معرفی روش ها و مواد طبیعی برای سفید شدن پوست صورت و بدن

معرفی روش ها و مواد طبیعی برای سفید شدن پوست صورت و بدن

زیبایی و تشخیص آن بستگی به سلیقه شما دارد برای هر فردی تعریف زیبایی متفاوت است. برای خیلی از افراد سفید بودن نشانه زیبایی است به همین منظور افراد روش های مختلفی را برای سفید شدن پوست امتحان می کنند.
حال چرا از راه های شیمیایی و غیر طبیعی و جراحی پوست استفاده کنید در صورتی که خیلی از روش های طبیعی وجود دارند و عناصر طبیعی و سالمی در دسترس هستند. 

معرفی مواد طبیعی برای سفید شدن پوست

گوجه فرنگی، سیب زمینی، لیمو، پودر برنج، پوست پرتقال و…. سفید کننده های طبیعی مهمی هستند که اگر شما به شکل منظم و ادامه دار از آنها استفاده کنید، می توانند نتیجه ی قابل توجهی داشته باشند.

پوست پرتقال

ارزان ترین و آسان ترین روش تهیه ی یک سفید کننده ی پوست این است که پوست خشک شده ی پرتقال را پودر کنید و با مقداری کشک مخلوط کرده و روی صورت و دیگر قسمت های بدن که مایل هستید، قرار دهید. دست کم ۱۰ دقیقه بگذارید به این صورت بماند و سپس آن را بشویید.

ماسک گوجه باعث سفید شدن پوست شما می شود

ماسک گوجه باعث سفید شدن پوست شما می شود

گوجه فرنگی

گوجه فرنگی در درخشندگی و طراوت پوست تان تاثیر زیادی دارد, به این ترتیب که با تولید کلاژن در پوست تان درخشش طبیعی ایجاد می کند.
گوجه فرنگی را رنده کنید و سپس با چند قطره آبلیمو مخلوط کنید، دارز بکشید و این مخلوط را به صورت خود بمالید این ماسک را حدود 20دقیقه بر روی صورت خود نگه دارید سپس آبکشی نمایید. اگر این روند را تا مدتی به صورت روزانه انجام دهید بعد از گذشت زمانی کوتاه متوجه تغییر رنگ پوست خود می شوید.

زردچوبه

زردچوبه خاصیت های پزشکی زیادی دارد اما میتوان از این ادویه پرطرفدار برای سفید شدن پوست نیز استفاده کنیم به این طریق که مقداری پودر زردچوبه را با یک قاشق سوپ خوری آبلیمو مخلوط کرده و بر روی پوست خود قرار دهید البته پیشنهاد ما به شما این است از این مخلوط شب استفاده کنید و قبل از خواب هم آن را آبکشی نمایید.

لیمو برای روشن شدن پوست مفید است

لیمو برای روشن شدن پوست مفید است

لیمو

لیمو یک میوه شگفت انگیز با صفاتی شگفت انگیز است. برای سفید شدن پوست قسمت هایی از بدن که مدنظر شما است می توانید از لیمو یا آبلیمو استفاده کنید به این صورت که قسمتی از بدن خود مانند زیر بغل که می خواهید سفید شود را انتخاب کرده و قبل از دوش گرفتن به این قسمت ها لیمو بمالید و به مدت 20دقیقه صبر کنید سپس دوش بگیرید.

ویتامین های روشن کننده برای سفید شدن پوست

ویتامین های B, A و E به حفظ سلامت و روشن شدن پوست کمک می کنند. وقتی ویتامین های گروه B مانند ویتامین B۱۲ در بدن کم باشد لکه هایی روی پوست ایجاد می شوند, بنابراین بهتر است قبل از اینکه سراغ درمان های شیمیایی بروید با کمک چند میوه و سبزی پوستی درخشان داشته باشید.

خواب کافی

برای داشتن یک پوست روشن  , صاف و روشن نیاز به خواب کافی است. شاید از خود بپرسید ارتباط بین خواب و پوست صاف و زیبا چیست. حقیقت این است که زمان خواب پوست به صورت خود به خود صدمات وارده شده در طول روز را التیام می دهد. هنگامی که فرد به خواب می رود پوست فرصتی پیدا می کند تا خود را بهبود دهد. به همین دلیل هنگامی که از خواب بیدار می شوید احساس طراوت و شادابی در پوست خود می کنید.

و نکته آخر و مهم ترین مورد برای سفید شدن پوست شما به خصوص سفید ماندن پوست دست و صورت استفاده از کرم های ضدآفتاب است. لازم است 20دقیقه قبل از آنکه از خانه بیرون بروید از ضدآفتاب مناسب پوست خود استفاده کنید.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

اطلاع از
avatar