اطلاعات کافی و مناسب درباره عمل بینی طبیعی

اطلاعات کافی و مناسب درباره عمل بینی طبیعی

مسلما همه انسان ها دوست دارند که زیبا باشند. بینی به تنهایی در زیبایی شخص تاثیر بسیاری دارد و چه بهتر که این بینی طبیعی و زیبا باشد. بینی به عنوان مرکزی ترین عضو در صورت افراد باعث می شود که گونه ها نمایان تر شده و همچنین تقارن صورت بیشتر باشد.

امروزه این دلایل برای اینکه افراد داوطلب جراحی زیبایی بینی شوند کافی است. معمولا افراد عمل بینی طبیعی را ترجیح می دهند تا اطرافیان متوجه جراحی بینی آن ها نشوند.

تعریف عمل بینی طبیعی

جراحی بینی طبیعی ، بینی است که کوچک و زیبا باشد و استاندارد های زیبایی در آن رعایت شده باشد اما آثار جراحی روی آن مشخص نباشد و همان طور که قبلا بیان شدن اگر کسی شما را برای اولین بار بعد از جراحی بینی ملاقات کرد، فکر کند که این بینی طبیعی خود شماست و از ابتدا به این شکل بوده است.

 عمل بینی طبیعی توسط جراح بینی

عمل بینی طبیعی توسط جراح بینی

برای عمل بینی طبیعی از چه روش های استفاده می شود؟

در عمل بینی طبیعی و یا بینی عروسکی  از دو روش استفاده می شود: روش باز و روش بسته.

البته معمولا جراح زیبایی بینی ترجیح می دهد از روش باز استفاده کند. در این روش پوست بر داشته می شود و دکتر جراحی بینی به راحتی می تواند مشکلات بینی را ببیند و با استفاده از هر دو دست این مشکلات را برطرف کند و اما در روش بسته دکتر جراحی بینی از داخل سوراخ های بینی این جراحی را انجام می دهد و غالبا مجبور است با یک دست بینی را بالا نگه دارد و با دست دیگر جراحی بینی را انجام دهد.

آیا جراح بینی در حین عمل دچار مشکلات پیش بینی نشده ای، می شود؟

البته در حین جراحی زیبایی بینی ممکن است دکتر جراحی بینی با مشکلات زیادی مواجه شود اما در این لحظه او باید با تسلط و مهارت خود بر مشکلات داخل بینی فائق شود.

 عمل بینی طبیعی توسط جراح بینی

عمل بینی طبیعی توسط جراح بینی

یکی از رایج ترین مشکلات داخلی بینی در حین جراحی چیست؟

همان طور که پیش تر گفته شد ممکن است حین جراحی, دکتر جراحی بینی به مشکلاتی بربخورد که قبل از عمل و در حالت معاینه بینی بیمار مشخص نشده است، مانند انحراف تیغه بینی.

در بسیاری از بیماران که انحراف بینی دارند ممکن است درجه انحراف بینی از بیرون و داخل با هم برابر نباشد. در بعضی از موارد مشاهده میشود که بیمار هیچ انحرافی در بیرون از بینی خود ندارد ولی دچار انحراف شدید بینی از داخل است. حتی گاهی از این بیماران از شنیدن اینکه در داخل بینی دچار انحراف شدیدی هستند، متعجب میشوند.

در ابتدای جراحی, دکتر جراحی بینی قبل از انجام دادن هر نوع اقدامات مربوط به زیبایی و تغییر شکل ظاهری بینی لازم است تمام تلاش خود را برای برطرف کردن این انحراف و باز کردن راه تنفس بیمار انجام دهد و بعد از اطمینان از برقراری راه تنفس, بخش دوم جراحی خود که تغییر شکل ظاهری بینی است را انجام دهد.

 عمل بینی طبیعی توسط جراح بینی

عمل بینی طبیعی توسط جراح بینی

سوراخ شدن تیغه بینی

در مواردی که لازم است دکتر جراحی بینی, انحراف داخل بینی را اصلاح کند این احتمال نیز وجود دارد. (البته در صورت مهارت دکتر جراحی بینی نادر است ) که جراحی منجر به سوراخ شدن تیغه بینی شود. برای تشخیص این عارضه دو حالت وجود دارد، مورد اول کاهش حس بویایی به طوری که بعد از, از بین رفتن ورم هم حس بویایی برنگردد و دوم خونریزی شدید به طوری که آنقدر خونریزی زیاد باشد که در حین جراحی یا بعد از آن نیاز به درمان اورژانسی باشد.

ارسال یک نظر

نام *

ایمیل * (ایمیل منتشر نخواهد شد)