تکنیک های ساده و خانگی برای داشتن پوست صاف و بدون لک

تکنیک های ساده و خانگی برای داشتن پوست صاف و بدون لک

داشتن پوستی صاف و بدون لک از دیر باز آرزوی افراد به خصوص خانم ها بوده است. ولی راه های دستیابی به این آرزو چیست؟

خیلی از خانم ها برای داشتن پوستی صاف و بدون لک از انواع لوازم آرایشی از قبیل کرم های سفید کننده یا انواع پنکیک ها استفاده میکنند. حال آنکه استفاده مداوم از این قبیل لوازم به مرور باعث افتادن لک یا گودی های ریز در صورت میشود.

داشتن پوستی صاف و بدون لک اما چگونه؟

یکی از بهترین راه ها برای داشتن پوستی صاف و بدون لک تغذیه صحیح است. توصیه ما به شما این است که بیشتر مراقب تغذیه خود باشید و بشقاب هایتان را از موادی پر کنید که پوست شما را خوش آب و رنگ وشاداب می سازد.

داشتن پوستی صاف و بدون لک

داشتن پوستی صاف و بدون لک

مواد غذایی سرشار از پروتئین را مصرف کنید

انواع گوشت ها از قبیل: گوشت قرمز بی چربی, ماهی ها و گوشت مرغ بدون پوست دارای پروتئین زیادی هستند و همچنین حبوبات مانند انواع لوبیا و آجیل نیز سرشار از پروتئین هستند.

پروتئین باعث میشود اثرات مخرب رادیکال های آزاد از بین بروند و همچنین اسیدآمینه ایی که در پروتئین وجود دارد، باعث ساخت سلول های جدیدو از بین رفتن چین و چروک صورت میشود.

آب بنوشید

امروزه توصیه های زیادی برای مصرف آب میشود. آب برای درمان بسیاری از مریضی ها و دفع سموم بدن مناسب است. همچنین آب باعث صافی و یک دستی صورت و شفاف شدن آن نیز میشود. زیرا آب رطوبت مورد نیاز پوست را تامین می کند و از پوست در مقابل چین و چروک محافظت میکند. توصیه ما به شما این است که در طول روز حدود 11تا15 فنجان مایعات (آب، آب میوه، قهوه، چای و غیره) مصرف کنید.

چای سبز

چای سبز حاوی مقدار زیادی (پولینفول) است این ماده برای پوست خواص فوق العاده ای دارد. توصیه ما به شما این است در روز حدود 4 فنجان چای سبز میل کنید.

میوه های ریز سرشار از آنتی اکسیدان برای داشتن پوستی صاف و بدون لک

میوه های ریز سرشار از آنتی اکسیدان برای داشتن پوستی صاف و بدون لک

استفاده از میوه های ریز

از قدیم گفته‌اند؛ «فلفل نبین چه ریزه، بشکن ببین چه تیزه» در بین میوه‌ها و سبزیجات، میوه های ریز برخلاف کوچکی شان حاوی بیشترین میزان آنتی اکسیدان‌ها هستند. هر زمان که توانستید توت‌فرنگی، تمشک، بلوبری و غیره میل کنید. زیرا این میوه‌ها پیدایش چین و چروک‌ها را به تأخیر می‌اندازد. توجه داشته باشید که مرکبات و پوست سیب قرمز نیز سرشار از آنتی اکسیدان‌هاست.

علاوه بر خوراکی ها انواع ماسک ها و بخورهای ساده هستند که به شما کمک می کنند تا پوستی صاف و بدون لک داشته باشید. در این جا ما چند نمونه از این ماسک ها را به شما معرفی می کنیم:

ماسک لیموترش

یک لیموترش بزرگ یا دو لیموترش متوسط بردارید آن را حلقه حلقه کنید و دراز بکشید و این حلقه ها را در تمامی صورت به جز دور چشم قرار دهید. بعد از حدود 20 تا 30 دقیقه حلقه ها را از روی صورت بردارید و صورت خود را با آب سرد بشورید. البته میتوانید به جای لیموترش از آب لیموی تازه نیز استفاده کنید. این ماسک برای داشتن پوستی صاف و روشن بسیار مناسب است.

ماسک گندم برای داشتن پوستی صاف و بدون لک

ماسک گندم برای داشتن پوستی صاف و بدون لک

ماسک جوانه گندم

برای تهیه این ماسک شما نیاز به شیر و پودر جوانه گندم دارید. دو قاشق پودر را با شیر مخلوط کنید تا مخلوط خمیری و یکدستی بدست آورید این مخلوط را 20 دقیقه روی صورت خود بگذارید و سپس با آب سرد آبکشی نمایید. این ماسک علاوه بر بستن منافذ پوست باعث میشود شما پوست صاف و روشن و جوان تری داشته باشید.

ارسال یک نظر

نام *

ایمیل * (ایمیل منتشر نخواهد شد)