پنج راه ساده برای از بین بردن جوش های سر سیاه

  • بانک جامع اطلاعات پزشکان و سلامت

جوش های سرسیاه در صورت همه افراد ظاهر می شود و به سن،جنسیت یا نوع پوست ربطی ندارد. جوش های سرسیاه جوش هایی هستند که اطراف آن فاقد پوست است و در مناطق خاصی از چهره فرد ظاهر می گردد و معروف ترین این مناطق روی بینی است. جوش های سرسیاه روی بینی به سختی از بین می رود ٬اگر سعی کنید جوش های سرسیاه را خارج کنید یا حتی با ناخن این جوش ها را لمس کنید برجسته می شود.

چسب های پاک کننده جوشهای سر سیاه

چسب های پاک کننده جوشهای سر سیاه

اگر به دنبال روش هایی طبیعی هستید که جوش های سرسیاه را از بین می برد و پوست را صاف و درخشان می کند این پنج روش درمان خانگی به شما کمک می کند:

جوش های سر سیاه

جوش های سر سیاه

۱-شیر و جوز

جوش های سرسیاه معمولا در پوست های چرب ایجاد می گردد اما نکته مثبت پوست های چرب این است که این نوع پوست  به راحتی دچار چین و چروک نمی شود این بدان معناست که در سن 50-60 سالگی شما 40 ساله به نظر می رسید. جوز به شما کمک می کند تا از چربی اضافی روی پوست رهایی یابید و پوست صاف و تمیز شود. در حالی که اسید لاکتیک موجود درشیر همه سلول های مرده را از پوست خارج می سازد ترکیب این دو، جوز و شیر همان طور که می بینید کاری بیش از بین بردن جوش های سرسیاه روی پوست انجام می دهد. این درمان خانگی را جز برنامه روزمره خود در آورید و تا هنگامی که لازم می بینید از آن پیروی نمایید.

 

عسل و معجزه پوست

عسل و معجزه پوست

2- عسل

عسل حاوی مزایای بسیاری است اما اکنون ما فقط روی مزایای عسل بر روی پوست تمرکز می کنیم. این ترکیب مورد نظر مانند ماسک های دیگر تهیه شده از عسل نیست . به هنگام استفاده از این ترکیب نیازی نیست پیش از استفاده صورت خود را مرطوب نمایید. اگر می خواهید ترکیب فوق دارای اثر بیشتری شود از عسل چسبناک تر استفاده نمایید. مقداری اندک عسل به انگشت خود بمالید و آهسته روی پوست خود درجاهایی که جوش های سرسیاه وجود دارد ماساژ دهید به این ترتیب جوش های سرسیاه و همه سلول های مرده به عسل می چسبد. چند دقیقه این عمل را انجام دهید و پس از آن صورت خود را با آب بشویید.

 

تاثیر سفیده تخم مرغ در رفع جوش های سر سیاه

تاثیر سفیده تخم مرغ در رفع جوش های سر سیاه

3-سفیده تخم مرغ

برخی افراد بوی تخم مرغ را بر روی صورت دوست ندارند اما اگر این موضوع برای شما اهمیتی ندارد پس معطل نکنید. پیش از استفاده از آن صورت خود را بشویید و سپس با حوله تمیز خشک کنید. سفیده تخم مرغ را روی صورت خود بمالید و اجازه دهید خشک شود. این امر حدود 15 دقیقه به طول می انجامد سپس صورت خود را بشویید.

۴- گل رس آرایشی و سرکه

احتیاجی نیست محصولات گران قیمت آرایشی را تهیه کنید فقط استفاده از گل رس و سرکه کافی است. گل رس گیاهی است که در عطاری ها یافت می شود. طرز تهیه: در کاسه ای کوچک یک قاشق غذاخوری گل رس و یک قاشق غذاخوری سرکه را با هم ترکیب کنید.این ماسک را بر روی جوش های سر سیاه خود استفاده نمایید و اجازه دهید حدود بیست دقیقه روی پوست باقی بماند تاخشک شود سپس آن را با آب بشویید.

 

آب لیمو به عنوان آخرین تکنیک

آب لیمو به عنوان آخرین تکنیک

۵- مسواک و لیمو

اگر گزینه های ذکر شده در قسمت بالا موثر واقع نشد(زیرا این گزینه ها به میزان تاثیر پذیری و مقدار جوش های سرسیاه بستگی دارد) در این صورت با استفاده از مسواک نو ٬آب لیمو را روی جوش های سرسیاه خود بمالید به نرمی و آهستگی و به صورت دورانی این عمل را انجام دهید. بیشتر از یک بار در هفته این عمل را تکرار نکنید.

 تحریریه پزشک آشنا

 

.

پنج راه ساده برای از بین بردن جوش های سر سیاه

جوش های سرسیاه در صورت همه افراد ظاهر م...

Read more

نگرانی های متخصص قلب و عروق کشور

خبرنگار پزشک آشنا به سراغ جناب دکتر مح...

Read more

قد کودک خود را پیش بینی کنید

آیا میدانید قد کودک شما در بزرگسالی چق...

Read more