علائم تشخیص شپش سر و راهای درمان برای این مشکل

علائم تشخیص شپش سر و راهای درمان برای این مشکل

در چند سال اخیر شاهد شیوع شپش سر در بین مدارس ومهدها ی خود هستیم و یکی از نگرانی های والدین در فصل مدارس ابتلای فرزندانشان به این معضل است. به همین منظور و برای راحتی کار والدین، ما علائم تشخیص شپش سر و راهکار برای مقابله با شپش سر را بیان می کنیم.

به راستی ما از کجا بدانیم که آیا خودمان  یا فرزندمان دچار شپش سر شده ایم یا خیر؟ سالها بود دیگر از این حشره موذی خبری نبود و افراد خیلی کمی آن هم به علت رعایت نکردن مسائل بهداشتی درگیر این معضل می شدند. اما امروزه با رعایت کردن مسائل بهداشتی هم شاهد ابتلا به شپش سر هستیم زیرا یکی از راه های ابتلا به شپش این است که ممکن است شپش از سر فرد ناقل به سر فرد دیگری پرش داشته باشد و این شپش با تخمک گذاری در موهای این فرد موجبات آزار او را فراهم نماید.

علائم تشخیص شپش سر کدامند

علائم تشخیص شپش سر کدامند

علائم تشخیص شپش سر کدام است؟

افرادی که دچار شپش سر شده اند معمولا دچار خارش شدید سر نیز می شوند و این اولین اخطار برای فرد بیمار می باشد. وقتی شما به این مشکل گرفتار شدید از دوستتان بخواهید که با دقت موهای شما را نگاه کند مخصوصا قسمت پشت سر و کنار گوش ها را زیرا اغلب شپش ها از این نقاط برای تخم گذاری استفاده می کنند.

نکته بعدی پیدا شدن تخم های سفید در بین موها می باشد. فرق بین تخم شپش با شوره سر در این است که شوره با تکانی که به مو داده می شود از مو جدا می شود و بر روی زمین می افتد اما تخم شپش حالت چسبناک دارد و باید با ناخن از مو کشیده شود.
اگر شما هر کدام از این دو حالت را داشتید شما دچار شپش سر شده اید و باید برای درمان آن اقدام کنید.

علائم تشخیص شپش سر ؛بیشترین جایی که شپش تخم میگذارد

علائم تشخیص شپش سر ؛بیشترین جایی که شپش تخم میگذارد

برای درمان شپش سر چه کارهایی باید انجام دهیم؟

درمان شپش با سرکه

می توانید برای درمان این معضل از سرکه استفاده کنید به این طریق که سرکه را کمی گرم کنید و سپس بر روی موی خود بمالید. حوله یا کلاهی روی سر خود بگذارید و 30 دقیقه صبر کنید سپس آبکشی نمایید.

شما برای درمان با این روش نیاز دارید که چند شب آن را تکرار کنید تا مطمئن شوید سر شما کاملا پاک شده است.

علائم تشخیص شپش سر؛ نوزاد شپش سر

علائم تشخیص شپش سر؛ نوزاد شپش سر

درمان با روغن معدنی

برای برطرف شدن این مشکل راه های زیادی وجود دارد یکی دیگر از این راه ها استفاده از روغن معدنی می باشد. به این طریق که مقداری از روغن معدنی را با مقداری سرکه مخلوط کنید و آن را روی موهای خود بمالید. این کار باعث می شود تا شپش های که به سختی به موهای شما چسبیده اند به راحتی از موهای شما جدا شوند. این مخلوط برای برطرف شدن شوره سر نیز مناسب است و شما می توانید روغن معدنی را از داروخانه ها یا عطاری ها تهیه کنید.
برای تاثیر بهتر نیاز است که شما تا چند شب از این مخلوط استفاده کنید.

بعد از هر مورد که برای درمان استفاده می کنید بهتر است موهای خود را با شانه های فلزی شانه کنید و سپس این شانه را در آب و صابون قرار دهید تا شپش های آن کشته شود.

بهتر است زمانی که شما در حال درمان شپش هستید تمام ملافه ها و لباس های خود را با آب داغ و مواد شوینده و سرکه نیز بشویید. این کار باعث بهبود فرایند درمان می شود و جدا از آن جلوی انتقال شپش را به سایرین نیز می گیرد.

خلاصه مقالات جراحی بینی

جراحی بینی گوشتی

جراح بینی

جراحی ترمیمی بینی

جراحی بینی با لیزر

عمل پلاستیک بینی

جراح پلاستیک خوب

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

اطلاع از
avatar