عمل جراحی بینی و انتخاب بهترین جراح زیبایی بینی

عمل جراحی بینی و انتخاب بهترین جراح زیبایی بینی

مدل های متفاوتی برای عمل جراحی بینی وجود دارد و در دو دسته کلی جراحی بینی به جراحی فانتزی عروسکی و طبیعی تقسیم میشود، که نوع مدل جراحی بینی با توجه به همفکری و مشورن بیمار و جراح زیبایی بینی مشخص می شود. مثلا برای هر نوع بینی، جراحی بینی فانتزی توصیه نمیشود.

چرا عمل جراحی بینی انجام میدهیم؟

از عمل جراحی بینی می توان برای بزرگ یا کوچک کردن بینی، برداشت قوز بینی, عمل بینی استخوانی, کوچک کردن سوراخ بینی, تغییر زاویه بینی نسبت به لب, پولیپ بینی واصلاح دیگر عیوب بینی استفاده کنیم. جراح زیبایی بینی می تواند مشکلات ساختاری بینی که باعث گرفتگی مزمن یا مشکلات تنفسی می شود را برطرف کند و همچنین باعث شود بینی ما تناسب بیشتری با دیگر اجزای صورتمان پیدا کند جراحی بینی می تواند سایز، شکل و زاویه بینی ما را تغییر دهد و باعث شود بینی ما تناسب بهتری با بقیه اجزای صورتمان پیدا کند.

از دیگر توصیه هایی که می تواند در انتخاب جراح به ما کمک کند این است که سعی کنیم جراحی را پیدا کنیم که جراحی ترمیم بینی را نیز انجام می دهد، حتی اگر به جراحی مجدد فکر هم نمی کنید.

در چه صورتی عمل جراحی بینی را انجام ندهیم؟

با پیشرفت علم امروزه در بیشتر مواقع عمل جراحی بینی امکان پذیر است اما بهتر است در چند مورد عمل بینی نداشته باشیم مثل :
1_ زمانی که سن ما به حد مجاز برای عمل نرسیده این سن معمولا در دختران از سن 15 سالگی و در پسران از سن 17 سالگی به شرط رشد کامل جسمی، فکری و داشتن انگیزه کافی است.
2_زمانی که از لحاظ روحی در شرایط بدی قرار داریم.
3_اگر یکبار عمل جراحی بینی انجام داده ایم و جراحی ترمیمی هم صورت گرفته ولی ما هنوز از نتیجه عمل راضی نیستیم (جراحی زیبایی بینی دشوار است. دوبار عمل جراحی پشت سرهم نیز می تواند بسیار پرخطر باشد و اگر آن چیزی که تصور می کردید نشد حاضرید تمام پول و ثروت خود را صرف کنید تا بینی قبلی خود را داشته باشید).
4_ اگر بیماری خاصی دارید که حتی بیهوشی موضعی نیز برای شما امکان پذیر نیست.
5_ بعضی مواقع ما انتظاراتی از عمل جراحی بینی داریم که با واقعیت سازگار نیست که در جلسه مشاوره یا تصمیم می گیریم انتظارات خود را معقول کنیم یا با شنیدن واقعیت ها از  جراحی بینی اجتناب میکنیم.
6_ بعضی مواقع بیمارانی که به دلایل مختلف برای عمل جراحی مناسب نیستند، پیشنهاد می شود که از انجام جراحی بینی صرف نظر کنند.(این موارد ممکن است مشکلاتی باشند که با مصرف دارو قابل درمان باشند).

عمل جراحی بینی و انتخاب بهترین جراح زیبایی بینی

عمل جراحی بینی و انتخاب بهترین جراح زیبایی بینی

همه چیز درباره جراحی بینی فانتزی

بینی فانتزی به بینی گفته میشود، که نسبت به بینی طبیعی کوچک تر و کمی سر بالاتر هستند و پشت آن قوس بیشتری دارد. (غضروف آنها بیشتر تراشیده شده است)
بعضی از مراجعه کنندگان به کلینیک و مطب، جهت جراحی زیبایی بینی تقاضای بینی فانتزی دارند. این افراد اغلب تعریف دقیقی از بینی عروسکی یا فانتزی ندارند و بیشتر مد نظر آن ها، بینی قوس دار و نوک تیز است. اینگونه اعمال جراحی بینی را فقط در شرایط خاص و برای بیماران خاص می توان انجام داد.

کوچک کردن زیاد بینی و یا سر بالا شدن زیاد بینی دلیل بر زیبایی آن نیست. از طرف دیگر هر گونه بینی را نمی توان زیاد کوچک کرد. بینی های بزرگ و حجیم با پوست ضخیم همراه با غضروف های بزرگ و درشت را نمی توان کوچک کرد، چرا که باعث افتادگی بینی و غیر طبیعی شدن آن شده همراه با بوجود آمدن بافت های اسکار و یا به اصطلاح گوشت اضافه خواهد شد به این خاطر انتظار بینی فانتزی یا عروسکی از  عمل جراحی بینی را نباید داشت.

زوایا و ابعاد بینی در جراحی بینی فانتزی

جهت انجام جراحی بینی, زوایا و اندازه و ابعاد بینی و غضروف محدوده ی خاصی را دارند و بر اساس تعریف زیبایی شناختی آنها را باید اصلاح کرد به عنوان مثال زاویه ی بین لب و بینی به طور طبیعی حدود 90 تا 100 درجه است که تا این میزان بینی طبیعی است ولیکن تا 110 درجه نیز می توان جراحی کرد که حالت فانتزی بدست می آید.

اگر مختصر برداشته شود بینی فانتزی می شود در غیر اینصورت باعث تخریب و آسیب بافت های داخلی بینی می شود که این حالت غیر طبیعی است.
پس به طور کلی برای هر بینی نمی توان جراحی بینی فانتزی را انجام داد و باید پوست و غضروف مناسب را داشته باشد.
و نیز کوچک کردن زیاد بینی دلیلی بر زیبا شدن و فانتزی شدن بینی نیست بلکه با عوارض جراحی همراه خواهد بود.
در مشاوره قبل از عمل جراحی بینی این مورد را با جراح بینی خود در میان بگذارید و درصورتیکه امکان جراحی بینی فانتزی عروسکی باشد این کار برای شما انجام خواهد داد و در صورتیکه بینی مناسب جهت عمل فانتزی بینی نداشته باشید، اصراری به این گونه عمل نداشته باشید.

عمل جراحی بینی و انتخاب بهترین جراح زیبایی بینی

عمل جراحی بینی و انتخاب بهترین جراح زیبایی بینی

همه چیز درباره جراحی بینی طبیعی

جراحی زیبایی بینی طبیعی به بینی گفته میشود که استاندارد های زیبای را دارد اما مشخص نیست که جراحی شده است از نظر علم زیبای بینی طبیعی بهتر و مورد پذیرش تر است. در حقیقت هنر و تبحر جراح در این است که با وجود اینکه بینی را زیبا میکند کسی متوجه نشود، بینی عمل شده است در گذشته در ایران مردم اغلب بینی فانتزی عروسکی انتخاب می کردند تا مشخص شود که عمل جراحی بینی انجام داده اند اما امروز تمایل افراد متقاضی جراحی بینی به سمت بینی طبیعی کشیده شده است.

عمل جراحی بینی و انتخاب بهترین جراح زیبایی بینی

جراحان با چه روشهایی عمل جراحی بینی را انجام می دهند؟

عمل بینی میتواند به روش بسته یا باز انجام شود. انتخاب این روشها به سلیقه و تجربه جراح بستگی دارد، گرچه در پاره ای از موارد اکثر آنها روش باز را ترجیح می دهند. در بینی‌‌های مشکل با مسائل پیچیده همچون بینی های پیچ خورده و یا با عدم تقارن شدید یا بیماران با ناهنجاری ‌های مادرزادی مثل لب شکری روش باز ارجح است.

در روش بسته تمام مراحل جراحی از داخل سوراخ های بینی انجام می شود و تمام برش‌ها در داخل بینی‌ است و معمولا جراح با یک دست پوست را بالا نگه داشته و با دست دیگر جراحی می کند.

روش باز در جراحی بینی

در روش باز، برش کوچکی به شکل w یا پله ای بر روی تیغه ی بین دو سوراخ بینی داده می شود. پس از آن پوست روی بینی کاملا بالا زده شده و هرگونه تغییر لازم در ساختمان بینی در زیر دید مستقیم جراح بینی انجام می گیرد و در انتها پوست به جای خود برگردانده شده و ترمیم می شود.

غالبا بعد از اینکه پوست بینی از اتصال خود به چارچوب استخوان و غضروف جدا می شود اولین کاری که انجام می شود، از بین بردن قوز بینی است. بعد از اینکه بخش اصلی قوز با یک ابزار مخصوص حذف شد، از سوهان هایی برای صاف کردن استخوان باقی مانده استفاده می شود. پس از آن اگر که بینی نیاز به باریک کردن داشته باشد دو برش روی استخوان بینی داده می شود و اقدامات لازم صورت می گیرد.

در برخی موارد جراح ممکن است یک قطعه کوچک از غضروف یا استخوان بیمار را، به عنوان یک پیوند، به منظور تقویت و یا تغییر شکل بینی شکل دهد. معمولا این غضروف از تیغه بینی برداشته می شود. اگر در تیغه غضروف کافی وجود نداشته باشد، چیزی که ممکن است در عمل ترمیمی نیز رخ دهد؛ غضروف می تواند از استخوان صدفی گوش یا دنده برداشته شود. در یک مورد نادر جایی که استخوان مورد درخواست است از جمجمه، ران یا از دنده ها برداشته می شود.

آیا عمل جراحی بینی حس بویایی ما را تحت تاثیر قرار خواهد داد ؟

جواب کوتاه و صحیح به این سوال “بله” است. عمل جراحی بینی به احتمال زیاد بر روی حس بویایی شما اثر خواهد گذاشت .اما تاثیر آن موقتی خواهد بود. وقتی شما بینی خود را جراحی می کنید، تورم و کبودی بینی فقط برای چند هفته الی چند ماه ادامه خواهد داشت.

در بینی شما محفظه هایی وجود دارد که انتهای عصب بویایی به آنها متصل هستند. هنگامی که شما نفس می کشید، هوا در اطراف این محفظه ها می چرخد و شما آن رایحه را درک می کنید.

چرا سیستم بویایی بعد از عمل جراحی بینی ضعیف عمل می کند؟

پس از اینکه عمل جراحی بینی به اتمام رسید، بینی شما برای یک دوره ی طولانی متورم خواهد شد به همین دلیل آن محفظه هایی که در انتهای اعصاب بویایی قرار داشتند دیگر مانند قبل نخواهند بود. تورم باعث می شود که این محفظه ها تا حدی بسته شوند و در نتیجه تا زمانی که تورم ادامه داشته باشد شما با کاهش حس بویایی مواجه خواهید شد. همچنین ممکن است تا حدی بر روی حس چشایی شما نیز تاثیر بگذارد. به دلیل اینکه بینی و حس بویایی نقش بزرگی را در حس چشایی شما ایفا می کند.

چه مدت بعد از جراحی بینی حس بویایی ما برمیگردد؟

تحقیقات علمی درباره ی افرادی که عمل جراحی بینی را انجام داده اند نشان داده است که ۸۶ درصد از حس بویایی آنها پس ۶ ماه باز خواهد گشت. این یک حد مطلوب است چون که بهبود کامل بینی شما می تواند یک سال به طول بینجامد تا تورم آن به طور کامل از بین برود.

عمل جراحی بینی و انتخاب بهترین جراح زیبایی بینی

عمل جراحی بینی و انتخاب بهترین جراح زیبایی بینی

یکی از نگرانی های بسیاری از بیماران این است که آیا  عطسه و سرفه پس از جراحی بینی می تواند تاثیر بدی در نتیجه عمل بینی آنها داشته باشد ؟

که همین نگرانی ها شاید یکی از دلایلی باشد که خیلی ها از عمل بینی در فصول سرد سال واهمه دارند. در پاسخ می توان گفت عطسه و سرفه تاثیر چندانی بر روی نتیجه عمل ندارند و نیازی به نگران شدن در باره آن وجود ندارد.

چرا عطسه می کنیم؟

برای مدت های طولانی پاسخ این سوال این گونه بوده است که عطسه نوعی واکنش است. هنگامی که محرک هایی مانند میکروب، گرد وغبار، گرده، شوره بدن حیوانات و یا آلاینده ها به داخل محوطه بینی نفوذ می کنند، مغز برای خلاص شدن از شر آنها یک نوع سیگنال می فرستد.

این سیگنال یک نفس عمیق از شما درخواست می کند که در ریه ها اتفاق می افتد. در نتیجه عضلات قفسه سینه شما را سفت می کند و تحت فشار قرار می دهد. زبان نیز با فشار آوردن به سقف دهان، نفس شما را وادار به بیرون آمدن از طریق بینی می کند.

تفکر جدید درباره ی این که چرا ما عطسه می کنیم :

محققان به این نتیجه رسیده اند که ما هر چند وقت یکبار نیاز به تنظیم مجدد محیط بینی خود داریم و عطسه این کار را برای ما انجام می دهد. برای اثبات این امر، محققان سلول های بینی موش ها را بررسی کرده و چگونگی پاک شدن مخاط به وسیله عطسه را مورد مشاهده قرار داده اند و سپس آزمایش خود را این بار برای سلول های بینی دو انسان (یکی داری سینوزیت و دیگری بدون سینوزیت ) تکرار کردند.

عمل جراحی بینی و انتخاب بهترین جراح زیبایی بینی

عمل جراحی بینی و انتخاب بهترین جراح زیبایی بینی

در چه مواردی با جراح بینی مشورت کنیم؟
 1. در جراحی بینی چقدر تجربه دارید؟ (چه تعداد عمل جراحی انجام داده اید و سابقه کاری)
 2. چند درصد از جراحی های خود را به جراحی بینی اختصاص داده اید؟
 3. چند درصد از بیماران شما از عمل جراحی تان راضی بوده اند؟
 4. نظر شما درباره جراحی ترمیمی یا رویژن چیست ؟
 5. چند درصد از بیماران شما خواستار جراحی مجدد بوده اند؟
 6. برای جراحی بینی معمولا چقدر زمان صرف می کنید؟ (به طور مثال برای یک بینی مانند بینی من)
 7. برای جراحی بینی من چه ریسک ها و خطر هایی وجود دارد؟
 8. برای جراحی بینی من از چه تکنیکی استفاده می کنید؟
 9. از چه نوع بیهوشی برای جراحی بینی من استفاده می کنید و دلیل استفاده از این نوع بیهوشی چیست؟
 10. عمل جراحی خود را در چه مکانی انجام می دهید و اگر جراحی شما در بیمارستان یا کلینیک انجام نمی شود چه تمهیداتی در هنگام بروز حوادث غیر مترقبه در نظر گرفته اید؟
 11. چند درصد از عمل های جراحی شما باز بوده و چند درصد بسته بوده؟ (آیا می توانید از هر دو نوع استفاده کنید؟)
 12. آیا می توانم نتیجه جراحی بینی هایی که به بینی من شبیه بوده اند را ببینم ؟ (عکس های قبل از عمل و بعد از عمل )
 13. آیا بینی من شبیه آن چیزی خودم برای شما توصیف کرده ام خواهد شد؟

 

چگونه از مهارت و هنر پزشک خود مطمئن شویم ؟

چندین راه برای شناخت و اطمینان از پزشک انتخابی وجود دارد.

صحبت کردن با پزشک و پرسیدن سوالات خود و بررسی نحوه پاسخ گویی او به سوالات شما. مشاهده گالری عکس های قبل از عمل و بعد از عمل پزشک انتخابی خود.پرس و جو و صحبت کردن با بیماران دیگر او.مشاهده جراحی های قبلی و اطمینان از نتایج مطلوب آنها.

بجز مهارت و تجربه جراح چه عواملی بر یک عمل جراحی موفق اثر می گذارد؟

مهارت و تجربه در جراحی بینی، به تنهایی پی آمدِ یک عمل جراحی بینی را تضمین نمی کند. نوع بافت بینی و نحوه پاسخ گویی بدن به درمان نیز از عوامل تاثیر گذار در یک عمل موفقیت آمیز به حساب می آیند. یک ژن نامناسب و یا حتی یک پوست نامناسب می تواند قوی ترین مهارت های به کار گرفته شده در جراحی بینی را از بین ببرد به خصوص اینکه علاوه بر پوست نامناسب، غضروف ها نیز ضعیف بوده و استحکام کافی را نداشته باشند.

یک فرد جوان با یک غضروفِ بینی محکم و پوستی با ضخامت متوسط و بدن سالم، یک کاندید خوب برای عمل جراحی بینی به حساب می آید.

بعد از عمل بینی چه کارهای را انجام بدهیم؟ مراقبتهای بعد از این عمل چه هستند؟
 • در 24 ساعت اول پس از عمل بهتر است برای کاهش تورم دور چشم از کیسه یخ بر روی چشم ها استفاده کنید.
 • در طی چند هفته پس از عمل برای بهتر شدن تنفس می توان روزانه در چند نوبت با محلول سرم نمکی، داخل بینی را شستشو دهید.
 • تا دو هفته پس از عمل سعی شود از تخلیه ترشحات بینی با فشار خودداری کنید.
 • رفتن به مسافرت بعد از 5 تا 7 روز بعد از عمل بلامانع است.
 • در هفته ها اول پس از عمل لازم است از قرار گرفتن در معرض آفتاب خودداری کنید.
 • در طی روزهای اول پس از عمل از هر گونه ضربه به بینی باید پرهیز کنید. به عنوان مثال در هنگام خواب باید طاق باز خوابید. در هنگام خوابیدن سعی شود نیم تنه بالاتر از پاها قرار گیرد تا ورم کمتری در ناحیه صورت ایجاد شود.
 • در هفته های اول پس از عمل لازم است از فعالیت های بدنی شدید و ورزش های سنگین اجتناب کنید.
 • از خوردن غذاهایی که به جویدن طولانی نیاز دارند در هفته های اول باید پرهیز کنید.
 • در هفته اول پس از عمل سعی شود عطسه با دهان باز انجام دهید و از حرکات شدید صورت در هنگام خنده و نیز از گریه اجتناب کنید.
 • می توان با استفاده از مسواک نرم دندان ها را مسواک کنید به شرطی که از دستکاری لب بالا اجتناب کنید.
 • شستن صورت یا حمام کردن به شرطی که پانسمان روی بینی خیس نشود بلامانع است.
 • در صورتی که با استفاده از چسب ضد حساسیت عینک به پیشانی متصل شود، از همان روز اول می توان از عینک استفاده کنید.
 • استفاده از لنزهای تماسی چشم و مواد آرایشی از روز بعد عمل بلامانع است.
برای ترس از نتیجه عمل  بینی چه کنیم؟

نتیجه ی هیچ یک از عمل های جراحی کاملا عالی و بدون ایراد نخواهد شد. اما یک جراح بینی خوب و با تجربه به خصوص در زمینه جراحی بینی، تا حد زیادی در رسیدن به نتایج عالی تلاش خواهد کرد به همین منظور علاوه بر تجربه و تخصص، میزان وفاداری و تعهد یک جراح نیز می تواند بر روی نتیجه عمل های جراحی تاثیر بسزایی داشته باشد.

از دیگر توصیه هایی که می تواند در انتخاب جراح به شما کمک کند این است که سعی کنید جراحی را پیدا کنید که جراحی ترمیم بینی را نیز انجام می دهد حتی اگر به جراحی مجدد فکر هم نمی کنید داشتن یک راه گریز همیشه مفید خواهد بود.

امروزه نتایج عمل های جراحی بینی نسبت به گذشته، قابل پیش بینی تر، موثرتر و دقیق تر شده است به طوری که مهارت کافی در جراحی به همراه بافت مناسب بینی و به کارگیری فنون و مهارت جراحی می تواند یک بینی زیبا و متناسب را به وجود آورد.

ترس از بیهوشی در اتاق عمل

ترس از بیهوشی در اتاق عمل

من ترس از بیهوشی در حین جراحی بینی دارم راهکار چیست؟

بیهوشی یکی از نگرانی های عمده بسیاری از افرادی است که در خصوص جراحی بینی از پزشک درخواست مشاوره می کنند. این هراس بی مورد غالباً به تصورات و باورهای شایع درباره بیهوشی مربوط است و ریشه نگرانی ها در مورد بیهوشی احتمالا به گذشته و تجربیات گذشته بیمار بر می گردد. زیرا در گذشته ای نه چندان دور، از داروهای بیهوشی با ضریب خطر بالاتر استفاده میشد که عوارضی را به دنبال داشت.

اما با پیشرفت علم پزشکی و دستاوردهای چشمگیری که در عرصه بی هوشی حاصل شده، آن داروها در حال حاضر از رده خارج شده اند.

نسل جدید داروهای بیهوشی

امروزه نسل جدیدی از داروهای بیهوشی در دسترس است که ایمنی فوق العاده ای دارند. علاوه بر داروهای کم عارضه و پیشرفته، امروزه با وجود دستگاه های نمایشگر متعددی که علائم حیاتی بیماران را لحظه به لحظه در حین عمل نمایش میدهند. پزشکان و پرسنل مجربی که بیماران را حین بیهوشی به طور مداوم تحت نظر قرار میدهند، بیهوشی دیگر عملی کاملا ایمن و بی خطر به شمار می آید.

برخی از پزشکان بیهوشی عمومی و برخی دیگر بی حسی موضعی را برای جراحی ترجیح میدهند. برخی اوقات نیز ملاک تصمیم گیری جراح تمایل بیمار است. در مواردی که به علت بیماری زمینه ای بیهوشی عمومی به صلاح بیمار نیست با نظر متخصص بیهوشی جراحی بینی تحت بی حسی موضعی انجام می گیرد.

انتخاب نوع بیهوشی به پیچیدگی جراحی بستگی دارد. اگر شما بیهوشی موضعی را انتخاب کنید، باید آماده باشید که صدای کار کردن دکترتان بر روی غضروف و استخوان بینی را بشنوید.

علاوه برآن، برای اینکه یک بیهوشی کاملا ایمن داشته باشید لازم است که خود شما نیز نکاتی را رعایت کنید، یعنی اینکه قبل از عمل به مدت 8 ساعت چیزی نخورید تا معده شما کاملا خالی باشد. زیرا در هنگام بیهوشی اگر چیزی داخل معده باشد، ممکن است محتویات معده برگشت کرده و وارد مجرای تنفسی گردد.

هرچند که وجود یک لوله پلا ستیکی در نای شما در هنگام جراحی خطر این حادثه را پائین می آورد، اما اگر معده خالی نباشد باز هم احتمال خطر وجود دارد. بهترین کار آن است که شب قبل از عمل، شام معمولی بخورید و صبح روز عمل ناشتا بیایید.

قبل از عمل جراحی بینی و ترس از بیهوشی

در ویزیت های قبل از عمل، هرگونه بیماری زمینه ای، داروهایی که مصرف می کنید، عادت هایی که دارید مثل سیگار کشیدن یا مصرف مشروبات الکلی را بدون رو دربایستی با جراح بینی خود در میان بگذارید. زیرا پزشک با در نظر گرفتن همه این موارد برنامه ی بیهوشی شما را برای روز عمل تنظیم می کند.

اگر سیگاری هستید، 2 هفته قبل از عمل سیگار کشیدن را متوقف کنید. البته هر چه زمان توقف سیگار کشیدن بیشتر باشد بهتر است. سیگار اکسیژن خون را کم کرده و احتمال مشکلات تنفسی در حین عمل را افزایش میدهد.

یکی از مواردی که در حین عمل به دقت توسط دستگاه کنترل می شود و در نمایشگر نشان داده می شود میزان اکسیژن موجود در خون است.

در برخی افراد ممکن است واکنشهای غیرمترقبه ای نسبت به داروهای بیهوشی ایجاد شود. همان طور که ممکن است، بدن یک فرد نسبت به آمپول پلی سلین واکنش نشان دهد، داروهای بیهوشی نیز ممکن است عوارض غیرقابل پیش بینی داشته باشند.

این مسأله از قبل قابل پیش بینی نیست ولی باید تمام تمهیدات لازم در اتاق عمل وجود داشته باشد که در صورت بروز واکنش یا حساسیت، داروهایی برای رفع حساسیت وجود داشته باشد و اگرپزشک از قبل، خود را برای تمامی شرایط آماده کرده باشد، ریسک به حداقل خواهد رسید.

جراحی بینی معمولا به صورت سرپایی انجام می شود اما گاهی اوقات هم ممکن است بیمار یک شب در بیمارستان یا محل جراحی بستری شود.

عمل جراحی بینی و انتخاب بهترین جراح زیبایی بینی

عمل جراحی بینی و انتخاب بهترین جراح زیبایی بینی

هزینه انجام جراحی بینی چقدر است؟

اگر برای جراحی زیبایی بینی برنامه ریزی می کنید مسلماً برآورد قیمت ها و هزینه های عمل بینی یکی از اولویت های شما خواهد بود. هزینه جراحی بینی بستگی به فاکتورهای زیادی دارد.

عمل جراحی، اصلاح عملکرد بینی معمولاً شامل اصلاح ساختار بینی برای بهبود عملکرد تنفس است که بخشی از قیمت و هزینه آن یا تمام مبلغ هزینه عمل جراحی می تواند مشمول بیمه خدمات درمانی باشد. به هر حال، عمل های جراحی انجام شده برای افزایش زیبایی و بهبود ظاهر معمولاً مشمول بیمه نیستند و هزینه آن باید توسط خود فرد بیمار پرداخت شود.

تجربه جراح پلاستیک و اعتبار وی می تواند تاثیر زیاد بر هزینه عمل جراحی زیبایی بینی داشته باشد.

مقدار درمان و پیچیدگی آن نیز می تواند منجر به افزایش هزینه ها و قیمت عمل جراحی بینی شود. بطور خلاصه، یک عمل جراحی پیچیده به زمان بیشتری نیز دارد و به همین دلیل هزینه آن بیشتر از یک عمل جراحی به نسبت ساده است.

عواملی که می توانند باعث پیچیده شدن عمل جراحی می شوند :
 • انجام چند عمل جراحی بر روی بینی فرد
 • نیاز به پیوند غضروف برای تقویت بافت های ضعیف
 • پوست بسیار ضخیم یا بسیار نازک بیمار
 • گرفتگی بینی
 • انحراف جدی بینی

هزینه های قبل از عمل شامل موارد زیر می باشد:

 • سی تی اسکن
 • آزمایش خون
 • عکس آتلیه

هزینه های بعد از عمل نیز شامل:

 • ویزیت ماه اول، هر هفته
 • ویزیت سال اول، هر سه ماه
 • ویزیت سال دوم، هر ۶ ماه
آیا بیمه هزینه جراحی بینی را پوشش میدهد؟

بیمه های درمانی معمولاً فقط هزینه انجام عمل جراحی بینی به خاطر اصلاح عملکرد بینی را پوشش می دهند. برخی بیماران می توانند با پرداخت هزینه بیمه ماهانه از این خدمات استفاده کنند. عمل جراحی بینی برای اصلاح عملکرد معمولاً برای بهبود عملکرد تنفسی بیمار انجام می شود. شرایطی که در این نوع عمل جراحی اصلاح می شوند شامل موارد زیر هستند:

 • تنگ شدن دهلیز بینی، که در آن دیوارهای جانبی بینی شروع به حرکت به سمت داخل می کنند و به این ترتیب راه تنفس فرد مسدود می شود. در این حالت جراحی اصلاح عملکرد بینی می تواند موقعیت این دیوارهای جانبی را در محل مناسب آنها تثبیت کند و به این ترتیب امکان تنفس راحت را در اختیار بیمار قرار دهد.
 •  مخروط داخلی بزرگ در بینی که نیازمند حذف بخشی از بافت داخلی این مخروط است و میتواند در هر یک از دو طرف سوراخ های بینی قرار داشته باشد. این مخروط ها وظیفه تمیز کردن هوا در زمان عبور آن از بینی را بر عهده دارند.
 • زمانی که این مخروط ها بسیار بزرگ باشند، می توانند از عبور هوا جلوگیری و ممانعت کنند. به این ترتیب جراح می تواند اندازه این مخروط ها را کوچک کند تا به این ترتیب امکان تنفس مناسب برای فرد بیمار ایجاد شود.
 •   شکسته شدن استخوان بینی.
 •  انحراف جداره جداکننده منافذ بینی، که در این وضعیت جداره بینی به یک طرف متمایل می شود و به این ترتیب جلوی تنفس صحیح فرد را می گیرد.

برای استفاده از خدمات بیمه برای عمل جراحی اصلاحی بینی، جراح شما می تواند مدارک مورد نیاز را با استفاده از چند روش خاص در اختیار شما قرار دهد. برای مثال سی تی اسکن ناهنجاری های موجود در بینی شما را که برای دیگران قابل مشاهده نیست، نشان می دهد. با استفاده از روش آکوستیک رینومتری می توان از وضعیت داخل بینی بیمار یک تصویر تهیه کرد.

از روش رینومانومتری می توان برای تعیین سطح و میزان عبور هوا از سوراخ های بینی استفاده کرد. در برخی موارد، شرکت های ارائه دهنده بیمه خدمات درمانی بیماران را ملزم می کنند که نشان دهند سعی در بهبود مشکلات عملکرد بینی خود با استفاده از سایر روش های درمانی داشته اند. این روش ها می توانند شامل استفاده از آنتی هیستامین ها، تزریق ضد آلرژی و نیز استفاده از اسپری استروئید باشند.

 

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

اطلاع از
avatar