را اصلاح می کنید روز بعد موهایی تیره و ضخیم دوباره بیرون می آید! راه حل: برای جلوگیری از رشد موها به مدت طولانی تر از موم استفاده کنید. کمی درد آور است و ممکن است باعث تحریک پوست شود اما حدود شش هفته دوام دارد. مراقب باشید؛ موم داغ ممکن است باعث بروز سوختگی شود اگر به درستی از آن استفاده نشود و قبل از استفاده از موم موها باید نیم سانتی متر باشد پس تا این مدت شلوار جین خود را بپوشید.

مراقبت از پوست برای دخترها ؛زیر بغل

مراقبت از پوست برای دخترها ؛زیر بغل

زیر بغل

مشکل: نمی توانید در کلاس دست خود را بالا ببرید زیرا همه کلاس زیر بغل شما را که خیس و زشت است می بینند؟ راه حل؛ ضدعرق مجاری عرق را می پوشاند و از خیسی زیر بغل جلوگیری می نماید. و برای جلوگیری از بوی عرق از محصولی استفاده نمایید که حاوی خوش بوکننده است. صبح ها پس از استحمام و خشک شدن پوست آن را استفاده کنید. اما به یاد داشته باشید عرق کردن عملکرد مهم بدن است که باعث خنک نگاه داشتن بدن می شود هنگامی که بدن شما بسیار گرم است.

زگیل

زگیل

زگیل و درمان

مشکل: ممکن است بخواهید در دستکش به دست کنید تا زگیل های زشتی که روی انگشتان شماست را پنهان کنید. راه حل؛ زگیل ممکن است زشت به نظر آید اما خطرناک نیست. و بسیاری از آن با گدشت زمان از بین می رود. اگر تحمل ندارید از درمان های همراه با نسخه استفاده کنید. دنبال محصولات حاوی اسید سالیسیلیک به عنوان فعال کننده آن باشید و حتما از دستورالعمل آن پیروی نمایید.

شوره سر

شوره سر

شوره سر و درمان

مشکل: نمی توانید لباس مشکی بپوشید زیرا شوره های سفید خجالت آور بر روی شانه های شما دیده می شود. راه حل؛ برای کنترل شوره سر از شامپوهای حاوی سلنیوم سولفاید، تار یا پریتیون روی استفاده کنید. شامپو را پنج دقیقه روی پوست سر خود بگذارید. ممکن است نیاز باشد دو تا سه بار در هفته از ضدشوره استفاده کنید تا هنگامی که شوره سر کاملا برطرف شود. اگر استفاده از شامپوی ضدشوره موثر نبود به پزشک متخصص پوست و مو مراجعه نمایید.

مراقبت از پوست برای دخترها ؛موخوره

مراقبت از پوست برای دخترها ؛موخوره

موخوره و درمان آن

مشکل: تمام روز به موهای خود می رسید اما موخوره از بین نمی رود. راه حل: ریشه موخوره را بدانید ریشه آن در درست کردن بیش از اندازه موهاست. سشوار خود را در فاصله 15 سانتی متری از موهای خود بگیرید و هنگامی که موهای شما خشک شد آن را کنار گذارید. و هر روز از سشوار استفاده نکنید. از دکلره کردن و صاف کردن موها بپرهیزید این عوامل به موها آسیب وارد می کند. و برای حفظ رطوبت موهای خود از نرم کننده مناسب استفاده نمایید. برای رهایی از موخوره موها را نکشید بلکه موهای خود را کوتاه کنید.

موهای چرب

موهای چرب

موهای چرب و رفع این مشکل

مشکل: موهای شما خیلی چرب است و هنگامی که خشک است باز هم خیس به نظر می آید. راه حل: موهای خود را هر روز بشویید تا چربی اضافی موهای خود را پاک کنید. البته در این باره برای جلوگیری از آسیب به موها باید از شامپوهای ملایم و نرم کننده سبک استفاده نمایید. موهای خود را بیش از حد شانه نکنید شانه کردن موها چربی بیشتری را آزاد می کند. از محصولات درست کننده و و ژل کمتر استفاده کنید این محصولات باعث شکنندگی موها می شود.

خال صورت

خال صورت

خال صورت

مشکل: هر کسی که به صورت نگاه می کند متوجه خال های روی صورت شما می شود. راه حل؛ بسیاری از افراد حدود 10 تا 40 عدد خال بر روی پوست بدن خود دارند. حتی افراد مشهور مانند جسیکا سیمسون و آنجلینا جولی هم خال دارند. بروز خال بسیار طبیعی است اما این خال ها ممکن است سرطانی شود پس باید مراقب تغییر اندازه و تغییر رنگ آن باشید اگر خال ها شما را ناراحت می کند متخصص پوست می توان آن را بردارد.

بازگشت دوباره زیبایی با مواد دست ساز !
بازگشت دوباره زیبایی با مواد دست ساز !

آیا نمی توانید هزینه ای صرف خرید محصولات زیبایی کنید؟ از چیزهایی که در منزل دارید استفاده نمایید. لیمو را بر روی موهای خود فشار دهید سپس زیرآفتاب بروید. دو قاشق چایخوری عسل با نصف فنجان جو پرک شده و یک چهارم فنجان ماست ترکیب کنید تا پاک کننده طبیعی پوست به دست آورید. برای مرطوب کردن پوست بازوان و زانوهای خشک خود از روغن سبزیجات که برای پخت و پز استفاده می شود بردارید و روی مناطق خشک بمالید.

تحریریه پزشک آشنا به نقل از medicinenet.com

منبع

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

اطلاع از
avatar