کاندیدهای مناسب برای جراحی فک پایین و مراحل انجام جراحی فک

کاندیدهای مناسب برای جراحی فک پایین و مراحل انجام جراحی فک

آیا شما هم تا به حال به فکر انجام دادن جراحی های زیبایی افتاده اید. از بین جراحی های زیبایی به کدام یک از آنها فکر کرده اید؟ آیا شما زمانی که در آینه به خود نگاه می کنید از چهره و اندام خود راضی نیستید؟

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی انواع جراحی های زیبایی روی بدن افراد انجام می شود اما آیا شما کاندید مناسبی برای انجام دادن این جراحی ها هستید؟ آیا از عوارض و مشکلات بعد از عمل های جراحی آگاهی دارید؟

جراحی های زیبایی برای کسانی که مشکلات جدی دارند راهکار مناسبی است. در این مقاله با مراحل انجام جراحی فک آشنا خواهید شد.

 کاندیدهای مناسب برای جراحی زیبایی فک و مراحل انجام جراحی فک

1_ فک بالای آنها خیلی عقب باشد.
2_فک پایین آنها خیلی جلو باشد.
3_چانه آنها خیلی کوچک یا خیلی بزرگ باشد.
4_دندان های آنها به هم نمی رسد و بین دندان ها در حالت بسته فاصله باشد.
5_ بسته نشدن لبها به طور کامل زمانی که دندان ها بسته است.
6_نقایص مادرزادی
7_ ضربه و آسیب به فک و صورت
8_ عدم تقارن صورت از روبرو و پهلو
9_ ناراحتی در جویدن و گاز زدن
10_ ساییده شدن بیش از حد دندان ها زمانی که دهان بسته است.

کاندید مناسب برای جراحی فک و مراحل انجام جراحی فک

کاندید مناسب برای جراحی فک و مراحل انجام جراحی فک

آماده شدن قبل از جراحی فک

در این زمان متخصص ارتودنسی وسایل مخصوصی را روی دندان بیمار قرار می دهد و اگر لازم باشد دندانی کشیده شود این کار را انجام می دهد مخصوصا دندان عقب از فک پایین معمولا کشیده میشود.
پزشک معالج قبل از انجام دادن جراحی زیبایی فک حتما اقدام به انجام دادن ارتودنسی می کند. بوسیله ارتودنسی ارتباط بین دندانهای بالا با فک بالایی و دندانهای پایین با فک پایینی اصلاح میشود. این ارتودنسی بسته به وضعیت دندان بیمار زمانی بین 9ماه تا دو سال طول میکشد. بعد از آن بیمار برای جراحی فک آماده می شود و در مواردی بعد از جراحی نیز ارتودنسی دوباره انجام می شود.
این مراحل تا چند هفته قبل از جراحی زمان خواهد برد.

چند هفته قبل از جراحی فک و صورت

در این زمان متخصص ارتودنسی، سیم های فلزی مخصوصی را روی دندان بیمار می چسباند. این وسایل جهت کمک به نگهداری فک در موقعیت مناسب بعد از عمل جراحی می باشد.

چند ساعت قبل از جراحی فک و صورت

در این زمان بهتر است بیمار از صبح زود در بیمارستان حضور داشته باشد و کارهای مربوط به پذیرش را انجام دهد. سپس در زمان مشخص شده بیمار به اتاق عمل برده می شود.

بعد از جراحی فک

بعد از عمل بیمار به مدت یک تا دو ساعت در اتاق ریکاوری تحت نظر تیم پزشکی قرار میگیرد. و بعد از اطمینان از حال عمومی بیمار، او را به اتاق خود در بخش انتقال می دهند.

در حالت معمول بیمار بعد از یک شب از بیمارستان مرخص می شود اما باز هم زمان ترخیص دقیق بسته به حال عمومی بیمار, مقدار تورم و… دارد.

مدت بهبودی بسته به سن و وسعت عمل دارد. بهبودی کامل سه تا چهار هفته است ولی بیمار بعد از دو هفته احساس بهبودی قابل توجهی می نماید.

بعد از جراحی فک بیمار باید تا مدتی استراحت کند و در روزهای اول از مایعات و سوپ های له شده و رقیق  استفاده کند. از هفته دوم بیمار می تواند از غذاهای نرم مثل کته پلو و تخم مرغ له شده که نیاز به جویدن ندارند و… استفاده کند. در هفته سوم بیمار میتواند از گوشت های له شده استفاده کند و معمولا در هفته ششم بیمار میتواند از رژیم غذایی طبیعی پیروی کند.

در تمام این دوران استفاده از آب میوه های طبیعی و خانگی توصیه می شود.

کاندید مناسب برای جراحی فک و مراحل انجام جراحی فک

کاندید مناسب برای جراحی فک و مراحل انجام جراحی فک

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

اطلاع از
avatar