ده سوال که باید از دکتر پوست و مو پرسیده شود

ده سوال که باید از دکتر پوست و مو پرسیده شود

همه افراد به دنبال مقاله ای  هستند که همه نکات درباره مراقبت از پوست در آن نوشته  شده باشد.  اما باید توجه داشت پوست افراد با یکدیگر متفاوت است و یک راه حل کلی برای همه مشکلات پوستی وجود ندارد. در اینجا ده سوال کلیدی که معمولا افراد از دکتر پوست و مو می پرسند، ارائه شده است تا  فرد بتواند از پوستی خوب بهره مند شود.

1-آیا به نظر دکتر پوست و مو ایرادی ندارد هنگامی که از  دارو استفاده می کنم در معرض آفتاب قرار بگیرم؟

دکتر پوست و مو: برخی درمان ها باعث می گردد پوست به نور آفتاب حساس شود. اگر فرد از داروهای موضعی یا خوراکی برای پوست خود استفاده می کند. حتما باید از متخصص پوست خود بپرسد که آیا قرار گرفتن در معرض آفتاب در درمان او اختلال ایجاد می نماید یا خیر.

2-هر چند وقت یکبار باید پوست را لایه برداری کرد؟

دکتر پوست و مو: لایه بردارهای بسیاری با محتویات گوناگون وجود دارد و بسته به نوع پوست، لایه بردار در جهت حفظ طراوت پوست نقش مهمی را ایفا می نماید. برای پوست های حساس لایه بردار حاوی دانه های کوچک و برای پوست های چرب لایه بردار حاوی دانه های درشت تر مناسب است. درباره زمان استفاده از لایه بردارها فرد باید با پزشک خود مشورت نماید و حتما باید توجه داشت کدام گونه از لایه بردارها برای پوست مفید تر است.

دکتر پوست ومو ؛ با پیروی از رژیم غذایی متعادل پوستی زیبا خواهید داشت.

دکتر پوست ومو ؛ با پیروی از رژیم غذایی متعادل پوستی زیبا خواهید داشت.

3-از چه غذاهایی باید پرهیز نمود؟

متخصص پوست و مو : به طور کلی با پیروی از رژیم غذایی سالم که شامل تمام مواد مغذی برای بدن می باشد ،پوستی سالم خواهید داشت.

4- آیا موادی وجود دارد که باعث بروز ناراحتی های پوستی شود؟

دکتر پوست و مو : بعضی غذاها و حتی مواد مراقبت از پوست ممکن است باعث مشکل در پوست شود. به طور مثال برای پوست های دارای جوش بنزوئیل پراکسید مانند معجزه عمل می کند اما همین ماده در پوست های خشک باعث خشکی بیشتر پوست می شود. درباره اینکه کدام ماده برای پوست مفید است باید با پزشک مشورت نمود.

دکتر پوست و مو ؛ در انتخاب ماسک به نوع پوست خود توجه کنید.

دکتر پوست و مو ؛ در انتخاب ماسک به نوع پوست خود توجه کنید.

5- آیا می توان از ماسک استفاده نمود؟

متخصص پوست : قبل از استفاده از ماسک با پزشک خود در خصوص تعیین نوع پوست خود مشورت نمایید.

دکتر پوست و مو ؛عوامل تشدید کننده جوش در اطراف ما هستند!

دکتر پوست و مو ؛عوامل تشدید کننده جوش در اطراف ما هستند!

6- جوش از کجا می آید؟

دکتر پوست : عوامل تشدید کننده جوش در اطراف ما هستند و فرد باید این مشکل را ریشه یابی کند. بسته به اینکه آیا جوش به دلیل رژیم غذایی، استرس یا تغییرات هورمونی رخ داده است فرد می تواند برنامه ای برای مقابله با آن پیاده کند. برای اطلاعات بیشتر مقالات پزشک آشنا در خصوص جوش را مطالعه نمایید.

7- آیا در مناطق آفتاب سوخته، خال و غیره تغییراتی ایجاد شده است؟

متخصص پوست : بر اساس میزان قرارگیری در معرض آفتاب، مناطق آفتاب سوخته و خال ها از جهت وجود ناهنجاری باید به صورت دوره ای مورد بررسی قرار گیرند. به محض اینکه خال های عجیبی روی پوست ظاهر شد فرد حتما باید به متخصص پوست مراجعه کند. در چنین موارد تشخیص زود هنگام بسیار با اهمیت است.

دکتر پوست و مو ؛بدون توجه به نوع پوست باید از مرطوب کننده ها استفاده نمود.

دکتر پوست و مو ؛بدون توجه به نوع پوست باید از مرطوب کننده ها استفاده نمود

8- بهترین مرطوب کننده برای پوست چیست؟

 متخصص پوست و مو : بدون توجه به نوع پوست باید از مرطوب کننده ها استفاده نمود. فقط فرد باید اطمینان یابد که آیا مرطوب کننده درست را انتخاب نموده است یا خیر. توجه کنید پوست های مرطوب کمتر در معرض چین و چروک و سایر علائم پیری می باشند بنابراین اگر پوست خود را مرطوب کنید پوست بهتری خواهید داشت.

9- چه محصولاتی به پوست آسیب نمی رساند؟

متخصص پوست: درباره محصولات و مارک های خاص که به پوست صدمه نمی رساند باید از پزشک جویا شد در این صورت با صرف هزینه ای اندک لیستی از محصولات که به پوست آسیبی وارد نمی کند را  به دست می آورید.

پوست زیبا و شفاف نیاز به رسیدگی منظم دارد

پوست زیبا و شفاف نیاز به رسیدگی منظم دارد

10-آیا می توان از شر آثار زخم رها شد؟

دکتر پوست : محل های زخم با هم فرق دارد و بر اساس عمق زخم در زیر پوست، متخصص پوست قادر خواهد بود نسبت به برداشتن جای زخم عمل کند.

 منبع

تحریریه پزشک آشنا

ارسال یک نظر

نام *

ایمیل * (ایمیل منتشر نخواهد شد)