زیبایی بدون جراحی، تزریق ژل به بینی و جراحی بینی با لیزر

زیبایی بدون جراحی، تزریق ژل به بینی و جراحی بینی با لیزر

ما امروزه با پیشرفت علم به نو آوری جدیدی دست یافته ایم ” زیبایی بینی بدون جراحی “.
رسیدن به زیبایی بینی بدون جراحی یک راهکار بسیار عالی و بسیار مقرون به صرفه است. مخصوصا برای بیمارانی که دوست دارند زیباتر شوند ولی از جراحی می ترسند و یا اینکه از پس هزینه های سنگین جراحی بر نمی آیند.

در مطالعاتی که انجام شده و آمار به دست آمده بیش از نیمی از جراحی های زیبایی بینی واقعا ضرورتی نداشته اند و می توان با روش غیر جراحی آن را ترمیم و اصلاح کرد. نظیر تزریق ژل به بینی…

زیبایی بینی بدون جراحی بینی و با تزریق ژل به بینی چگونه است؟

در این روش بعد از بی حسی کردن بینی, تزریق با سوزن ظریفی انجام می شود. این تزریق برای این است که برجستگی ها، قوز و افتادگی ها و… محو شود. به این صورت که دکتر جراحی بینی در بالا و پایین قوز به مقدار لازم مواد تزریق می کند و با این کار برجستگی قوز بینی محو می شود.
مورد بعدی بینی های افتاده است. دکتر جراحی بینی در نقاط خاصی از این بینی ها تزریق می کند و نوک آن را بالا می برد.

در بینی هایی که دچار ناصافی, غیر قرینگی یا تورفتگی هستند دکتر جراحی بینی می تواند با پر کردن این نقاط سطح بینی شما را صاف و یک دست کند و ظاهری متناسب را برای شما ایجاد کند.
نکته ی قابل توجه در این روش این است که, ژلی که در بینی شما تزریق می شود هم قابل خارج کردن است و هم اینکه حلال دارد و اگر کسی از فرم بینی خود بعد از تزریق ژل خوشش نیامد, دکتر جراحی بینی می تواند آن را خارج کند یا اینکه آن را حل کند.

تزریق ژل به بینی چگونه است

تزریق ژل به بینی چگونه است

آیا تزریق ژل بینی با جراحی بینی در آینده منافاتی ندارد؟

بله اگر کسی به بینی خود ژل تزریق کرده باشد ولی بخواهد بعد از مدتی جراحی زیبایی بینی انجام دهد هیچ مغایرتی ندارد فقط کافی است نزد دکتر جراحی بینی رفته و ژل را از بینی یا خارج کند یا اینکه حل کند و بعد از آن به راحتی عمل زیبایی بینی را انجام دهد.

با روش تزریق ژل آیا می توانیم بینی خود را کوچک تر کنیم ؟

متاسفانه با این روش نمی توان بینی را کوچک تر کرد اما اگر بینی بیش از اندازه بزرگ نباشد و فرد هم مایل باشد تا اینکه بدون انجام دادن جراحی زیبایی بینی آن را کوچک تر نشان دهد, می تواند با تزریق چربی در گونه ها به این نتیجه برسد.

تفاوت بین جراحی زیبایی بینی و روش تزریق ژل در چیست؟

مسلما بین این دو روش تفاوت های واضحی وجود دارد مانند:

1_ اولین تفاوت این است که در روش جراحی زیبایی بینی فرد به طور کامل بی هوش است. اما در روش تزریق ژل به بینی فرد کاملا هوشیار است و می تواند مرحله به مرحله ی کار را در آینه ببیند.
2_در روش تزریق ژل نیازی به بستن بینی و پانسمان نیاز نیست.
3_عوارض احتمالی بی هوشی در روش زیبایی بینی بدون جراحی وجود ندارد.
4_در این روش درد بعد از عمل وجود ندارد.
5_در روش تزریق ژل به بینی  نیازی به استراحت بعد از عمل نیست.

6_تورم و کبودی در جراحی زیبایی بینی تا حدی طولانی بوده اما در این روش نهایتا 3 تا 4 روز است.
7_نتیجه کار در جراحی زیبایی بینی بعد از چند ماه و گاهی حتی تا یک سال به طور کامل مشخص نمی شود حال آنکه در این روش نتیجه بلافاصله قابل رویت است و شخص همان لحظه می تواند تغییرات را در بینی خود ببیند.

آیا تزریق ژل به بینی امکان پذیر است

آیا تزریق ژل به بینی امکان پذیر است

آیا جراحی بینی با لیزر نیز هم امکان پذیر است؟

در واقع جراحی بینی با لیزر دروغی بیش نیست. در اصل جراح بینی، برای کوچک کردن شاخک های بزرگ بینی در داخل بینی، یا جوان سازی پوست بینی در خارج بینی، از لیزر استفاده می کند.

میتوان گفت جراحی بینی با لیزر چیزی جز تبلیغات نیست. در زمینه ی جراحی زیبایی بینی هنوز استفاده از لیزر پیشرفت چشمگیری نداشته است. تا حدی که از لیزر در جراحی بینی فقط برای ایجاد چند برش ساده حین جراحی می توان استفاده کرد که تاثیر این برش ها نسبت به برش با تیغ جراحی حتی  بدتر  خواهد بود و  اسکار بیشتری باقی می گذارد. و برای بقیه مراحل جراحی زیبایی بینی نیز در اصل لیزر کاربردی ندارد.

عمل بینی فانتزی

جراحی زیبایی بینی فانتزی یا بینی عروسکی جزء جراحی های رایج بینی در دهه های قبل بوده است. امروز افراد کمتری خواستار انجام دادن این نوع از جراحی زیبایی بینی هستند.
بینی فانتزی به بینی گفته می شود که از بینی طبیعی کوچک تر بوده و کمی هم سر بالاتر است. و در این روش از بینی دکتر جراحی بینی غضروف پشت بینی را بیشتر می تراشد تا بینی قوس بیشتری پیدا کند.

البته بعضی از مراجعه کنندگان جراحی زیبایی بینی هستند که تقاضای بینی فانتزی دارند اما تعریف دقیقی از این بینی ندارند و فقط بینی نوک تیز و قوس دارد مد نظر آن ها است.
دکتر جراحی بینی این درخواست را تحت شرایط خاص و برای افراد خاص می تواند انجام دهد.
نکته ی بعدی در مورد جراحی زیبایی بینی این است که کوچک شدن زیاد بینی و یا سر بالا شدن زیاد آن حتما دلیلی بر زیبا شدن آن نیست.

عمل بینی طبیعی

بینی طبیعی به بینی گفته می شود که کوچک و زیبا باشد و استانداردهای زیبایی هم در آن رعایت شده باشد. اما آثار و نشانه های جراحی روی آن مشخص نباشد. به طوری که بعد از جراحی اگر کسی شما را برای اولین بار دید متوجه ی جراحی بینی نشود و فکر کند که بینی شما از ابتدا به این زیبایی آفریده شده است.
امروزه انتخاب این نوع بینی از طرف کاندیدهای جراحی بینی بیشتر شده است و درصد بالایی از افراد خواستار آن هستند.

برای مقابله با ترس از نتیجه ی عمل در جراحی زیبایی بینی  چه کنیم؟

خیلی از افراد هستند که به خاطر ترس از نتیجه ی جراحی این عمل را انجام نمی دهند یا اینکه برای انجام دادن آن هی امروز و فردا می کنند و نگران هستند.
برای مقابله با این ترس, معمولا انتخاب یک دکتر جراحی بینی مجرب و با تجربه می تواند کارساز باشد.

یک دکتر جراحی بینی توانا و با تجربه و متعهد تا حد زیادی برای رسیدن به نتایج عالی و کسب رضایت شما تلاش خواهد کرد. به همین خاطر علاوه بر تجربه و تخصص یک جراح میزان تعهد و وفاداری او می تواند بر روی نتیجه ی عمل های جراحی تاثیر بسزایی داشته باشد.

توصیه بعدی ما به شما این است که سعی کنید دکتر جراح بینی را انتخاب کنید که جراحی ترمیم بینی را نیز انجام دهد. حتی اگر به جراحی مجدد فکر هم نمی کنید باز هم داشتن یک راه گریز می تواند بسیار سودمند باشد.

آیا تزریق ژل به بینی با جراحی بینی منافاتی ندارد

آیا تزریق ژل به بینی با جراحی بینی منافاتی ندارد

آیا جراحی بینی روی حس بویایی ما تاثیر می گذارد؟

با توجه با آمار پرسش ها این سوال هم جزء سوالات متداول بسیاری از داوطلبین جراحی زیبایی بینی است و اما جواب دکتر جراحی بینی به این سوال:

کوتاه ترین و سر راست ترین پاسخ به این سوال بله است. جراحی زیبایی بینی به احتمال بالا روی حس بویایی شما تاثیر می گذارد اما خوشبختانه این تاثیر موقتی است و بعد از گذشت مدتی از بین می رود.
زمانی که شما بینی خود را جراحی می کنید تورم, کبودی و کمی درد معمولا برای چند هفته یا حتی گاهی برای چند ماه ادامه دارد.

در بینی محفظه هایی وجود دارد که انتهای عصب بویایی به آنها متصل است. موقع تنفس گردش هوا در اطراف این محفظه ها باعث می شود که انسان ها رایحه های مختلف را حس کنند.
بعد از جراحی بینی همان طور که پیش تر هم گفته شد بینی تا مدتی تورم دارد و این ورم باعث می شود که محفظه هایی که در انتهایی بینی قرار دارند دیگر مانند قبل باز نباشند.

نتیجه کار این می شود که تا زمانی که بینی شما دچار تورم است شما حس بویایی خود را از دست می دهید یا اینکه ضعیف تر از قبل است.
حتی جراحی زیبایی بینی می تواند تا حدی روی حس چشایی شما هم تاثیر بگذارد. اما این مورد هم مانند مورد قبل پایدار نبوده. دلیل کم شدن حس در قسمت چشایی این است که, حس بویایی نقش بزرگی در تحریک حس چشایی دارد پس کم شدن حس بویایی، کم شدن حس چشایی را هم در پی دارد.

آیا سرفه کردن و عطسه کردن بعد از جراحی در نتیجه ی جراحی بینی تاثیر دارد یا نه؟

این نگرانی باعث شده است که بسیاری از افراد از انجام دادن جراحی بینی در فصول سرد اجتناب کنند. اما از نظر دکتر جراحی بینی عطسه کردن و سرفه کردن هیچ تاثیری بر روی نتیجه ی کار ندارد و نیازی به نگران شدن در این مورد نیست.

آیا تزریق ژل به بینی با جراحی بینی منافاتی ندارد

آیا تزریق ژل به بینی با جراحی بینی منافاتی ندارد

آیا این احتمال وجود دارد که دکتر جراح بینی در اتاق عمل و در حین جراحی دچار مشکلات پیش بینی نشده ای شود؟

خوب این اتفاقی است که نه تنها در جراحی بینی بلکه در هر جراحی ممکن است پیش بیاید. مهم این است که در این لحظه جراح آنقدر توانایی داشته باشد که با تسلط و مهارت کامل مشکل پیش بینی نشده را بر طرف کند.

یکی از رایج ترین مشکلات پیش بینی نشده در مورد جراحی زیبایی بینی

ممکن است در حین جراحی دکتر جراحی بینی به مشکلاتی بربخورد که قبل از جراحی و موقع معاینه بیمار مشخص نشده باشد. مثلا بعضی از انحراف بینی ها.

در بسیاری از بیماران که دچار انحراف بینی هستند ممکن است درجه ی انحراف از بیرون و داخل با هم برابر نباشد حتی مواردی وجود دارد که بینی شخص از بیرون هیچ نشانه ای از انحراف ندارد و در داخل بینی دچار انحراف شدید بینی است.

تا جایی که گاهی بعضی از بیماران از شنیدن اینکه بینی آنها از داخل دچار انحراف شدیدی است تعجب می کنند.
لازم است که دکتر جراحی بینی قبل از انجام دادن هر نوع اقدام در مورد زیبایی و تغییر شکل در ظاهر بینی بیمار تمام تلاش خود را برای برطرف کردن این انحراف و باز کردن راه تنفس بیمار انجام دهد و بعد از این که مطمئن شد که راه تنفس بیمار مانند یک بینی طبیعی باز شده به قسمت دوم جراحی که تغییر شکل ظاهری بینی است, برسد.

سوراخ شدن تیغه ی بینی

مشکل پیش بینی نشده ی دوم در مواردی است  که لازم است دکتر جراحی بینی , انحراف داخل بینی را اصلاح کند این احتمال وجود دارد که (البته افتادن این اتفاق برای دکتر جراحی بینی مجرب و با تجربه نادر است) در حین جراحی تیغه ی بینی بیمار سوراخ شود.

برای تشخیص این عارضه دو احتمال وجود دارد:
1_کاهش حس بویایی به طوری که بعد از, از بین رفتن ورم باز هم حس بویایی باز نگردد.
2_خونریزی شدید به حدی که در هنگام جراحی یا بعد از آن نیاز به درمان اورژانسی باشد.

بهترین سن برای انجام دادن جراحی زیبایی بینی کدام است؟

بهترین سن برای انجام دادن این جراحی در پسران از 17 و در دختران از 15 سالگی است.
البته باز هم به این شرط که فرد رشد کامل از لحاظ فکری و جسمی را داشته باشد و همین طور انگیزه ی کافی برای انجام دادن این جراحی را هم پیدا کرده باشد.
( البته جراحی زیبایی بینی در سنین بالاتر هم امکان پذیر است اما در سنین پایین تر خیر.)

آیا جراحی زیبایی بینی برای افراد مسن هم توصیه می شود؟

از آنجا که با افزایش سن پوست و بافت های قسمت های مختلف بدن مانند بافت بینی دچار سستی و افتادگی می شود و این سستی و افتادگی علاوه بر ظاهر, بر عملکرد بینی هم تاثیر می گذارد.حال با بالا بردن نوک بینی در این افراد علاوه بر اینکه باعث جوان تر شدن چهره ی شخص می شود باعث بهبود تنفسی او نیز می شود.

توجه به این نکته هم ضروری است که بیشترین مشکلاتی که در سنین بالا برای زیبایی بینی افراد به وجود می آید افتادگی نوک بینی و بر آمدگی پشت آن است.

افتادگی بینی باعث می شود که فرد مسن تر از سن واقعی به نظر برسد و حتی اگر این افتادگی شدید باشد باعث می شود که تنفس شخص از طریق بینی با مشکلاتی توام شود. این افراد زمانی که نوک بینی را بالا می گیرند بهتر می توانند نفس بکشند.

آیا تزریق ژل به بینی با جراحی بینی منافاتی ندارد

آیا تزریق ژل به بینی با جراحی بینی منافاتی ندارد

قیمت عمل زیبایی بینی چقدر است؟

اگر این مقاله را به طور کامل و دقت مطالعه کرده باشید متوجه شده اید که جراحی زیبایی بینی پیچیدگی های خاصی دارد و در همه ی موارد عملکرد دکتر جراح بینی یکسان نخواهد بود و جدای از این در ایران تعرفه ی مشخصی برای انجام جراحی های زیبایی وجود دارد به خاطر تمامی این دلایل ما یا هر کس دیگری نمی تواند قیمت واحدی را برای همه بیماران اعلام کند. بهتر است برای به دست آوردن قیمت دقیق به طور خصوصی معاینه شوید اما….

قیمت جراحی زیبایی بینی با توجه به فاکتورهای زیر متفاوت است:

1_ نوع بینی شما
2_ میزان مشکلات بینی شما
3_ شهری که می خواهید این جراحی را انجام دهید
4_بیمارستانی که برای این جراحی انتخاب کرده اید
5_ نوع بیمه ی درمانی
6_ گستردگی و پیچیدگی جراحی
7_تجربه و تخصص دکتر جراحی بینی شما

*********************

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

اطلاع از
avatar