استانداردهای زیبایی بینی و صورت چیست

استانداردهای زیبایی بینی و صورت چیست

تا حالا از خودتان پرسیدید که استانداردهای زیبایی بینی؟ و آیا فکر میکنید بینی خودتان زیبا است؟ آیا واقعا میتوانیم تعریف استانداردی داشته باشیم برای زیبایی بینی؟ قطعا میدانید که زیبایی کاملا نسبی است و زیبایی همیشه بر اساس تعادل و توازنی که با سایر بخش ها دارد تعریف می شود. برای مثال یک بینی عمل شده علاوه بر زیبایی که باید خودش داشته باشد باید یک توازن و تعادلی با سایر بخش های صورت داشته باشد تا کاملا طبیعی جلوه کند.

استانداردهای زیبایی بینی و استانداردهای زیبایی صورت

استانداردهای زیبایی بینی و استانداردهای زیبایی صورت

استانداردهای زیبایی بینی و صورت چگونه است؟

البته معیارهای علم زیباشناسی که در دنیا اثبات شده است٬ پارامترهایی برای بینی عمل شده دارد که اگر رعایت شده باشد آن بینی را زیبا میداند. در غیر اینصورت یا بینی خودش زیبا نیست یا تعادل و توازن با سایر بخش های صورت ندارد.

 چند معیار اصلی و اساسی علم زیباشناسی

۱- اجزای صورت باید تناسب داشته باشند (یکی کوچک و دیگری بزرگ نباشد)

۲-  رابطه ی لب ها، چانه و بینی

۳- میزان انحراف بینی

۴- پهنا و زیر بینی

۵- ارتفاع و پشت بینی

۶- زاویه ی تشکیل شده بین بینی و لب

۷- رابطه، تعادل و توازن بینی با چشم ها

استانداردهای زیبایی بینی و استانداردهای زیبایی صورت

استانداردهای زیبایی بینی و استانداردهای زیبایی صورت

باید بدانید عامل تعیین کننده موفقیت عمل بینی ، ضخامت پوست بینی است. معمولا پزشک برای زیبایی بینی٬ یک سری تغییر تخصصی و متناسب با فرد در ساختار غضروف و استخوان های بینی ایجاد میکند تا به زیبایی که پارامترهای آن را در بالا تعریف کردیم٬ برسد.

جراح بینی قبل از جراحی بینی ٬ آنالیز چهره ی فرد را انجام میدهد تا توازن و تعادل صورت بهم نریزد و طبق معیار های علم زیبا شناسی اقدام میکند تا علاوه بر زیبایی بینی ساختار کلی بینی با صورت و اجزای آن در تضاد نباشند.

اما تناسب اجزای صورت چگونه آنالیز می شود؟

معمولا صورت به ۳ بخش  تقسیم می شود:

1 – از محل رویش مو تا ابتدای ابروها

2 – از محل ابرو تا پایین ترین بخش بینی 

3- قسمت انتهایی بینی ( پایین) تا زیر چانه.

پزشک با تجربه بر اساس علم روز هر بخش را با توجه به استانداردهایی که دارد مورد بررسی قرار میدهد.

به طور مثال: پهنای پایه بینی استانداردی دارد که باید برابر با فاصله دو چشم باشد و پهنای قسمت استخوانی بینی طبق استاندارد باید فقط ۸۰ درصد پهنای پایه بینی باشد. یا مثال دیگر: متداول است که پشت بینی خانم ها کمی تورفتگی داشته باشد؛ زاویه بین بینی و لب در آقایون و خانم ها متفاوت است٬ در آقایون بین ۹۰ تا  ۹۵ و خانم ها این زاویه باید بین ۹۵ تا ۱۰۰ درجه باشد.

یکی از اصلی ترین هنرهای جراح بینی قطعا زاویه بندی مناسب است  و باید بدانید زیبایی سلیقه ای نیست و یک علم تخصصی است. اگر عمل بینی طبق معیارهای استاندارد بینی انجام گیرد، قطعا زیبایی علمی و ظاهری آن قابل مشاهده است.

با تشکر / پزشک آشنا 

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

اطلاع از
avatar