هر آنچه لازم است برای از بین بردن موهای زائد بدن بدانید

هر آنچه لازم است برای از بین بردن موهای زائد بدن بدانید

اگر از بین بردن موهای زائد بدن با روش های معمول مانند کرم موبر، ژیلت خسته شده اید. استفاده از لیزر روش مناسبی برای لیزر موهای زائد است. لیزر موهای زائد یکی از روش های رایج زیبایی در کل دنیا است. در این روش پرتوهای متمرکز نور به فولیکول مو تابانیده می شود و رنگدانه ها نور را جذب می کنند که باعث از بین رفتن مو می شود.

مزایای از بین بردن موهای زائد با لیزر

لیزر برای از بین بردن موهای زائد ؛ صورت، ساق پا، بازو، زیر بغل، خط بیکینی و مناطق دیگر بدن مفید است. از مزایای از بین بردن موهای زائد با لیزر میتوانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

دقت بالا: لیزر، موهای زبر و سیاه را هدف می گیرد و به  پوست اطراف آسیبی  وارد نمی کند.

سرعت بالا: هر پالس لیزر کسری از ثانیه طول می کشد و بسیاری از موها را در همان لحظه از بین می برد. لیزر در هر ثانیه یک چهارم از منطقه مورد نظر را پاکسازی می کند. مناطق کوچک مانند لب فوقانی می تواند در کمتر از یک دقیقه انجام شود و مناطق زیادی از جمله کمر  و یا پاها، تا یک ساعت طول می کشد.

قابل پیش بینی: نود درصد از افراد برای از بین بردن  دائمی موهای زائد به طور متوسط سه تا پنج جلسه درمانی داشته اند.

چگونه برای لیزر مو آماده شوید

لیزر مو، یک روش پزشکی است که برای انجام نیاز به اطلاع رسانی دارد تا از خطرات بالقوه پیشگیری شود. قبل از اینکه لیزر درمانی را انجام دهید، از اعتبار پزشک یا تکنیسین هایی که کار را انجام می دهند مطمئن شوید.

اگر برای از بین بردن موهای زائد توسط لیزر برنامه ریزی کرده اید باید شش هفته قبل از لیزر از کندن موها از ریشه توسط موبر یا وسایل الکترونیکی نظیر اپیلیدی خودداری کنید. همچنین باید از قرار گرفتن در معرض آفتاب به مدت شش هفته قبل و بعد از درمان اجتناب کنید. قرار گرفتن در معرض نور آفتاب باعث کاهش تاثیر لیزر می شود و به احتمال زیاد باعث عوارض بعد از عمل نیز میشود.

اطلاعاتی برای از بین بردن موهای زائد بدن

اطلاعاتی برای از بین بردن موهای زائد بدن

روند انجام لیزر برای رفع موهای زائد بدن

در عمل لیزر ،موهایی که چند سانتی متر از سطح پوست بالا آمده باشند تحت درمان قرار خواهند گرفت. تجهیزات لیزری با توجه با رنگ، ضخامت و محل مو تحت درمان تنظیم خواهند شد.

با توجه به لیزر یا منبع نور مورد استفاده، شما و تکنیسین ها نیاز به پوشیدن محافظ مناسب برای چشم هایتان دارید. علاوه بر این لازم است برای محافظت از لایه های بیرونی پوست، از یک ژل سرد یا دستگاه خنک کننده ویژه ای استفاده شود. این کمک خواهد کرد تا نور لیزر در پوست نفوذ کند.

در مرحله بعد تکنیسین باید برای چند دقیقه نور را به منطقه تحت درمان بتاباند و آن را بررسی کند تا مطمئن شود که تنظیمات برای روند کار درست است.

هنگامی که موها با لیزر حذف شد، کیسه یخ، کرم های ضد التهابی یا لوسیون و آب سرد برای کاهش ناراحتی به شما داده شود. درمان شما تا زمان توقف کامل رشد مو بین 4تا 6 هفته طول می کشد.

بهبود و خطرات لیزر

یک یا دو روز بعد از انجام لیزر موهای زائد در محل تحت درمان احساسی مانند آفتاب سوختی خواهید داشت. کمپرس سرد و کرم مرطوب کننده میتواند به شما کمک کند.

طی ماه آینده موهای زائد محل درمان شروع به ریزش میکنند. تاول زدن به ندرت اتفاق می افتد اما در افرادی که پوست تیره دارند احتمال بروز آن زیاد است. سایر عوارض جانبی لیزر موهای زائد ؛ تورم و قرمزی زخم است. زخم دائم یا تغییر در رنگ پوست بسیار نادر است.

هزینه لیزر موهای زائد

هزینه لیزر موهای زائد متفاوت است و به عواملی بستگی دارد که عبارتند از:

  • وسعت ناحیه درمان و زمان مورد نیاز برای درمان
  • تعداد جلسات مورد نیاز

تحریریه پزشک آشنا به نقل از WebMD.com

منبع

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

اطلاع از
avatar