ارتودنسی برای عقب بردن فک قبل از جراحی فک

ارتودنسی برای عقب بردن فک قبل از جراحی فک

اگر شما کاندید جراحی فک هستید توصیه می کنیم قبل از انجام دادن جراحی و تصمیم به هر گونه اقدام در مورد آن اول نسبت به این جراحی اطلاعات لازم را کسب کنید و سپس این عمل را انجام دهید.

همان طور که می دانید جراحی فک و صورت در چند مرحله انجام می شود و انجام این مراحل زمانی نسبتا طولانی وقت می گیرد.

لازم است شما قبل از اینکه برای جراحی به دندانپزشک مراجعه کنید و ارتودنسی برای عقب بردن فک انجام دهید.منظور از انجام دادن این ارتودنسی مرتب نمودن دندان های هر دو فک می باشد. تا به موقعیتی هدایت شوند که بعد از جراحی فک با یکدیگر هماهنگ باشند.


ارتودنسی برای عقب بردن فک افراد

ارتودنسی برای عقب بردن فک افراد

ارتودنسی برای عقب بردن فک

بعد از  ارتودنسی ممکن است، شما گمان کنید که موقعیت دندان ها به جای بهتر شدن در حال بدتر شدن است اما هنگامی که جراح, فک شما را در حین جراحی جابه جا می کند آن زمان دندان ها به درستی روی هم قرار خواهند گرفت. ارتودنسی قبل از جراحی حدود 9 الی 15 ماه زمان نیاز دارد.

زمان جراحی فک چگونه برنامه ریزی می شود؟

با قرار گرفتن دندانها در موقعیت صحیح پیش از عمل، وقت جراحی تنظیم می گردد. یعنی هر چقدر دندان های شما زودتر در موقعیت مناسب قرار بگیرند به همان نسبت زمان جراحی شما زودتر تنظیم میگردد.

ارتودنسی برای عقب بردن فک افراد

ارتودنسی برای عقب بردن فک افراد

پروسه جراحی های فک در بیمارستان چگونه است؟

این جراحی در بیمارستان و تحت بیهوشی عمومی صورت می گیرد. به مدت یک تا چند ساعت به طول می انجامد و مدت زمان معمول بستری یک شب و دو شب می باشد. پروسه جراحی با بودن براکت های روی دندان ها انجام میگیرد و لذا جراح می تواند از لاستیک یا دیگر ابزار بین فکی برای ثابت بودن دندان ها بعد از جراحی کمک بگیرد.

جراح شما استخوان های فکین را مناسب با نیاز شما و شرایط از پیش تعیین شده جابجا میکند. در برخی از موارد ممکن است استخوان افزوده شود, در برخی موارد ممکن است استخوان برداشته یا سوهان کشیده شود و در مواردی هم استخوان ها دچار تغییر می شوند.

بعد از این کارها برای حفظ فکین در موقعیت جدید جراح فک از صفحات, پیچ ها, سیم ها و یا کش ها استفاده خواهد کرد.

استفاده از این ابزار بسیار بهتر از ابزار های دهه های قبل بوده که به بیمار اجازه نمی داد دهان او باز شود و برای دوران نقاهت دچار مشکلات فراوانی در زمینه تغذیه می شد.
این کش ها و صفحات جدید به بیمار اجازه میدهد که بعد از جراحی بتواند تا حدی دهان خود را باز کند و از سوپ های له شده یا مایعات استفاده کند.

سوال بسیاری از داوطلبان در مورد جای برش ها و رد زخم ها است. در این مورد باید متذکر شویم که برش های جراحی فک معمولا از داخل دهان بوده و اسکاری به جا نمی گذارد مگر بعضی از کیس ها که در این گونه موارد هم برش مختصری خارج از دهان زده می شود و حداکثر دقت به منظور کاهش دیده شدن خطوط برش صورت می گیرد.

ارتودنسی برای عقب بردن فک افراد

ارتودنسی برای عقب بردن فک افراد

ارتودنسی بعد از جراحی های فک

پس از تقریبا” یکی دو ماه از التیام فک، ارتودنسی بعد از جراحی به منظور تنظیم نهایی موقعیت دندانها و نهایی کردن روابط دندانی صورت می گیرد. ارتودنسی بعد از عمل معمولا” ۶ تا ۹ ماه به طول می انجامد. با پایان آن براکت ها برداشته شده و نگهدارنده ها تعبیه می گردند.

ارسال یک نظر

نام *

ایمیل * (ایمیل منتشر نخواهد شد)