برطرف کردن گودی زیر چشم

برطرف کردن گودی زیر چشم

به گودی زیر چشم خود توجه کنید. از متخصصان پوست و جراحان پلاستیک در مورد گودی زیر چشم همیشه سوال می شود.

هر روز هر متخصص پوست ،مراجعه کنندگانی دارند که از گودی زیر چشم شاکی هستند.

خبرخوب: رفع معایب زیر چشم ممکن است. فقط باید فهمید که علت این مشکل چیست.

صبح و چشمان پف کرده و گودی زیر چشم

آلرژی فصلی، سرماخوردگی، عفونت سینوس؛ اینها برخی از عواملی است که می توانند آب را به زیر چشم انتقال دهند و موجب گودی زیر چشم شوند.

متخصص پوست و مو می گوید:ما نازک ترین پوست را در اطراف چشمان داریم،بنابراین این منطقه بیشتر تحت تاثیر درونی و خارجی جریانات مایعات می باشد.

یک شام سنگین با غذایی شور یا یک شب گریه کردن در حالی که فیلم های رمانتیک تماشا می کنید، ممکن است باعث شود صبح فردا چشمانتان پف آلود شود.

دلیل آن اسمز است،در اسمز، آب همیشه از مناطقی در بدن که غلظت نمک آن پایین است به جایی می رود که غلط نمک آن بیشتر است. گولدبارت توضیح میدهد: این اصل تایید می کند که نمک از اشک می آید.

برای رفع گودی زیر چشم چه اقداماتی انجام دهیم

برای رفع گودی زیر چشم چه اقداماتی انجام دهیم

مواردی که برای رفع گودی زیر چشم باید امتحان کنید، عبارتند از:

با استفاده از بخور نسبت به رفع احتناق ناشی از آلرژی،سینوس یا سرماخوردگی کمک کنید.

طرز خواب خود را تغییر دهید. حالت خوابیدن شما ممکن است با کمک جاذبه به جمع شدن مایعات در زیر چشمتان کمک کند، خوابیدن به پهلو یا شکم موجب افزایش تراکم کیسه های آب زیر چشم می شود.

دکتر پوست ، برای رفع گودی زیر چشم توصیه می کند: بیمارانی که در هنگام بیدار شدن، چشم پف کرده دارند باید به پشت بخوابند و بالشت اضافی را زیر سر قرار دهند.

برای رفع گودی زیر چشم چه اقداماتی انجام دهیم

برای رفع گودی زیر چشم چه اقداماتی انجام دهیم

متخصص پوست می گوید: مدتی طول می کشد تا عادت خوابیدن را تغییر دهید. هرچه زودتر نسبت به تغییر عادت حالت خوابیدن خود اقدام نمایید بهتر است زیرا ممکن است بعد از چندسال گودی زیر چشم دائمی شود. دیگر عادات روزمره شامل مالش چشم، رفتن به رختخواب با آرایش و نوشیدن بیش از حد می تواند به حجیم شدن کیسه های زیر چشم کند. خوابیدن با آرایش چشم موجب تحریک و جمع شدن آب در زیر چشم می شود. نوشیدن الکل باعث کم شدن آب بدن می شود که آن نیز باعث نازک شدن پوست دور چشم و فرو رفتن کیسه های دور چشم و نهایتا گودی زیر چشم می شود.

پف زیر چشمی بسیار شایع هستند و معمولا به سلامتی شما مربوط نیست. اگر پف های زیر چشمی ناگهانی ظاهر شوند و شما آلرژی و سرماخوردگی و عفونت سینوسی ندارید، بهتر است به دکتر مراجعه کنید. مشکلات کلیوی و تیروئید باعث احتباس آب در زیر چشم می شود.

حلقه سیاه

سیاهی دور چشم ممکن است، ارثی باشد. مسایل مربوط به رنگدانه که باعث تغییر رنگ زیر چشم می شود. در افراد با نژاد آسیایی و آفریقایی شایع است. سن نیز به حلقه سیاه زیر چشم کمک می کند،با افزایش سن، پوست اطراف چشم نازک می شود و عروق خونی کوچک زیر پوستی نمایان می شوند.

جوزف اویتار جراح پلاستیک می گوید: اگر شما پوست را به یک سمت بکشید و سیاهی زیر چشم دارای رنگ غیر واضحی شود، شواهد نشان می دهد دلیل گودی زیر چشم تجمع رنگدانه ها در یک منطقه می باشد.

در همه موارد سیاهی زیر چشم باعث تغییر رنگ پوست نمی شود. دلیل این امر ممکن است از بین رفتن واحدهای رنگدانه دور چشم باشد. نمایان شدن استخوان، باعث ایجاد گودالی می شود که به صورت حلقه سیاه رنگ دیده می شود. منطقه نازک چشم اولین جایی است که نشانه هایی پیری در آن ظاهرمیشود، این اتفاق در اواخر 30 یا 40 سال می افتد.

برای رفع گودی زیر چشم چه اقداماتی انجام دهیم

برای رفع گودی زیر چشم چه اقداماتی انجام دهیم

برای پنهان کردن گودی زیر چشم چه اقداماتی انجام دهیم؟

یک آرایشگر حرفه ای می گوید: آرایش کردن باعث پنهان کردن حلقه سیاه زیر چشم می شود. مخفی کردن سیاهی زیر چشم با استفاده از کرم سفیدکننده از آنچه که فکر می کنید راحتتر است. کرمی را انتخاب نمایید که با پوست خودتان همخوانی داشته باشد. اگر پوست لک دارد از مواد با فرمول مایع استفاده کنید. اگر سایه برجسته است با کرم سفید کننده یا پنکیک آن را پوشش دهید. به آرامی کرم را از گوشه داخلی چشم به سمت گوشه خارجی چشم بمالید.

اگرچه گزینه های گران قیمت تری هم مثل درمان با IPL یا لیزر وجود دارد که می تواند به تخریب رنگدانه ها و روشن شدن پوست و رفع گودی زیر چشم کمک کند. مجموعه 4 مرحله IPL درمانی حدود 200دلار هزینه دارد تا شاهد بهبود و ترمیم پوست باشید.کرم های روشن کننده که حاوی هیدروکینون یا کوجیک اسید هستند ممکن است سیاهی دور چشم را کاهش دهند.

این درمان ها برای پوست های تیره ای که نازک هستند، کمتر موفق می شوند. اویاتار می گوید: این واقعا برای درمان مشکل است. کرم های چشم که حاوی کافئین هستند ممکن است مقدار کمی به کوچک کردن عروق خونی زیر پوست کمک کند.

خلاصه مقالات جراحی بینی و جراحی پلک

جراحی بینی گوشتی

جراحی ترمیمی بینی

جراح پلک

بلفاروپلاستی

منبع

دیدگاه بگذارید

2 نظر روشن "برطرف کردن گودی زیر چشم"

اطلاع از
avatar
مرتب سازی براساس:   جدیدترین ها | قدیمی ترین ها | بیشترین رای
دانیال
مهمان

با سلام و احترام
از بدو تولد تا الان از گودی زیر چشم رنج میبرم
آیا میتونه مشکل از کلیه ها باشد?
اگه ی راحل خوب که بتونه جوابگو باشه ارائه بدید ممنون میشم.
با سپاس فراوان

حسن
مهمان

سلام.من جندروزی زیرچشمانم کودافتاده علت درجیست ممنون میشم بگیدباتشکر