چگونه از بروز پیری پوست جلوگیری کنیم

چگونه از بروز پیری پوست جلوگیری کنیم

آیا شما هم این طور هستید و به هرگوشه و هر قفسه که در فروشگاه ها نگاه می کنید قرص ها یا کرم هایی می بینید که روی آن نوشته است؛ جلوگیری از پیری زودرس صورت و  از بروز پیری پوست خود جلوگیری کنید. گرچه در سال های گذشته نظام اقتصادی دچار بحران هایی شد. اما ظاهرا این امر روی صنعت تولید محصولات ضدپیری تاثیری نداشت و حتی موجب کاهش تولید آنان نیز نشد.

کسانی هستند که همیشه در حال تهیه محصولات پوستی هستند و از ماساژهای مختلف و از فرایندهای ضدپیری استفاده میبرند.  این افراد مقداری از پول خود را صرف این عوامل می کنند و هرگز از این کار دست نمی کشند. همه ما امید داریم راهی پیدا شود تا چین و چروک های پوست از بین رود و از بروز بیشتر سلولیت در پوست جلوگیری شود.

روش های جلوگیری از پیری زودرس صورت

روش های جلوگیری از پیری زودرس صورت

روش های جلوگیری از پیری زودرس صورت کدامند

نظر شما راجع به جلوگیری از بروز پیری زودرس صورت از داخل به خارج چیست؟ آیا راهی وجود دارد که با مصرف غذاهای مناسب بروز پیری را به تاخیر انداخت؟ می دانیم برخی چیزها روند پیری را افزایش می دهد. به چهره افرادی که مدتی طولانی است دخانیات مصرف می کنند نگاه کنید چین و چروک بسیاری در صورت آنان مشاهده می شود. ظاهر چنین افرادی بیشتر از سن واقعی آنان به نظر می آید. البته افراد دیگری نیز وجود دارند که روزگار سختی را می گذرانند و استرس زیادی را تحمل می نمایند این افراد نیز پیرتر به نظر می رسند. پس چگونه می توان روند پیری را کاهش داد؟

روش های جلوگیری از پیری زودرس صورت ؛ تغذیه مناسب

روش های جلوگیری از پیری زودرس صورت ؛ تغذیه مناسب

به اثر تغذیه در مورد جلوگیری از پیری پوست توجه کنید

ظاهرا درباره اثر تغذیه روی جلوگیری از بروز پیری زودرس پوست صورت تحقیقاتی صورت نگرفته است. گرچه در این باره عقایدی وجود دارد که ظاهرا عاقلانه به نظر می رسد. همان طور که می دانیم التهاب موجب پیری می شود پس عاقلانه است که تصور کنیم غذاهایی که دارای اثر ضدالتهابی است روند پیری را کاهش می دهد.

آنتی اکسیدان ها و امگا 3 یکی از قوی ترین سدهای دفاعی ما در برابر بروز چین و چروک و پیری پوست است. همه شنیده ایم که مصرف میوه و سبزیجات برای سلامت بدن مفید است. با مطالعه تحقیقاتی که در این باره صورت گرفته است می توان متوجه شد میوه و سبزیجات چه اثراتی مهمی را در بدن دارا هستند. به خاطر می آورید مادر شما به شما نصیحت می کرد که سبزیجات بخورید؟

پس بیایید نسل های بعد از خود را تشویق کنیم تا اسفناج و کلم بروکلی بیشتری مصرف نمایند. و از دیگر منابع حاوی آنتی اکسیدان ها شامل غلات سبوس دار، لوبیا و مغزها. با مصرف آنتی اکسیدان ها می توان از بروز آسیب هایی که در نتیجه رادیکال های آزاد در بدن بوجود می آید جلوگیری نمود. استعمال دخانیات موجب تولید رادیکال های آزاد بسیاری می شود به همین دلیل در بروز پیری پوست نقش دارد.

روش های جلوگیری از پیری زودرس صورت ؛ مصرف سبزیجات

روش های جلوگیری از پیری زودرس صورت ؛ مصرف سبزیجات

سبزیجات یک منبع عالی برای تامین آنتی اکسیدان ها هستند

از منابع غنی امگا سه می توان به ماهی های چرب مانند ماهی آزاد، ماهی خال مخالی و ساردین اشاره نمود. امگا سه همچنین التهاب را کاهش می دهد حتی در سطح سلولی.

پس به جای صرف هزینه های بسیار جهت خرید کرم های ضد پیری بهتر است از بازار میوه و تره بار عبور کنید.

منبعهمراهان عزیز، برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص جراحی بینی، مقاله جراحی بینی را نیز مطالعه نمایید.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

اطلاع از
avatar