علت اصلی دورنگی پوست چیست

علت اصلی دورنگی پوست چیست

دو رنگی پوست موضوعی است که ذهن بسیاری از افراد را به خود درگیر کرده است. یکی از آرزوهای خانم ها داشتن پوستی شفاف و یک دست است. معمولا اکثر خانم ها به دنبال کشف راز لطافت و نرمی و شفافیت پوستشان هستند. جالب است که اکثر خانم ها اگر کسی رو ببینند که پوستی شفاف و خوشرنگ و یکدستی دارد احساس میکنند ٬ ژنتیکی است. در صورتی که واقعا اینطور نیست. شاید بخشی از زیبایی و خوشرنگی پوست ژنتیکی باشد اما اکثر افراد برای داشتن پوست زیبا تلاش کرده اند. متخصصان طب سنتی عقیده دارند عوامل داخلی در مرحله نخست بر روی پوست تاثیر گذارند  و باید این عوامل شناسایی شوند تا مسیر درمان مشخص شود.

علت دو رنگی پوست

علت دو رنگی پوست

اما سوال این است؛ علت دو رنگی پوست چیست؟

یکی از دلایل دو رنگی پوست رسوب سودا است که به خاطر زندگی در شرایط نامناسب ایجاد می شود. اگر به این مسئله هر روز فکر کنیم که در کوتاه مدت آیا درمان میشود یا نه ٬ میزان رسوب سودا در بدن افزایش پیدا میکند و باعث تغییر رنگ چهره می شود. حتی آثار آن با کشیدن یک پارچه تیره بر روی پوست مشخص میشود و رسوب روی پارچه کاملا نمایان می شود. از نوع خشک همراه با تیرگی است که به خاکستری میزند ٬ معمولا در پیشانی و اطراف لب بیشتر دیده می شود.

اما چرا سفید پوستان دورنگ نمیشوند؟

علت بلغمی مزاج بودن سفیدپوستان است. چرا که زمان زیادی برای تبدیل بلغم به سودا یا صفرا لازم است. اما اگر کمی بر میزان  صفرا یا سودایی مزاج ها افزوده شود خیلی سریع تاثیرش نمایان خواهد شد.

علت دو رنگی پوست

علت دو رنگی پوست

علت های دو رنگی پوست را بشناسید 

۱- طحال: در اکثر سودایی مزاج ها این تغییر رنگ مربوط به بیماری طحال است چرا که وظیفه اصلی طحال جمع کردن رسوبات است. و اگر طحال رسوبات را جمع نکند و آنها را به موقع دفع نکند احتمال دارد رسوبات در بدن ما رها شود و باعث دورنگی پوست شود.

۲- مشغله ذهنی متهم ردیف دوم: مشکلاتی که مدام در ذهن ما هستند و یک درگیری ذهنی به وجود می آورند کم کم تولید سودا در بدن را افزایش میدهند. وقتی که سودا از تعادل خارج شود بیماری خاصی را به وجود می آورد. افکار منفی و درگیری های ذهنی و توهم باعث تولید سودا هستند که در نتیجه باعث دورنگ شدن پوست می شوند.

۳- عصبانیت:  درگیری های ذهنی و عصبانیت های شدید بدن را به کارخانه تولید سم تبدیل میکند. وقتی تولید صفرا زیاد شود کیسه ی صفرا نمیتواند بیشتر از گنجایشش ذخیره کند و در نتیجه این صفرا به سمت پوست میل میکنند. از آنجا که راهی برای خروج صفرا از پوست نیست آنجا رسوب کرده و تیرگی و دو رنگی ایجاد میکنند.

درمان اولیه رفع دو رنگی پوست، بدون شک حذف افکار منفی  است.

برای کسب اطلاعات کاملی در خصوص جراحی بینی ، بر روی عبارت جراحی بینی کلیلک نمایید.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

اطلاع از
avatar