همه چیز درباره پروتز سینه، سینه عمل شده و شیردهی

همه چیز درباره پروتز سینه، سینه عمل شده و شیردهی

یکی از شایع ترین جراحی هایی زیبایی سینه، بزرگ کردن سینه است. برای اینکار معمولا از پروتز سینه استفاده میشود. هر چند روش های دیگری نیز وجود داردبه طور مثال در روش دیگر از بخش هایی از بدن که دارای چربی بیشتری هستند، چربی برداشته میشود و به سینه تزریق میشود. افراد با دیدن عکس سینه عمل شده ، بسیار مشتاق به انجام این جراحی میشوند.

اما این روش برای افرادی که لاغر هستند و چربی انباشته شده ندارند کاربردی ندارد و معمولا بیشتر متقاضیان برای بزرگ کردن سینه از روش پروتز سینه استفاده میکنند.

سینه عمل شده و بزرگ کردن سینه زنان

سینه عمل شده و بزرگ کردن سینه زنان

پروتز سینه و سینه عمل شده

لایه بیرونی پروتز معمولا از جنس سلیکون ساخته شده است و مواد درون آن ممکن است از سلیکون, آب نمک یا هیدروژن درست شده باشد. سیلیکون یک ماده گیاهی و هماهنگ با ساختار بدن میباشد. مطالعات زیادی در جهت اثبات بیماری زا بودن سیلیکون سینه انجام شده است و در حال حاضر هیچ مدرکی مبنی بر اینکه پروتز سینه باعث افزایش سرطان سینه و خود ایمنی و… میشود وجود ندارد. بدون شک بسیاری از شما در مورد پروتز سینه داستان های ترسناکی شنیده اید. مانند سرطان زا بودن سلیکون و بافت همبندی پروتز که مربوط به مهاجرت ژل می باشد, مسمومیت زایی سیلیکون و…

این شنیده ها شایعاتی بیش نیستند با پیشرفت علم و فناوری، امروزه کارخانه های سازنده پروتز سیلیکون علاوه بر استحکام دادن به جدار پروتزها از ژلهایی استفاده میکنند که حتی در صورت بریده شدن جداره نیز از هم جدا نشده و به بیرون پخش نمی شوند.

از چه سنی میتوان برای بزرگ کردن و پروتز سینه اقدام کرد؟

بهترین زمان برای انجام دادن جراحی های زیبایی سینه زمانی است که سینه شما کاملا رشد کرده است. این زمان در افراد مختلف تا حدودی متفاوت است اما به طور میانگین از 9 سالگی تا 18 سالگی را سن رشد سینه می نامند. با توجه به این نکته معمولا بعد از 18 سالگی تا هر زمانی که شما اراده کنید زمان مناسبی برای انجام دادن پروتز سینه است.

پروتز سینه در کجا قرار میگیرد؟(زیر عضلات سینه یا روی عضلات)

شرایط افراد مختلف با یکدیگر متفاوت است و برای اینکه محل پروتز مشخص شود، نیاز است شما با جراح پلاستیک خود مشورت کنید و ایشان با توجه به نوع سینه و نظر شما محل مناسب را انتخاب میکند.

 سینه عمل شده و مشکلات در شیردهی

سینه عمل شده و مشکلات در شیردهی

آیا انجام پروتز سینه برای شیردهی مشکلاتی را به وجود می آورد؟

یکی دیگر از شایعاتی که در مورد پروتز سینه وجود دارد در مورد امکان شیردهی با سینه عمل شده است. اینکه شما چه زمانی را برای انجام دادن این جراحی انتخاب کنید به خود شما مربوط است اما این نکته را بدانید که نیمی از بیماران قبل از بچه دار شدن تحت عمل قرار میگیرند و بیشتر آنان هیچ مشکلی در شیردهی بعد از جراحی سینه را عنوان نکرده اند.

پروتز سینه در زیر بافت موثر برای شیردهی قرار میگیرد و به همین خاطر هیچ آسیبی به این منطقه نمی رساند.

آیا پروتز سینه تداخلی در ماموگرافی ایجاد میکند یا خیر؟

بله، پروتز سینه چه در زیر عضلات سینه قرار بگیرد چه روی عضلات باعث ایجاد تداخل در معاینات ماموگرافی میشود. شاید هم به علت همین تداخل و تشخیص اشتباه پزشک است که شایع شده است که پروتز سینه باعث افرایش سرطان سینه میشود. البته پروتز هایی که در زیر عضلات سینه قرار گرفته اند تداخل کمتری نسبت به پروتز هایی که روی عضلات سینه قرار گرفته اند در ماموگرافی ایجاد میکنند. البته اگر معاینات توسط یک رادیو لوژیست ماهر انجام شود امکان این تداخل از بین میرود.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

اطلاع از
avatar