روشهای جوانسازی پوست صورت و رفع چین و چروک پوست

روشهای جوانسازی پوست صورت و رفع چین و چروک پوست

بسیاری از روش های جوان سازی پوست با استفاده از تکنیک های زیبایی صورت می پذیرد که در آن از لیزر استفاده می شود. این روش های غیر تهاجمی در کلینیک به صورت سرپایی انجام می گیرد و پس از انجام آن به بیهوشی یا استراحت پس از عمل نیازی نیست. روش های فوق شامل موارد زیر است:

جوانسازی پوست صورت با لیزر؛

  • فتوتراپی BroadBand Lightیا(BBL®)

در این روش پوست تحریک می شود تا دوباره کلاژن تولید کند. علاوه بر این با استفاده از روش فوق می توان رگ هایی را که موجب قرمزی پوست می شود از بین برد و حجم ملانین پوست را کاهش داد. البته این روش در مورد لک های ناشی از آفتاب، ضایعات پیگمنتانه، و در مورد ضایعات عروقی و روزاسی نیز موثر است.

جوانسازی پوست (5)

جوانسازی و رفع چین و چروک پوست

فرایندهای بازسازی دوباره سطح پوست

این روش شامل درمان پروفرکشنال است و میزان اثرگذاری آن در کاهش چین و چروک و جای آکنه از حد متوسط می باشد تا عالی میباشد. لایه برداری با استفاده از لیزر TRL کانتور؛ این روش در کاهش چین و چروک عمیق دور لب ها و چشمان موثر است. لایه برداری لیزرمیکرو (لایه برداری آخر هفته)؛ در این روش جهت کاهش چین و چروک های سطحی و بهبود بافت پوست لایه ای نازک از پوست برداشته می شود.

روش های سفت کننده پوست

در این روش ها با استفاده از انرژی مادون قرمز پالسی قسمت های عمیق پوست را حرارت می دهند در نتیجه آن دناتوراسیون جزیی، انعطاف پذیری و بازسازی پوست افزایش می یابد. این روش برای افرادی مناسب است که تصمیم دارند بدون عمل جراحی پوست خود را سفت کنند.

از آنجایی که این فرایندها و سایر روش های جوان سازی پوست از یک بیمار به بیمار دیگر فرق دارد پس متخصصان بر اساس نیازهای هر فرد روش مناسب برای او را تعیین می نمایند.

بوتولیوم تزریقی ( بوتاکس ) و فیلرهای جلدی

از جمله روش های دیگر که بدون عمل جراحی چین و چروک پوست را کاهش می دهد شامل تزریق بوتولیوم (بوتاکس) و تزریق فیلرهای جلدی است.

بوتاکس نوعی پروﺗﺌﻴﻦ خالص شده است که از انقباض عضله جلوگیری می کند. هنگامی که بوتاکس به عضله (یا عضلات) مورد نظر تزریق می شود خطوط اخم، چین و چروک پنجه کلاغی، خطوط روی پیشانی و روی گردن به صورت موقت کاهش می یابد.

جوانسازی پوست (2)

تزریق بوتاکس جهت جوانسازی پوست

در مورد ژل های فیلر باید گفت؛

این ژل ها به پوست حجم می دهد، فرورفتگی های اندک را کاهش می دهد و چین و چروک های عمیق پوست را صاف می نماید، مانند چین و چروک در ناحیه کناره های بینی و خطوط کناره لب ها. فیلرهایی مانند Juvederm و Restylaneحاوی اسید هیالورونیک است، ماده ای طبیعی که در بافت همبند نرم وجود دارد. دیگر فیلرRadiesse می باشد این فیلر حاوی هیدروکسی لاپپتید کلسیم می باشد، مواد معدنی که به صورت طبیعی در استخوان انسان یافت می شود.

چه افرادی کاندید مناسبی برای تزریق فیلر و بوتاکس هستند

بسیاری از افراد جهت تزریق بوتاکس و فیلر کاندیداهای مناسبی هستند. البته خانم های باردار و شیرده، کسانی که بدن آنان حساسیت دارویی شدیدی نشان می دهند، افرادی که در محل تزریق یا اطراف آن دچار عفونت می شوند نباید از این فرایندها استفاده نمایند. افراد مبتلا به AL، میاستنی گراو یا سندرم لامبرت ایتون، بیشتر با خطر بروز عوارض جانبی ناشی از تزریق بوتاکس رو به رو می شوند و باید از فرایندهای جایگزین استفاده نمایند.

تزریق بوتاکس و فیلر به صورت سرپایی صورت می گیرد و بر اساس تعداد تزریق های مورد نیاز، فقط چند دقیقه به طول می انجامد. در این روش از فرایندهای بیهوشی استفاده نمی شود و پس از تزریق نیازی نیست فرد بستری شود و معمولا در ظرف مدت یک هفته نتیجه این تزریق ها ها ظاهر می گردد.

اثرات جانبی بوتاکس و فیلر

از اثرات جانبی بوتاکس شامل کبودی یا سردرد موقت است که در ظرف مدت یک الی دو روز از بین می رود. عوارض جانبی فیلر شامل قرمزی اندک ،تورم یا کبودی در نایجه تزریق است که معمولا در ظرف مدت چند روز کاهش می یابد. سایر مشکلات در رابطه با فیلرها شامل بروز برجستگی های کوچک، مناطق پر و خالی، و عدم تقارن در پوست است. پس در این روش فرد نباید منطقه تحت درمان را مالش دهد زیرا ممکن است مواد فیلر جا به جا شود.

پس از 4 الی 6 ماه به تزریق دوباره بوتاکس نیاز است. اثر فیلر معمولا از4 ماه است تا یک الی 2 سال البته به ماده آن بستگی دارد.

افرادی که تمایل دارند بوتاکس یا فیلر تزریق کنند باید با پزشک زیبایی درباره آن مشورت نمایند و روشی را که مناسب آنان است پیدا کنند. گاهی این روش ها با هم یا همراه با سایر روش ها دیگر جهت جوان سازی پوست مورد استفاده قرار می گیرد تا نتیجه بهتری به دست آید.

پیوند چربی اتولوگ برتی جوانسازی پوست صورت

مانند فیلرهای تزریقی، روش پیوند چربی اتولوگ نیز روشی قابل تحمل، موثر و بی خطر جهت حجم دهی به پوست است بدون اینکه واکنش های حساسیتی یا پس زدن رخ دهد.

پیوند چربی جهت جوانسازی پوست

پیوند چربی جهت جوانسازی پوست

از آن جایی که پیوند چربی فرایند گسترده تری است پس بیمار باید توسط جراح پلاستیک کاملا معاینه شود. افراد کاندیدای این روش باید دارای سلامت جسمی بوده و هیچ سابقه خونریزی پس از عمل جراحی یا تورم نداشته باشند.

پیوند چربی معمولا تحت بی حسی موضعی صورت می گیرد. در این روش ابتدا با استفاده از کانولای مکش چربی ها را بر می دارند، مناطقی که چربی ها از آن ناحیه گرفته می شود شامل ران، باسن، مناطق بالای ران، و مناطق نزدیک زانو و بازوهاست. سپس چربی ها در یک سانتریفیوژ قرار می گیرد تا ناخالصی های آن از بین رفته و به صورت شبکه ای از رشته ها درآید و به مناطق که به حجم دهی نیاز دارد تزریق شود.

از عوارض بسیار شایع در این روش بروز تورم است که در عرض چند هفته از بین می رود. بیمار همچنین ممکن است در مناطقی که چربی از آن جا برداشته یا گذارده شده دچار بی حسی یا کبودی شود. از آن جایی که بدن مقداری از چربی تزریق شده را جذب می نماید پس جراح ممکن است منطقه تحت درمان را بیش از حد پر نماید البته در ظرف چند هفته برجستگی حاصل از آن از بین می رود.

کشیدن صورت جهت جوانسازی پوست صورت

این روش بیشتر در مورد افرادی موثر است که اطراف دهان آنان پوست شل شده و خطوط عمیق و تا شدگی پوست در آن ناحیه مشاهده می شود، بعلاوه با استفاده از این روش می توان چروک های عمیق در ناحیه گونه ها، شل شدگی پوست، چروک ها و بافت چربی در ناحیه گردن را کاهش داد. توجه داشته باشید این روش در مورد افتادگی ابرو، پوست اضافی یا چربی های اضافی در بالا و زیر پلک و همچنین در مورد چین و چروک های اطراف دهان موثر نیست. در مورد هر کدام از این مشکلات درمان اختصاصی وجود دارد.

همانند سایر روش های جراحی افرادی که تمایل به کشیدن پوست صورت خود دارند باید قبل از عمل تحت معاینه قرار گیرند. بیمارانی که از این روش استفاده می برند اغلب میان سال یا مسن هستند در نتیجه حتما پیش از انجام این عمل افراد باید از لحاظ ابتلا به بیماری های مزمن که ممکن است مانع از عمل جراحی باشد مانند بیماری قلب و تنفسی دیابت و یا چاقی مورد معاینه قرار گیرند.

تکنیک های عمل جراحی برای کشیدن پوست صورت
جوانسازی پوست با عمل کشیدن پوست

جوانسازی پوست با عمل کشیدن پوست

تکنیک های عمل جراحی در این باره با هم فرق دارد اما همه روش هایی که در ارتباط به کشیدن پوست صورت است چربی اضافه را از بین می برد عضلات زیر پوست را سفت می کند و پوست صورت را می کشد. در مورد برخی از بیماران جراح ممکن است جهت بهبود ظاهر صورت بافت های عمیق تر را تغییر جا دهد.

در این روش همرا با کشیدن پوست، از روش پیوند چربی استفاده می شود تا حجم پوست افزایش یابد. با ترکیب این روش ها می توان تعداد عمل جراحی را کاهش داد و در نتیجه آن دوره بهبودی فرد کوتاه تر و راحت تر خواهد بود.

کشیدن صورت عمل جراحی سرپایی است و تحت بیهوشی کامل یا با استفاده از آرام بخشIV انجام می شود. از عوارض جانبی اولیه آن می توان به کبودی، تورم، بی حسی در ناحیه صورت، حساسیت به لمس، سفتی و خشکی پوست اشاره نمود. زمان بهبودی در آن با هم فرق دارد. اما در کل بیماران حدود 10 الی 14 روز پس از این عمل جراحی می توانند فعالیت خود را آغاز کنند و پس از 3 هفته کاملا بهبود می یابند.

خطرات ناشی از این روش شامل آسیب به اعصاب، عفونت، خونریزی، جای زخم، عدم تقارن و تغییر جای خط رویش مو است.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

اطلاع از
avatar