خطرات احتمالی و یا عوارض جراحی فک بالا کدامند

خطرات احتمالی و یا عوارض جراحی فک بالا کدامند

اگر شما کاندید جراحی های زیبایی هستید و می خواهید یکی یا چند نمونه از این جراحی ها را انجام بدهید باید از عوارض آن هم اطلاع داشته باشید. ما در این مقاله شما را با عوارض جراحی فک بالا آشنا خواهیم کرد. البته همان طور که می دانید هر جراحی عوارض خاص خود را دارد که با انتخاب جراح ماهرتر و بیمارستان با امکانات بیشتر و… عوارض جراحی فک را می توانیم تا حد قابل توجه ای کاهش دهیم.

خطرات احتمالی و یا عوارض جراحی فک بالا کدامند؟

همان طور که پیشتر گفته شد عوارض جزء جدایی ناپذیر تمام  جراحی های زیبایی می باشد. معمولا جراحی به کسانی که شدیدا از جراحی  و یا خطرات و عوارض احتمالی ترس دارند توصیه نمی شود.

عوارض جراحی فک بالا و جراحی های زیبایی

عوارض جراحی فک بالا و جراحی های زیبایی

از عوارض جراحی فک می توان موارد زیر اشاره کرد:

1_درد و ناراحتی بعد از جراحی که البته این درد از سایر جراحی ها مانند جراحی شکم و یا سزارین و یا آپاندیس کمتر است.

2_تورم صورت تا مدتی

3_ خونریزی در داخل دهان, علت این عارضه برش هایی می باشد که در داخل دهان زده می شود و امکان پانسمان وجود ندارد. البته این خونریزی مختصر و جزئی می باشد.

4_ آسیب به دندان ها و لثه ها که البته خیلی نادر است.

5_ عفونت، که البته در جراحی فک و صورت  این عارضه نادر است و در صورت ابتلا به راحتی قابل درمان است.

6_ از دیگر عوارض جراحی فک بالا می توان به کاهش حس صورت بعد از جراحی اشاره کرد که به علت دستکاری یا کشش اعصاب صورت اتفاق می افتد البته این عارضه نیز موقتی و گذرا است.

بی حسی در اعمال جراحی فک بالا اطراف لب فوقانی و بینی است و در فک پائین بی حسی در لب پائین و چانه میباشد. به هرحال این بی حسی به کاهش درد بیمار کمک نموده و معمولاً در عرض چند هفته برطرف می شود. و در موارد نادر هم ممکن است این بی حسی دائمی شود.

7_ لاغری و ضعیف شدن بیمار،چون بیمار نمی تواند تا مدت چند هفته رژیم طبیعی داشته باشد و مجبور است از مایعات و غذاهای له شده و رقیق شده استفاده کند ممکن است این عارضه اتفاق بیفتد البته احتمال آن خیلی نادر است و بعد از برگشت به رژیم معمولی شخص دوباره توانایی و وزن از دست رفته را به دست می آورد.

عوارض جراحی فک بالا و جراحی های زیبایی

عوارض جراحی فک بالا و جراحی های زیبایی

آیا فک بیمار بعد از عمل به هم بسته می شود؟

در جراحی های فک که در گذشته انجام می شد فک بیمار را با سیم می بستند تا فک موقعیت مناسب خود را پیدا کند و این کار باعث ناراحتی بسیاری از کاندیدهای جراحی بود اما با پیشرفت علم امروزه معمولا از این کار صرف نظر شده است و به جای سیم از باندهای کشی استفاده میشود. این باندها جهت کمک به اینکه فک در موقعیت طبیعی قرار گیرد مرسوم است. استفاده از باندهای کشی اجازه صحبت، نوشیدن، خوردن و تمیز کردن دهان و دندانها را به بیمار می دهد.

ورزش کردن یا انجام فعالیت های سنگین بیمار بعد از جراحی فک چگونه است؟

بهتر است بیمار در چند روز اول بعد از عمل جراحی فک از انجام دادن فعالیت های بدنی سنگین خودداری کند و بهتر است فقط در خانه و آن هم به صورت آرام قدم بزند.
بعد از گذشت 10 روز بیمار می تواند فعالیت هایی مانند رفتن به مدرسه, دانشگاه یا حضور در محل کار را داشته باشد البته این شرایط هم بسته به حالت جسمانی و روحی بیمار متفاوت است.
انجام فعالیت ورزشی سنگین بهتر است بعد از چند ماه انجام شود.

ارسال یک نظر

نام *

ایمیل * (ایمیل منتشر نخواهد شد)