نکات طبیعی برای داشتن پوستی نرم و شفاف

نکات طبیعی برای داشتن پوستی نرم و شفاف

پوست اولین خط بدن برای دفاع در برابر عوامل طبیعی است. وقتی که نور خورشید، باد و سرما، پوست را در معرض قرار می دهند باعث خشکی پوست ، خارش و التهاب میشوند که مارا مجبور می سازند از دستکش یا کرم ها برای محافظت از پوست استفاده کنیم.

برای داشتن پوستی نرم و شفاف به شما راه های طبیعی جلوگیری از این مشکلات پوستی را نشان می دهیم.

1. آب و هوای زمستان و داشتن پوستی نرم و شفاف

هنگامی که درجه حرارت و سطح رطوبت بیش از حد کاهش پیدا کند هوا خشک شده و پوست در معرض خشکی قرار می گیرد. ” این تغییر آب و هوا باعث می شود افراد بسیاری با خشکی و خارش پوست مواجه شوند ” 

دکتر لیندا استین ، مدیر تحقیقات بالینی برای بخش پوست بیمارستان فورد هنری دیترویت می گوید برای رفع خشکی که به دلیل هوای سرد پوست به وجود می آید، مرطوب نگه داشتن هوا به وسیله ی بالا بردن حرارت ترموستات یا تهویه مرکزی اصلاً صحیح نیست، چرا که گرمای خشک نیز به پوست صدمه می زند.

با نصب دستگاه های مرطوب کننده در خانه و مرطوب نگه داشتن رطوبت هوا در یک درجه ثابت 45٪ تا 55 ٪ و درجه حرارت حدود 20 درجه سانتیگراد می توانید از پوست خود مراقبت کنید.

مرطوب کردن اتاق برای داشتن پوستی نرم و شفاف

رطوبت سازهای رومیزی معمولا هوای یک اتاق را مرطوب کرده و مرتبا نیاز به پر کردن دارد، گاه تا چند بار در روز. آنها همچنین نیاز به پاک کردن دقیق برای جلوگیری از رشد باکتریها و قارچ ها در محفظه آنها را دارند. اتاق خواب بهترین مکان برای این نوع رطوبت سازها است. پوست شما در زمانی که خواب هستید آب دهی می شود.

حتما توجه داشته باشید در هوای زمستانی قبل از خروج از منزل حتماً برای محافظت از پوست حساسترین نقاط بدن دست و صورت از کرم و یک دستکش استفاده کنید تا مانع از بین رفتن رطوبت این نواحی شوید.

2 . دوش آب گرم

ایستادن زیر دوش آب گرم بسیار لذت بخش است و ما بدون در نظر گرفتن عوارض آن همیشه مدت زمان زیادی زیر دوش می ایستیم. غافل از اینکه قرار گرفتن پوست به مدت طولانی زیر آب گرم باعث از بین رفتن چربیهای طبیعی پوست و خشکی آن می شود. و شما را از داشتن پوستی نرم و شفاف محروم خواهد کرد. ” زیر دوش آب گرم ایستادن احساس خوبی منتقل میکند اما بهتر است دقایقی کمتر باشد و پوست را سریع تر خشک کرد تا روغن های طبیعی در پوست ما از بین نرود”

پیشگیری :

از آواز خواندن زیر دوش بپرهیزید و سعی کنید درجه آب را زیاد نکنید و آن را ولرم نگه دارید و تا می توانید زمان دوش گرفتن را کاهش دهید. پنج دقیقه به اندازه کافی برای تمیز شدن کافیست.

3. صابون

برای استفاده از صابون جهت استحمام باید بسیار دقت کنید.ph صابون ها با یکدیگر متفاوت است. استفاده از صابون های با ph بالا رطوبت طبیعی پوست را از بین می برد و باعث خشکی پوست دست و صورت می شود.

پیشگیری:

” توصیه می کنیم از یک صابون معطر ملایم با ph پایین که رطوب پوست را حفظ کند استفاده کنید. همین مقدار برای از بین بردن میکروب های پوست کافی است و نیاز به ph قوی نیست.  ”  برای شستن بدن نوع شامپو زیاد مهم نیست، اما حتماً صابونی را که به خصوص برای پوست های خشک فرموله شده انتخاب کنید.

4.ماساژ شدید پوست

فکر می کنید با مالش شدید پوست حتما شما می توانید آن را پاکسازی کنید؟ اگر ملایم این کار را انجام بدهید آیا پوست شما پاک نخواهد شد؟ این یک تصور غلط است که از دیر باز در اذهان عمومی نشسته است. رفتار خشن با پوست و استفاده از کیسه و لیف های زبر برای تمیز کردن پوست، علاوه بر خشک شدن باعث از بین رفتن لطافت و زیبایی آن هم می شود.

پیشگیری:

به جای استفاده از لیف و کیسه های زبر، اگر از دست خود یا یک تکه پارچه نرم هم استفاده کنید کافیست. شما نیاز دارید تا آلودگی های پوست را پاک کنید نه اینکه سطح رویی پوست را در هر بار استحمام از بین ببرید.

5 .خشک کردن بدن پس از استحمام برای داشتن پوستی نرم و شفاف

بسیاری از افراد در فصول گرم پس از استحمام بدن خود را با حوله یا دستمال تمیز پاک نکرده و اجازه می دهند پوست به وسیله ی مجاورت با هوا خود به خود خشک شود که این کار اصلا صحیح نیست. این کار باعث می شود تا رطوبت پوست به همراه آب تبخیر شود و پوست حالت مرطوب طبیعی خود را از دست می دهد.

پیشگیری:
استفاده از حوله ی نرم برای خشک کردن پوست پس از استحمام.

 

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

اطلاع از
avatar