چگونه پوستی براق داشته باشیم

چگونه پوستی براق داشته باشیم

تیم GL متشکل از متخصصین پوست آقای Renee Rouleau از انجمن درمان با چشمه آب معدنی (Spa) و کلینیک پوست با همین نام و خانم Anne King مربی انیستیتو بین المللی پوست گرد هم آمده اند تا رازهایی برای داشتن پوستی بی نظیر را کشف کنند و چگونه پوستی براق داشته باشیم .

 چگونه پوستی براق داشته باشیم ؛ معرفی روشها

1- قبل از اینکه به رختخواب بروید صورت خود را بشوئید.
اگر شما صبر کرده اید تا کاملا به خواب بروید، شما آنقدر خسته خواهید شد که نتوانید صورت خود را بشوئید و تحقیقات نشان داده که پوست بهترین ترمیم خود را در اطراف ساعت 10 شب انجام می دهد. پس اجازه دهید پوست شما قبل از اینکه شروع به خمیازه کشیدن کنید، نفس بکشد.
 
 

2- هر روز ضدآفتاب بزنید. 

از مرطوب کننده با SPF 15 یا بالاتر استفاده کنید. اشعه فرا بنفش می تواند زمانی که در کلاس درس نشسته اید یا در حین رانندگی و یا در حال قدم زدن هستید، اثرات مضر خود را بر روی پوست بگذارد.
 
 
3- با صورت خود مهربان باشید. 
کندن با انگشت، فشار دادن و چلاندن باکتری ها را به اعماق پوست می برد که منجر به زخم شدن و در نهایت مشکلات پوستی آتی می شود.
 
 

4- فکر نکنید که وقتی پوست شما حالت سفت و خشک دارد یعنی اینکه تمیز است.

پوست سفت، پوست تمیز نیست بلکه پوست خشک است. اگر عجله دارید که از مرطوب کننده بعد از شستن پوستتان استفاده کنید، به جای آن دنبال تمیز کننده ای باشید که پوست شما را شاداب نگه می دارد به جای اینکه آن را خشک کند. 
پوست خشک و حساس دارید؟ دنبال پاک کننده های چرب باشید یا از ترکیبات فومی استفاده کنید. هرچه از صابون بیشتر استفاده کنید پوستتان خشک تر خواهد شد. هرچه از صابون کمتر استفاده کنید پوستتان کمتر خشک خواهد شد.
 
چگونه پوستی براق داشته باشیم ؛ با راهکار ساده

چگونه پوستی براق داشته باشیم ؛ با راهکار ساده

5- از جراحت ها دوری کنید.

اگر آکنه زیاد دارید از محلول های آکنه استفاده کنید. این محلول باعث می شود که نقاط تمیز و بدون جوش خشک شوند و سلول پوست های مرده در آنجا رشد کنند. آنها در زیر پوست چربی ایجاد می کنند و و باعث می شود تا تمامی محفظه های خالی با این چربی ها پر شود.
 
 
6- سعی کنید که پوستتان همیشه برق بزند.
حقیقت تلخ، شما نمی توانید سرعت تولید چربی را کند کنید. راه حل بی نظیر؛ تمیز کننده های کاغذی. انها به سرعت چربی ها را از روی پوست شما بر می دارند.
چگونه پوستی براق داشته باشیم ؛ شستشو صورت

چگونه پوستی براق داشته باشیم ؛ شستشو صورت

7-شسشتو صورت بعد از استفاده از مواد شیمیایی برای مو
 بعد از اینکه موهایتان را کوتاه کردید یا از مواد شیمیایی برای پوستتان استفاده کردید. صورتتان را بشوئید. کلیه محلول ها، اسپری های مو و موس ها شامل ترکیباتی هستند که ایجاد جوش می کند بعد از اینکه از موادی برای موهایتان استفاده کردید صورتان را به دقت بشوئید.
 
 
8- فرچه آرایشی خود را هفته ای یکبار بشوئید.
باکتری ها و چربی ها می توانند در آن رشد کنند و منجر به تولید جوش ها شوند. از صابون های نرم ( دارای ترکیبات آلی) و اب سرد برای شستن فرچه هایتان استفاده کنید و انها را به دقت بشوئید. اسفنج های آرایش را بعد از چندین بار استفاده دور بریزید تا از پخش شدن باکتری ها جلوگیری کنید.
 
 
9- روبالشی تان را اغلب عوض کنید.
 زمانی که شما می خوابید باکتری ها و چربی روی روبالشی تان جمع می شود و آنها دوباره در شب با پوستتان تماس پیدا می کنند. پس باید روبالشی تان را مرتب عوض کنید و آن را با شوینده های مخصوص ملحفه بشوئید.
 
 

چگونه پوستی براق داشته باشیم ؛ خواب کافی

چگونه پوستی براق داشته باشیم ؛ خواب کافی

10- خواب برای زیبایی لازم است.
 8 ساعت خواب می تواند معجزه کند. بخوابید نه برای اینکه چرخه را تکمیل کنید بلکه برای اینکه در شب بدن می خواهد خود را از شر سموم راحت کند که این سموم کلیه نقاط بدن را تحت تاثیر قرار می دهند. خواب استرس را کاهش می دهد و درد های شدید در شب کاهش می یابند.
 
تحریریه پزشک آشنا
منبع : مجله الکترونیکی فریا

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

اطلاع از
avatar