جراحی زیبایی فک و جراحی فک پایین و فک جلو آمده

جراحی زیبایی فک و جراحی فک پایین و فک جلو آمده

همان طور که می دانید هر نوع از جراحی های زیبایی  به چند زیر مجموعه تقسیم می شوند. مثلا جراحی زیبایی فک و چانه به زیر مجموعه های: جراحی فک پایین ,جراحی فک بالا , جراحی چانه, جراحی فک بالا همراه با فک پایین و… تقسیم می شود.

طبق آمار بدست آمده بیشترین آمار جراحی زیبایی فک مربوط به زیر مجموعه جراحی فک پایین میشود. با توجه به آخرین آمار بدست آمده شیوع جلو بودن فک پایین در ایران حدود 3 در صد کل جمعیت ایران است. اما این مشکل همیشه مربوط به فک پایین و جلو بودن واقعی فک پایین نیست بلکه گاهی اوقات این مشکل مربوط به فک بالا و عقب بودن بیش از حد این فک و یا کوچک بودن فک بالا نسبت به فک پایین است که در این دو حالت هم نمای جلو بودن فک پایین به وجود می آید و شما احساس می کنید نیاز به جراحی فک پایین دارید. اما زمانی که شما به متخصص مراجعه می کنید از این مشکل با خبر می شوید.

جراحی زیبایی فک و روش های مختلف درمان

جراحی زیبایی فک و روش های مختلف درمان

جراحی زیبایی فک و مشخصه های افرادی که دچار مشکلات فک هستند

اگر با افرادی مواجه شدید که دندان های بالای آنها جلو آمده باشند یا به اصطلاح دندان خرگوشی باشند. ممکن است این افراد به جای جلو بودن فک بالا دچار کوچکی فک پایین باشند.

مکیدن شصت در دراز مدت یا استفاده از پستانک هم میتواند باعث جلو آمدن دندانها و گاهی  باعث ناهنجاری جلو بودن فک شود و در مواردی هم ممکن است شکل سقف دهان (کام بالا) را تغییر دهد.

جراحی زیبایی فک و روش های مختلف درمان

جراحی زیبایی فک و روش های مختلف درمان

روش درمان فک جلو آمده چیست؟

برای درمان این ناهنجاری اول باید سن بیمار و شدت ناهنجاری مورد بررسی قرار بگیرد. اگر بیمار در سنین قبل از بلوغ باشد و همچنین شدت این ناهنجاری در حد خفیف یا متوسط رو به کم باشد می توانیم این مشکل را با استفاده از دستگاه های ارتودنسی مخصوص به این کار تا حد قابل توجه ای برطرف کنیم. اما اگر شدت این ناهنجاری در حد متوسط رو به بالا یا در حد شدید باشد و سن بیمار از دوران بلوغ گذشته باشد در این صورت برای برطرف شدن این مشکل نیاز به درمانهای ترکیبی ارتودنسی و جراحی فک پایین خواهد بود.

دستگاه های ارتودنسی که برای بیماران نوع اول استفاده می شوند به دو صورت وجود دارند: نوع اول متحرک و نوع دوم ثابت هستند. تجویز نوع ثابت یا متحرک بسته به شرایط کلی بیمار و وضعیت تکاملی دندان ها و میزان همکاری بیمار دارد که با معاینه پزشک مشخص می شود.

این وسایل علی رغم ظاهر بسیار ساده ای که دارند قادر هستند کمک بسیار زیادی به بیماران در این زمینه نمایند.

استفاده از نوع متحرک آن به دلیل حجمی که دارد برای بیماران کار چندان ساده ای نیست و برای استفاده از آن بیمار نیاز به تشویق و حمایت خانواده دارد.

برای کسب نتیجه ی مناسب، بهتر است حدود 16 ساعت در روز از این وسایل استفاده شود.

جراحی زیبایی فک و روش های مختلف درمان

جراحی زیبایی فک و روش های مختلف درمان

بهترین شکل دندان ها کدام است؟

در بهترین حالت دندان های ردیف بالا و پایین به خوبی روی هم قرار می گیرند و کاملا جفت می شوند. دندان های بالا باید اندکی روی دندان های پایین را بپوشانند. همچنین تمام دندان ها باید ردیف و منظم باشند و فاصله ی بین آنها برابر باشد.

اگر فاصله ی دندان ها از هم زیاد باشد باعث به وجود آمدن چهره ای نازیبا می شود و همچنین اگر فاصله دندان ها کم باشد و دندان ها روی هم سوار باشند ممکن است ما دندان نهفته (دندانی که درنیامده باشد و در لثه باقی مانده باشد) در دهان داشته باشیم.

 

ارسال یک نظر

نام *

ایمیل * (ایمیل منتشر نخواهد شد)