بانک جامع اطلاعات پزشکان و سلامتدکتر کیانوش ناهید
متخصص گوش ، گلو ، بینی و جراحی سر و گردن (ENT)

آدرس 1مشهد – احمد آباد – خیابان عارف – عارف 2. ساختمان نیکان. طبقه 3
اطلاعات تماستلفن: 38470443-051

ساعات کاری

شنبه یکشنبه دوشنبه سه‌شنبه چهارشنبه پنج‌شنبه جمعه
صبح
عصر 17-21 17-21 17-21 17-21 17-21


دکتر کیانوش ناهید

دکتر کیانوش ناهید که در حال حاضر به جراحی زیبایی بینی در مشهد و عمل بینی در مشهد فعالیت دارند ایشان متخصص گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن و جراح زیبایی صورت ، بینی و گوش  می باشد و دارای بورد تخصصی از دانشگاه یو ام مالزی است.  و نیز عضو انجمن جراحی پلاستیک صورت آسیا و جامعه جهانی جراحان زیبایی گوش است.

وی سابقه دیرینه ای در طراحی ، مجسمه سازی و پیکرتراشی فیگوراتیو دارد و سالها مدرس مجسمه سازی بوده است. تنی چند از شاگردان سابق وی اکنون جزو نام آوران مجسمه سازی کشور هستند.

اصول زیبایی شناسی هنری و قوانینی چون مثلث طلایی و نسبت فی نقش مهمی در تصمیم گیری و محاسبات مربوط به جراحی زیبایی چهره دکترناهید دارد، ومطالعات گسترده و شرکت فعال در کنگره ها و سمینارهای متعدد بین المللی مربوط به جراحی پلاستیک صورت و کسب مستقیم دانش از محضر پیشگامان فن و هنر جراحی همچون پروفسور استفن پارک از آمریکا (رییس آکادمی جراحی پلاستیک صورت آمریکا)، پروفسور ریچارد هاروی از استرالیا ( مدیر دوره فلوشیپ راینولوژی سیدنی )، پروفسور ویکستروم از سوئد ( رییس جامعه جهانی جراحان زیبایی گوش ) و پروفسور هونگ ریول جین از کره جنوبی( رییس انجمن جراحی پلاستیک صورت آسیا ) به درک عمیقتر وی از امر تشخیص معایب صورت و انجام جراحی های زیبایی و بازسازی منجر شده است.

خدمات تخصصی :

جراحی زیبایی بینی در مشهد

عمل بینی در مشهد

– جراحی ترکیبی صورت
– لیفت لب
– ژل لب
– چال گونه
– اصلاح طرح لبخند
– جراح پلک
– اصلاح طرح لبخند
– جراحی بازسازی گوش
– جراحی پلک شرقی

سایر مشخصات
شماره نظام پزشکی: 59448 وب سایت: www.Drnahid.com
وب سایت: www.DrBini.com
کانال تلگرام دکتر کیانوش ناهید (کلیک کنید)
Instagram: dr_k_nahid


دکتر جراحی بینی

دکتر جراحی بینی

یک روز معمولی در مطب  

سلام. برای عمل بینی اومدم. می خوام طبیعی باشه بینیم ولی شیک باشه. بهم بیاد. نوکش بالا نباشه. قوس ملایم داشته باشه. باریک بشه. نوکش هم گرد نباشه. سوراخای بینیم مثل هم باشن و از روبرو دیده نشن. در عین حال معلوم باشه که عمل کردم. انحرافش اصلاح بشه. مشکل تنفسی هم نداشته باشم. تودماغی حرف نزنم. از عمل هم خیلی می ترسم. نکنه از بیهوشی در نیام؟ کدوم بیمارستان عمل می کنین؟ تمیزه؟ دکتر بیهوشی تون خوبه؟ داروهاتون چینی نیست؟ درد نداره؟ ساعت چند عمل می کنین؟ عملتون چقدر طول می کشه؟ کی بر می گردم اتاقم؟ شب باید بمونم بیمارستان؟ فتیله میذارین داخل بینی؟ کی برش می دارین؟ گچ میگیرین یا آتل؟ آتل تا کی می مونه ؟ تا کی باید چسب زد؟ کی نتیجه عمل مشخص می شه؟ تا کی نباید به پهلو بخوابم؟ از کی می تونم ورزش شروع کنم؟ “” یک ویزیت روتین جراحی زیبایی بینی برای بیمار معمولی شامل این سوالات و سوالات مشابه است که همچنین در طی سالهای اخیر و با پیشرفت تکنولوژی، در تمامی ساعات شبانه روز و از طریق شبکه های اجتماعی و پیام رسانهای مختلف نیز از جراحان زیبایی بینی پرسیده می شود. البته قسمت اعظم بیماران پاسخ این سوالات را به خوبی می دانند و دلیل آن هم ویزیت مکرر توسط جراحان مختلف است. سایتهای متعدد اینترنتی و صفحات ویژه در اینستاگرام و گروهها و کانالهای فراوانی در تلگرام و واتس اپ و… هم به به افزایش دانش بیماران کمک می کنند.

بیمار در مرحله بررسی و انتخاب جراح، فاکتورهای بسیار زیادی را در خاطر دارد و به هر کدام فراخور اهمیتش امتیاز می دهد. جمع این امتیازها تصمیم گیری برای واگذار کردن مسوولیت جراحی به یک جراح خاص را آسانتر می کند. هرچند تعداد و ارزش هرکدام از این فاکتورها نزد افراد مختلف متفاوت است، می توان به مواردی مثل دکوراسیون و تمیزی مطب، امکانات آسایش در مطب، نظم و ترتیب در نوبت دهی، مرتب و تمیزی پرسنل مطب، ویزیت دقیق و با حوصله، استفاده از لوازم و وسایل استریل شده و یا یکبار مصرف در معاینه بیمار، و رفتار و گفتار و نحوه برخورد جراح با بیمار اشاره کرد. صبر و حوصله و دقت در پاسخ دهی جراح به سوالات بیمار در اغلب موارد یکی از دلایل مهم انتخاب جراح مربوطه است. اطمینان به نفس واقعی و توانایی اطمینان بخشی جراح به بیمار بدون اغراق گویی و دادن ضمانتهای غیر واقعی یا غیر ممکن از دیگر دلایل است. ولی در هر صورت، اطمینان یافتن بیمار از توانایی جراح در انجام موفقیت آمیز جراحی است که حرف آخر را می زند

 

جراح پلک

جراح پلک

عمل بینی در مشهد 

این اطمینان از راههای مختلفی حاصل میشود. همچون دیدن عکسهای قبل و بعد از جراحی، ویدیوی مصاحبه با بیمار راضی ، تبلیغات کلامی و فرد به فرد، دیدن و صحبت کردن با بیماران عمل شده در مطب، و از همه مهمتر شنیدن تجربه دست اول دوستان و آشنایان سابقا عمل شده توسط جراح و دیدن نتایج دراز مدت جراحی زیبایی انجام شده.

از جمله مسائلی که بیماران به آن حساسند مساله کما یا بیهوشی یا مرگ بعد از عمل است. هرچند این قضیه با احتمال کمی ممکن است در همه موارد جراحی اتفاق بیفتد، استفاده از داروهای جدید احتمال این مورد را به حداقل ممکن رسانده است.

اشکال تنفسی بعد از عمل به چند عامل بستگی دارد. برطرف کردن انحراف سپتوم یا تیغه میانی بینی بعد از عمل نه تنها در نتیجه جراحی زیبایی و تقارن بینی نقش دارد بلکه به بهبود راه تنفسی کمک می کند.

بزرگ بودن شاخکهای تحتانی که شامل یک بافت مخاطی انبساط یابنده و قطعه ای استخوان نازک و پیچ خورده است می تواند بعد از جراحی زیبایی بینی باعث انسداد تنفسی شود. شکستن استخوان مربوطه به سمت بیرون و یا سوزاندن الکتریکی مخاط یا حذف قسمتی از بافت شاخک تحتانی از این قضیه پیشگیری می کند.

در موارد التهاب مزمن داخل بینی، افزایش ضخامت مخاطی سپتوم هم یکی از عوامل تنگی راه تنفسی است که معمولا نیاز به استفاده طولانی مدت از اسپری استرویید داخل بینی یا اقدامات خاص مثل سوزاندن لایه مخاطی در عمق آن دارد.

در رابطه با تو دماغی حرف زدن بعد از عمل، بیمار باید متوجه این موضوع باشد که بعد از هر جراحی زیبایی بینی صدا تغییر می کند و دیگر صدای قبل از عمل نیست. ولی احتمال تو دماغی صحبت کردن بیمار ناشایع و معمولا موقتی است مگر این که انسداد راه تنفسی یا چسبندگی مخاطی رخ داده باشد که نیاز به جراحی مجدد برای رفع این عارضه دارد.

ترس از عمل معمولا به دو دسته تقسیم می شود: نتیجه عمل و وقایع حین و بعد از عمل. طبیعتا بیمار مایل است تا بینی زیبا و متقارن و بی عیب و نقصی داشته باشد و حتی میلیمتری از انحراف یا عدم تقارن را نمی پذیرد و نگران این موارد بعد از عمل است. از طرف دیگر وی نگران درد حین و بعد از عمل، بیهوشی طولانی مدت یا کما و حتی مرگ است.

پاسخ معمول اینجانب به این گونه نگرانی ها این است که اولا من به عنوان جراح تمام تلاش خود را معطوف به اخذ بهترین نتیجه و خلق زیباترین بینی می کنم و اگر موردی پیش بیاید که من یا بیمار از نتیجه عمل راضی نباشیم دیگر در آن مقطع کار بهتر و بیشتری از دستم بر نمی آمده. درصدی از بیماران بهترین جراحان هم ممکن است در مواردی نیاز به عمل جراحی اصلاح یا انجام جراحی مجدد برای حصول نتیجه بهتر داشته باشند. خوشبختانه این درصد در بیماران من در حداقل ممکن قرار دارند.
ثانیا نکته خوشحال کننده این است که اغلب قریب به اتفاق موارد جراحی زیبایی بینی شکایتی از درد در محل عمل ندارند. برداشتن آتل و خارج کردن بخیه های پوستی با درجاتی از درد همراه است که ما با بیحس کردن موضعی محل بخیه ها این درد را به حداقل می رسانیم.
ثالثا در حال حاضر با استفاده بهینه و درست از داروهای بیهوشی و پایش مرتب و مداوم بیمار در زمان بیهوشی و پس از اتمام عمل تا هوشیاری کامل بیمار، مشکلات مربوط به بیهوشی به حداقل ممکن رسیده و عملا شاهد بیهوشی مناسب و به هوش آمدن سریع و کنترل شده با حداقل عوارضی مثل تهوع و بی قراری هستیم.
بیماران معمولا صبحها تحت عمل قرار میگیرند. ناشتا بودن باید حداقل از شش ساعت قبل از زمان عمل شروع شود و شامل عدم مصرف غذا، مایعات، شیر، و آب باشد. البته قبل از عمل یک قرص با مقدار کمی آب به بیمار خورانده می شود که برای کنترل استرس و فشارخون بیمار می باشد. زمان عمل بین ۱/۵ تا ۳ ساعت به طول می انجامد و پس از آن بیمار تا حدود ۱ ساعت و بیشتر در اتاق ریکاوری تحت مراقبت دقیق است تا هوشیاری کامل پیدا کند. در صورت تمایل بعد از هوشیاری کامل در همان روز قابل ترخیص است هرچند بهتر است تا فردای عمل در بیمارستان تحت نظر باشد.
معمولا فتیله کوچکی به طول چند سانتیمتر داخل بینی و بیشتر در خارج از بینی و اطراف محل برش پوستی قرار داده می شود که تا فردای عمل می ماند. هدف آن جلوگیری از ایجاد لخته خون دراطراف بخیه های داخلی و بیرونی است و در آوردن آن درد و ناراحتی خاصی به همراه ندارد هرچند اغلب بیماران از این بابت نگرانی تاریخی دارند چون برخی از کسانی که قبلا تحت عمل جراحی بینی قرار گرفته اند از فرآیند خارج کردن فتیله طولانی داخل بینی و درد شدید آن داستانها برای دیگران گفته اند.
بعد از اتمام عمل و چسب زنی اولیه روی بینی تازه عمل شده، قطعه ای پلاستیکی یا همان آتل نرم شده توسط حرارت آب گرم روی بینی قرار داده و شکل داده شده و با ریختن آب سرد در این حالت محکم می گردد. آتل و چسب و بخیه های پوستی در پایان یک هفته برداشته می شوند.
مدت زمان چسب زنی بعد از عمل بسته به نوع بینی و سلیقه و تجربه شخصی جراح و نتایج بررسی ها متفاوت است
در سرویس ما چسب زنی حداقل برای یک ماه توصیه می شود و بهتر است چسب بینی در محل مطب و توسط پزشک یا پرسنل مجرب تعویض شود.

نتیجه عمل معمولا بین شش ماه تا یکسال بعد از عمل مشخص می شود. در بینی های گوشتی این زمان ممکن است حتی طولانی تر باشد. علت این زمان طولانی، فرآیند آهسته از بین رفتن ورم پوستی و مخاطی و جا افتادگی شکل و وضعیت غضروفهای بینی است.

توصیه ما این است که بیمار تا سه ماه بعد از عمل و بلکه بیشتر به پشت خوابیده و از خوابیدن به پهلو خودداری کند تا احتمال انحراف و کجی بینی و آسیب مکانیکی بینی تازه عمل شده به حداقل برسد.

ورزش سبک (پیاده روی) تا ۳ هفته و ورزش سنگین غیر رقابتی تا شش هفته بعد از عمل ممنوع است.

دکتر کیانوش ناهید. متخصص جراحی گوش و حلق و بینی

مشهد.عارف 2. ساختمان نیکان. طبقه 3
05138470443

 

گالری عکس جراحی های دکترکیانوش ناهید

خط افقی را جابجا کنید

دکتر جراحی بینی - دکتر ناهید (16) دکتر جراحی بینی - دکتر ناهید (15)
دکتر جراحی بینی - دکتر ناهید (12) دکتر جراحی بینی - دکتر ناهید (11)
دکتر جراحی بینی - دکتر ناهید (10) دکتر جراحی بینی - دکتر ناهید (9)
دکتر جراحی بینی - دکتر ناهید (4) دکتر جراحی بینی - دکتر ناهید (3)
دکتر جراحی بینی - دکتر ناهید (14) دکتر جراحی بینی - دکتر ناهید (13)
دکتر جراحی بینی - دکتر ناهید (8) دکتر جراحی بینی - دکتر ناهید (7)
دکتر جراحی بینی - دکتر ناهید (6) دکتر جراحی بینی - دکتر ناهید (5)
دکتر جراحی بینی - دکتر ناهید (2) دکتر جراحی بینی - دکتر ناهید (1)