بینی من بعد از عمل جراحی چگونه می شود

بینی من بعد از عمل جراحی چگونه می شود

 رینوپلاستی یا همان عمل بینی ، جراحی برای تغییر شکل بینی است. کوچکتر یا بزرگتر کردن بینی، تغییر زاویه بینی نسبت با خط لب، تغییر نوک بینی، صاف کردن برآمدگی، تورفتگی یا نقص دیگر در بینی توسط این جراحی انجام می شود. سوال تمام افراد خواهان انجام جراحی بینی از جراح خود این است که بینی من بعد از عمل چه شکلی می شود؟

در طی عمل بینی ، جراح برای رسیدن به غضروف یا استخوان هایی که بینی را حمایت میکنند، آن را برش میدهد. بسته به نتیجه مورد نظر، برخی از استخوان ها و غضروف ها ممکن است برداشته شوند و یا بافتی اضافه شود. سپس جراح  استخوان و غضروف را دوباره مرتب کند و پوست و بافت را در ساختمان بینی ترمیم می کند. آتل در خارج بینی قرار داده می شود تا شکل جدید بینی را تا هنگام بهبودی حفظ کند.

جراحانی که جراحی زیبایی بینی را انجام می دهند به طور معمول انواع دیگر جراحی پلاستیک ،گوش و حلق(گوش،بینی،گلو) یا هردو را نیز انجام می دهند.

بینی من بعد از عمل

بینی من بعد از عمل

بینی من بعد از عمل چگونه می شود؟

آتل و نوار چسب بینی ظرف یک هفته برداشته خواهد شد.

برای چند روز اطراف چشم و بینی کبود و متورم است و صورت حالت پف کرده دارد. برای کاهش تورم و کبودی کمپرس سرد کمک می کند. دکتر ممکن است داروی ضد درد تجویز کند. عوارض عمل حدود 10 تا 14 روز طول می کشد.

چند روز اول بعد از عمل جراحی بینی نیاز است سر خود را بالا نگه دارید. این کار ممکن است لازم باشد تا قبل از بازگشت به فعالیت های شدید ادامه داشته باشد.

نتایج حاصل از جراحی بینی با توجه به نوع اصلاحی که می خواهید ممکن است جزیی یا قابل توجه باشد. مهم است که شما با جراح در مورد اهدافتان به توافق برسید. باید انتظارات شما واقع بینانه باشد و با جراح پلاستیک آنها را به اشتراک بگذارید، به احتمال بسیار زیاد او قادر خواهد بود نتیجه را آنگونه که انتظار دارید برآورده سازد.

نتایج حاصل از جراحی بینی دائمی می باشد، اگرچه آسیب های بعدی یا عوامل دیگر می تواند ظاهر بینی را تغییر دهد. جراحی زیبایی باید در بینی کامل رشد کرده انجام شود. رشد کامل بینی معمولا برای زنان در سن 15یا 16 و برای مردان در 17 یا 18سالگی اتفاق می افتد. اگر جراحی قبل از این سن انجام بگیرد با رشد بینی نتیجه عمل تغییر می کند و ممکن است باعث عوارض جبران ناپذیری شود.

خطرات عمل بینی

همیشه می توانید انتظار تورم موقت و کبودی اطراف چشم و بینی را پس از جراحی بینی داشته باشید. مشکلات دیگری که ممکن است رخ دهد عبارتند از:

خونریزی

1- آسیب یا سوراخ شدن سپتوم (سپتوم دیواری است که سوراخهای بینی را از هم جدا می کند)
مشکلات پوست، از جمله تجزیه بافت پوست (نکروز پوستی) و سوزش از نوار، پانسمان و عفونت. ممکن است بعد از عمل جراحی آنتی بیوتیک پیشگیرانه داده شود تا خطر ابتلا به عفونت را کاهش دهد.
2-انسداد بینی ناشی از تورم داخل بینی.
3-عوارض بیهوشی.

همچنین ممکن است نتایج زیبایی عمل جراحی آنچه که دقیقا می خواهید نباشد.

بینی من بعد از عمل

بینی من بعد از عمل

اگر بی حسی موضعی را انتخاب می کنید باید برای صداهایی که در حین عمل غضروف و استخوان بینیتان ایجاد می شود و می شنوید آماده باشید.

بینی من از بعد جراحی

یکی از ویژگی های برجسته صورت اینست که بینی تاثیر زیادی در ظاهر و تصویر شما دارد. اگر خیلی وقت است که از بینی خودتان ناراضی هستید. جراحی زیبایی گزینه معقولی برای انجام دادن است. اگر هدفتان مشخص باشد نتایج دیگر روش های جراحی ممکن است دوست داشتنی تر و خوشحال کننده تر باشند.

اگر انتظاری را که از جراحی زیبایی بینی دارید را با دکتر جراحی بینی خود در میان بگذارید، او بهتر می تواند انتظار شما را برآورده سازد. شرکت های بیمه جراحی های زیبایی را تحت پوشش ندارند مگر اینکه مشکل عملکردی یا نقص و آسیب بر اثر بیماری یا حادثه باشد. با این حال در این موارد برای اینکه اطمینان خاطر داشته باشید با شرکت بیمه در مورد پرداخت سایر هزینه که تحت پوشش دارند صحبت کنید. هزینه های عمل جراحی تنها شامل هزینه جراح نیست بلکه شامل هزینه بیهوشی، داروها، اسپلینت و دیگر سرویس ها و مواد می باشد. تحریریه پزشک آشنا به نقل از WebMD.com

منبع

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

اطلاع از
avatar