استانداردهای جراحی زیبایی بینی و انتخاب بهترین جراح بینی

استانداردهای جراحی زیبایی بینی و انتخاب بهترین جراح بینی

بهتر است قبل از هر گونه اقدامی اول ما مشخص کنیم علت جراحی بینی چیست ؟ ( هدف از جراحی بینی زیباتر شدن است یا برطرف کردن مشکلات بینی, مانند: انحراف بینی, مشکلات تنفسی و… ) وقتی شما در برخورد اول فردی را می بینید, بدون شک چهره, تیپ, نوع لباس پوشیدن و ژست او است که شما را تحت تاثیر قرار میدهد و دید مثبت یا منفی به شخص پیدا می کنید.

دومین مسئله که بسیار مهم است انتخاب بهترین جراح بینی است. حتی میتوانیم بگوییم دقت در این مورد حتی مهم تر از مورد اول است, زیرا در جراحی بینی مهارت جراح نقش بسزا و غیر قابل انکاری دارد.

نکته: با انتخاب بهترین جراح بینی شما می توانید ریسک جراحی ترمیم بینی را به صفر برسانید.

جراحی زیبایی بینی و انتخاب بهترین جراح بینی

جراحی زیبایی بینی و انتخاب بهترین جراح بینی

چگونه می توانیم بهترین جراح بینی را پیدا کنیم؟

البته همه جا این بحث پیش می آید که بهترین جراح بینی انتخاب کنید. اما معمولا کسی به ما نمی گوید چگونه این کار را انجام دهیم.
در این جا ما به شما کمک می کنیم تا بتوانید به راحتی یک دکتر جراحی بینی خوب را پیدا و انتخاب کنید.

1. در اولین مرحله از پزشک عمومی خود کمک بگیرید.
2. دومین مرحله این است که در اینترنت سرچ کنید مطمئنا چند پزشک یا جراح مجرب را پیدا خواهید کرد.
3. در مورد دکتر جراحی بینی که پیدا کرده اید تحقیق کنید. مثلا میزان تحصیلات, میزان تجربه, تعداد جراحی های بینی خصوصا جراحی مورد نظر شما و…
4. نمونه کارهای قبلی جراح را با دقت بینید.
5. با دکتر جراحی بینی انتخابی خود در مورد عمل مورد نظر صحبت کنید و از نحوه ی عمل و نحوی بی هوشی و نتیجه ی کار پرس وجو کنید.
6. با بیماران قبلی دکتر جراح بینی مورد نظر قرار ملاقات بگذارید و آنها را از نزدیک ببینید. در این ملاقات به نتیجه ی کار جراح دقت کنید و از نحوه ی عملکرد جراح نیز پرس وجو کنید.

جراحی زیبایی بینی و انتخاب بهترین جراح بینی

جراحی زیبایی بینی و انتخاب بهترین جراح بینی

استانداردهای بینی

استاندارد یک مفهوم علمی است که معمولا برای درک بهتر با اعداد و ارقام بیان می شود, طبیعتا برای بیان کردن استانداردهای بینی یا زیبایی هم باید از اعداد و ارقام استفاده شود.
به همین خاطر پژوهشگران چهره ی تعدادی از افراد را اکثریت مردم اعتقاد به زیبایی آنها داشتند را بررسی و تحلیل کردند. در مورد صورت این افراد نکاتی را نوشته و سپس به نتایج قابل توجه ای دست یافتند مانند:

• زاویه ی بین لب و بینی
• زاویه ی بین بینی و پیشانی
• نسبت اندازه ی گونه ها با بینی
• سایز بینی نسبت به سایز و نوع صورت و….
سپس این نسبت ها را با اعداد بیان کردند. دکتر جراحی بینی سعی دارد در طی جراحی بینی , بینی فرد را به استاندارد ها نزدیک کند تا این فرد هم از نظر اکثریت افراد جامعه زیبا شود.

تناسب اجزای صورت

با توجه به استاندارد ها صورت هر فرد زیبا باید دارای سه تا یک سوم مساوی باشد. از قبیل:
• محل رویش مو تا ابرو ها
• از ابرو ها تا قسمت پایین بینی
• از پایین بینی تا زیر چانه
و اگر این یک سوم ها در چهره ی فرد به هم تطابق نداشته باشند زیبایی فرد را تحت تاثیر قرار می گیرد.

جراحی زیبایی بینی و انتخاب بهترین جراح بینی

جراحی زیبایی بینی و انتخاب بهترین جراح بینی

استاندارد های بینی به چه صورت است

اگر در حالت روبرو خطی فرضی را از وسط پیشانی تا پایین چانه بکشیم باید این خط از وسط ابروها, وسط نوک بینی, وسط لب های بالا و پایین بگذرد. در غیر این صورت، صورت شخص دچار انحراف است.

از نظر پژوهشگران و دکتر جراحی بینی استانداردهای دیگری هم برای بینی وجود دارد مانند:
خط زیبایی بینی
اندازه ی طول بینی
نوک بینی
قوس روی بینی
پهنای بینی
زاویه ی بین لب و بینی و…
ما در اینجا به اختصار در مورد هر کدام توضیحی می دهیم.

اندازه ی طول بینی

بهترین جراح بینی در این مرحله خطی فرضی (خطی افقی) را از روی چشم ها وقتی باز هستند در نظر می گیرد و خطی افقی را هم روی نوک بینی سپس فاصله ی بین این دو خط را یادداشت می کند.

در مرحله ی بعد خطی افقی را از بین لب های ما وقتی بسته هستند (بین لب بالا و لب پایین) را در نظر می گیرد و فاصله ی این خط را با خطی فرضی در زیر چانه هم حساب می کند. بهترین حالت برای اندازه ی متناسب طول بینی مساوی بودن این دو فاصله است.

خط زیبایی بینی

دکتر جراحی بینی در حالت رو برو خطی را از ابرو تا نوک بینی می کشد, بهترین حالت این است که این خط هم بدون منحنی و شکستگی باشد. به این خط, خط زیبایی بینی گفته می شود.

لوزی مشخص شده روی نوک بینی

لوزی مشخص شده روی نوک بینی

بهترین نوک بینی

نوک بینی زمانی زیبا است که از 4 نقطه ی مشخص شده مانند تصویر مثل یک لوزی باشد.

پهنای بینی

پهنای بینی برای هر صورتی متفاوت است. بهترین حالت از نظر دکتر جراحی بینی این است که پهنای پایین بینی برابر با فاصله ی بین دو چشم باشد و پهنای استخوانی بینی هم 80% پهنای پایین بینی فرد باشد.

خطبینی

قوس روی بینی

قوس روی بینی

قوس بینی زمانی که زیاد است شخص در اصطلاح بینی خوکی دارد و اگر قوس بینی کم باشد بینی حالت مردانه ای دارد. نظر دکتر جراحی بینی این است که اگر خطی را از ریشه ی بینی تا نوک آن بکشیم بهتر است در خانم ها پشت بینی حدود 2 میلی متر پایین تر از این خط و در آقایون چسبیده به این خط باشد.

زاویه ی بین لب و بینی

برای این قسمت هم استاندارد های مشخص شده است مثلا بهترین زاویه برای آقایون 90 تا 95 درجه و بهترین زاویه برای خانم ها از نظر یک دکتر جراحی بینی مجرب 95 تا105 درجه است. هر چقدر این زاویه بیشتر شود بینی در اصطلاح سر بالا است و در صورتی که این زاویه کم باشد این بینی افتاده است.

معیارها و استانداردهای دیگری هم برای جراحی بینی در نظر گرفته شده است که از بحث این مقاله خارج است. اگر دکتر جراحی زیبایی این استانداردها و معیار ها را به خوبی رعایت کند مطمئنا شما صاحب بینی متناسب با صورت خود خواهید شد و از نظر بسیاری از افراد جامعه شما بینی زیبایی خواهید داشت.

جراحی زیبایی بینی و انتخاب بهترین جراح بینی

جراحی زیبایی بینی و انتخاب بهترین جراح بینی

دسته بندی بینی ها در جراحی بینی

از نظر دکتر جراحی بینی, بینی به دو دسته تقسیم می شود: بینی گوشتی, بینی استخوانی.

بینی گوشتی:

بینی هایی با پوست ضخیم را بینی گوشتی می نامیم. در این بینی ها همین ضخیم بودن پوست یک عامل محدود کننده است و مشکل بعدی در این بینی ها ضعیف بودن غضروف و استخوان است. البته خوشبختانه امروزه دیگر جراحی بینی گوشتی هم میسر و راحت شده است و ما می توانیم بعد از جراحی بینی نتیجه ی مطلوبی را بدست آوریم.

بینی استخوانی

همان طور که از نامش نیز پیداست در این بینی ها استخوان و غضروف قوی تر نسبت به بینی گوشتی است. همچنین انعطاف پذیری در این بینی ها بیشتر است و نتیجه ی جراحی نیز به مراتب بهتر است.

به خاطر انعطاف پذیری بهتر پوست در این بینی ها دکتر جراح بینی می تواند تغییرات بیشتری را روی این بینی اعمال نماید و تمامی اشکالات آن را به راحتی برطرف نماید.

جراحی زیبایی بینی و انتخاب بهترین جراح بینی

جراحی زیبایی بینی و انتخاب بهترین جراح بینی

دسته بندی سبک جراحی بینی ها

از نظر دکتر جراحی بینی مدل بینی ها برای جراحی بینی به بینی طبیعی, بینی فانتزی, بینی عروسکی تقسیم می شوند.

مدل بینی طبیعی

بینی طبیعی به بینی هایی گفته می شود که هم زیبا هستند, هم استاندارد و مهم ترین گزینه اینکه مشخص نیست این بینی جراحی شده است.
این روش از جراحی بینی امروزه کاربرد بسیار زیادی دارد.

مدل بینی فانتزی

بینی فانتزی به بینی هایی اطلاق می شود که از بینی طبیعی کوچک تر و کمی هم سربالاتر باشد. و معمولا قوس پشت بینی هم کمی بیشتر باشد.
جراحی بینی فانتزی معمولا برای کسانی انجام می شود که دوست دارند دیگران متوجه ی جراحی بینی آنها بشوند.

بینی عروسکی

حال می رسیم به بینی عروسکی. از نظر یک دکتر جراحی بینی, بینی عروسکی به بینی گفته می شود که خیلی کوچک باشد حتی کوچک تر از بینی های فانتزی.
گاهی بعضی از بیماران در انتخاب این نوع از بینی سلامتی را فدای زیبایی می کنند. زیرا کوچک کردن بیش از حد بینی ممکن است باعث از بین رفتن قسمتی از راه تنفسی بیمار شود.

جراحی زیبایی بینی و انتخاب بهترین جراح بینی

جراحی زیبایی بینی و انتخاب بهترین جراح بینی

آیا می توانیم برای جراحی بینی هر مدل از بینی را انتخاب کنیم؟

واضح ترین پاسخ یک دکتر جراحی بینی به این سوال خیر می باشد. هر بینی قابلیت کوچک شدن بیش از حد را ندارد مثلا بینی های بزرگ و حجیم با پوست ضخیم همراه با غضروف های بزرگ و درشت را نمی توانیم بیش از حد کوچک کنیم.
زیرا باعث غیر طبیعی شدن بینی, افتادگی بینی و حتی باعث به وجود آمدن اسکار یا گوشت اضافه خواهد شد.
جهت انجام دادن جراحی بینی اندازه, زاویه ها و ابعاد بینی و حتی غضروف محدوده ی خاصی را دارند و باید بر اساس تعریف زیبایی شناختی  آنها را اصلاح کرد.
(استاندارد های زیبایی بینی در قسمت های بالا ذکر شده است).
در نتیجه بهترین حالت این است که با مشورت دکتر جراحی بینی تصمیم بگیرید که آیا کاندید مناسبی برای جراحی بینی فانتزی یا جراحی بینی عروسکی هستید یا خیر.

********************

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

اطلاع از
avatar