جوانسازی و برداشتن خال و دیگر خدمات در کلینیک زیبایی

جوانسازی و برداشتن خال و دیگر خدمات در کلینیک زیبایی

امروزه رفت و آمد مردم به خصوص زنان به; کلینیک زیبایی بسیار بیشتر از قبل شده است. مردم برای کارهای مختلفی مانند لیزر موهای زائد ، جراحی های زیبایی، تزریق چربی و… به این کلینیک ها سر می زنند.

اما مسئله ی مهم انتخاب کلینیک پوست خوب است. با توجه به مراجعه زیاد مردم به کلینیک پوست ، تعداد این کلینیک ها در سطح هر شهر ( کوچک و بزرگ ) چند برابر شده است.

 لیزر موهای زائد و برداشتن خال با لیزر در کلینیک زیبایی

لیزر موهای زائد و برداشتن خال با لیزر در کلینیک زیبایی

در کلینیک زیبایی چه خدماتی ارائه می شود؟

به طور کلی می توانیم بگوییم که در کلینیک زیبایی خدماتی مانند:

• انواع جراحی ها
• لیزر موهای زائد
• برداشتن خال
• برطرف کردن لک ها از روی پوست
• تزریق چربی به صورت
• تزریق چربی به قسمت های مختلف بدن
• کاشت مو
• کاشت ابرو
• جوانسازی صورت
• تناسب اندام و لاغری موضعی
• ساکشن و… انجام می شود.

در این مقاله ما بعضی از این موارد را به اختصار توضیح می دهیم و شما را با  خدمات کلینیک پوست  آشنا خواهیم کرد. بعد از مطالعه و خواندن این مقاله شما می توانید به راحتی و درستی خدمات زیبایی را که نیاز دارید انتخاب کنید. زیرا بسیاری از افراد خدمات زیبایی خاصی را نیاز دارند اما به خاطر نداشتن اطلاعات کافی مورد اشتباهی را انتخاب می کنند.

 لیزر موهای زائد و برداشتن خال با لیزر در کلینیک زیبایی

لیزر موهای زائد و برداشتن خال با لیزر در کلینیک زیبایی

برداشتن خال در کلینیک زیبایی

خال یا به اصطلاح پزشکی ” نووس ” دسته ای از سلولها ی رنگ دانه دار هستند که به صورت نقاط کوچک و تیره با اندازه و رنگ های مختلف روی پوست ظاهر می شوند.
اغلب خال های به وجود آمده کاملا بی ضرر هستند اما در مواردی نادر ممکن است خال ها سرطانی باشند. که باید این خال ها را با جراحی برطرف کرد. خال های خطرناک و غیر معمول معمولا بزرگ تر از خال های معمولی هستند و رنگ و لبه های نامنظمی نیز دارند.

خال گوشتی

خال های گوشتی یا به اصطلاح پزشکی ” نوی” نمونه ای از خال ها هستند که بر روی پوست رشد می کنند و رنگ آن ها از رنگ طبیعی پوست تا رنگ قهوه ای متغییر است.
این موضوع کاملا عادی است که فرد در بزرگسالی بین 10 تا 40 خال داشته باشد. طول عمر متوسط خال حدود 50 سال است، خال ها در این زمان معمولا بزرگ تر و کم رنگ تر می شوند. اغلب در محل رویش خال، مو نیز رشد می کند.
بعضی از خال ها در طول زندگی هیچ گونه تغییری نمی کنند اما بعضی از آنها تغییر کرده و گاهی حتی از بین می روند.
از آن جا که خال های پوستی غیر معمول بیشتر به سرطان پوست ” ملانوم ” تبدیل می شوند دقت به شکل، اندازه و تغییر رنگ آن ها ضروری است.

خال گوشتی غیر معمول

این گونه خال ها معمولا از پاک کن یک مداد بزرگتر بوده و ظاهری نامرتبی دارند. این خال ها می توانند رنگ قهوه ای تیره یا روشن داشته باشند. علت تشکیل این خال ها سلول های پوستی هستند که به صورت گروهی به جای پخش شدن در پوست در یک جا جمع می شوند. معمولا این خال ها به خاطر ژنتیک ایجاد می شوند و ممکن است فرد گاهی چند نمونه از این خال ها داشته باشد.
برداشتن این خال ها حتما باید توسط متخصص پوست و در کلینیک زیبایی انجام شود.

خال های سرطانی

اسم این خال ها ترس در دل همگان ایجاد می کند. اما بیشتر این خال ها خوش خیم و بی خطر هستند. از نظر پزشکان فقط خال هایی نگران کننده هستند که ظاهری متفاوت از دیگر خال های بدن داشته باشند و یا اینکه بعد از سن 20 سالگی نمایان می شوند. اگر شما متوجه تغییر رنگ یا تغییر اندازه در این خال ها شدید باید سریعا به متخصص پوست مراجعه کنید.

 لیزر موهای زائد و برداشتن خال با لیزر در کلینیک زیبایی

لیزر موهای زائد و برداشتن خال با لیزر در کلینیک زیبایی

علامت های خال های نگران کننده و سرطانی

اگر یک خال در بدن شما یکی از علائم زیر را هم داشت باید به متخصص پوست یا کلینیک زیبایی مراجعه کنید.

• تقارن: هنگامی که نیمی از یک خال با نیمه ی دیگر آن مطابقت نداشته باشد.
• مرز: هنگامی که مرز یا لبه ی خال ناهموار باشد یا نامنظم و شفاف شده باشد.
• ضخامت: اگر ضخامت خال بزرگتر از پاک کن یک مداد باشد.
• رنگ: هنگامی که رنگ خال در تمامی سطح آن به طور یکسان نباشد مثلا جای تیره تر و جایی روشن تر باشد یا لکه هایی به رنگ قهوه ای یا برنزه یا سیاه داشته باشد.
• رشد کردن: اگر خال در حال بزرگ شدن یا تغییر ظاهر باشد.

نکته: رایج ترین محل ایجاد خال های سرطانی در آقایان در کمر و در خانم ها در پایین پا است و رایج ترین سن برای ایجاد این خال ها بین 25 تا 29 سالگی می باشد.
حال با توجه به توضیحات مختصر در مورد انواع خال ها در مورد برداشتن این خال ها در کلینیک پوست بحث می کنیم.

روش های برداشتن خال

اگر چه برداشتن خال برای کسانی که دچار ملانوم (خال های سرطانی) هستند ضروری است اما بسیاری از افراد هم به دلیل راضی نبودن از ظاهر خود اقدام به برداشتن خال می نمایند. برای کسانی که می خواهند به هر دلیلی خال خود را بردارند روش های گوناگونی مانند:

روش های جراحی
روش طبیعی
استفاده از لیزر و… وجود دارد.

اما برای بیمارانی که خال های سرطانی دارند جراحی تنها راه مناسب برای برداشتن این نوع از خال ها می باشد.

برداشتن خال گوشتی با عمل جراحی در کلینیک زیبایی

از روش جراحی برای برداشتن خال های گوشتی و خال های سرطانی می توان استفاده کرد. برداشتن خال در  جراحی معمولا به سرعت  انجام می شود، این نوع جراحی بر روی بیماران یک عمل کاملا سرپایی است و نیازی به بستری شدن ندارد.
برای این جراحی از بی حسی موضعی استفاده می شود یعنی زمانی که شما در بیداری و هوشیاری کامل هستید این اقدام صورت می گیرد.

 لیزر موهای زائد و برداشتن خال با لیزر در کلینیک زیبایی

لیزر موهای زائد و برداشتن خال با لیزر در کلینیک زیبایی

برداشتن خال با روش های طبیعی

نوعی از کرم ها و برچسب ها مخصوص برداشتن خال در بازار وجود دارد که اغلب آنها حاوی گیاهی به نام سرخ بن هستند. سرخ بن یک گیاه است که در شمال آمریکا و کانادا رشد می کند. و سالهاست که از این گیاه به عنوان روشی برای برداشتن خال استفاده می شود.

این روش بسته به نوع محصولی که خریداری می کنید روش مصرف متفاوتی دارد که روی محصول ذکر شده است.

 لیزر موهای زائد و برداشتن خال با لیزر در کلینیک زیبایی

لیزر موهای زائد و برداشتن خال با لیزر در کلینیک زیبایی

برداشتن خال با لیزر

برداشتن خال ها با لیزر یکی از سریع ترین و آسان ترین و در عین حال ایمن ترین روش ها است. در برداشتن خال با لیزر عمق آسیب بافتی به طور دقیق تعیین می شود و می توان از این روش حتی برای برداشتن خال های اطراف چشم به شرط محافظت از چشم نیز استفاده کرد. لیزر یکی از دقیق ترین روش ها است که در صورتی که در کلینیک زیبایی مجهز انجام شود هیچ گونه عارضه ی جانبی نخواهد داشت. تنها مشکل این روش بالا بودن هزینه ی آن نسبت به دیگر روش های یاد شده است.

 لیزر موهای زائد و برداشتن خال با لیزر در کلینیک زیبایی

لیزر موهای زائد و برداشتن خال با لیزر در کلینیک زیبایی

از بین بردن موهای زائد

از دیر باز مردم با موهای زائد بدن خود درگیر بوده اند و از روش های مختلفی مانند استفاده از پودر های مو کن ، ژیلت ، موم عسل و … استفاده می کرده اند.
اما در سال های اخیر افراد به خصوص خانم ها برای از بین بردن موهای زائد خود از لیزر درمانی کمک می گیرند. استفاده از لیزر موهای زائد علاوه بر اینکه مدت زیادی طول می کشد تا موها دوباره رشد کنند، باعث می شود که قطر موها کم شده و کم کم موها دیگر رشد نکنند و همچنین پوستی لطیف تر و صاف تر را به شما هدیه می دهد. برای این کار دستگاه های مختلفی در کلینیک پوست موجود است که هر کدام برای یک نوع پوست و یک نوع موی می باشد.

اما با توجه به رنگ پوست مردم ایران و نوع موی بدن آنها “دستگاه الکساندریت ” یکی از محبوب ترین انتخاب ها برای حذف موهای زائد در ایران است.

اشعه ی لیزر که از دستگاه رفع موهای زائد بیرون می آید بدون آنکه به بافت های داخل بدن و پوست آسیبی برساند به فولیکول های مو حمله ور می شود و به آنها آسیب می رساند. اما اینکه چه مدت طول می کشد تا برای همیشه از شر موهای زائد خود خلاص شوید علاوه بر اینکه بستگی به نوع پوست و جنس مو دارد به نوع و طول موج دستگاه هم بستگی دارد.

مواردی که از لیزر در کلینیک پوست استفاده می شود؛

در کلینیک پوست از لیزر می توانیم برای از بین بردن موهای زائد نواحی مانند:

• زیر بغل
• گردن
• چانه
• صورت
• بیکینی
• کشاله ی ران
• ساق پا
• ساق دست
• بازو ها
• شکم
• زیر شکم
• سینه
• گوش
• پیشانی
• ابرو
• گونه ها
استفاده کنیم اما این دامنه در آقایان شامل موارد زیر هم می شود؛

• ناحیه رویش ریش
• اندام ها و تنه

 لیزر موهای زائد و برداشتن خال با لیزر در کلینیک زیبایی

لیزر موهای زائد و برداشتن خال با لیزر در کلینیک زیبایی

تاثیر گذاری لیزر برای از بین بردن موهای زائد در کلینیک پوست خوب

البته باید بگوییم که از بین رفتن موهای زائد به صورت دائمی در لیزر درمانی طی یک شب اتفاق نمی افتد و برای رسیدن به نتیجه مطلوب و کامل نیاز به زمان می باشد.
در جلسه ی اول لیزر درمانی 10 تا 40 درصد موها کاهش پیدا می کنند و در سه جلسه از درمان 30 تا 70 در صد موها کم می شوند.
پس از یک سال انجام کامل اپیلاسیون با لیزر، هر 6 ماه یکبار باید لیزر درمانی انجام شود.

آیا درمان موهای زائد با لیزر نتیجه ی 100 درصد دارد؟

اگر این کار در کلینیک پوست خوب و مجهز و تحت نظر یک متخصص پوست مجرب انجام شود تا نزدیک 100 درصد امکان پذیر است اما در بیشتر موارد 95 درصد موها از بین رفته و مقدار باقی مانده بسیار نازک و کم رنگ هستند.
البته ذکر این نکته در این جا ضروری است که برای ماندگاری و تداوم این حالت باید لیزر درمانی برای حذف موهای زائد بعد از رسیدن به این مرحله هم هر 6 ماه یک بار یا سالی یک بار انجام شود.

 تزریق ژل در کلینیک زببایی

تزریق ژل در کلینیک زببایی

تزریق ژل در کلینیک پوست

برای از بین بردن خط های عمیق در صورت و دو طرف دهان (خط لبخند) و همچنین از بین بردن خط اخم در کلینیک پوست و مو راهکارهایی شگفت انگیزی وجود دارد مانند تزریق ژل.
از تزریق ژل همچنین برای از بین بردن اسکارهای فرو رفته، برجسته کردن گونه ها و حجم دادن به لب نیز می توانیم استفاده کنیم.

در حال حاضر بهترین روش در سراسر دنیا تزریق ژل هیالورونیک است که در کلینیک پوست مجهز و توسط متخصص پوست انجام می شود. این ژل ها از جمله ژل هایی هستند که نیاز به تست حساسیت ندارند، آلرژی ایجاد نمی کنند و بهترین مزیت آن این است که در زیر پوست ریزش و حرکت ندارد.

جوان سازی پوست با لیزر در کلینیک پوست

یکی دیگر از کارهای شایع که در کلینیک پوست و مو توسط متخصصین مجرب انجام می شود جوان سازی پوست است به این صورت که با استفاده از لیزر، چین و چروک های دور چشم، چین و چروک های ظریف اطراف لب، لکه های قهوه ای ناشی از آفتاب سوختگی از روی پوست برداشته می شود.
پس از انجام لیزر در کلینیک پوست ، پوست سفت تر شده و قوام بهتری می یابد بدین صورت افتادگی های پوست نیز برطرف می شود و شما صاحب چهره ی جوان تری می شوید.

 

ارسال یک نظر

نام *

ایمیل * (ایمیل منتشر نخواهد شد)