خواص آبلیمو برای پوست و واقعیتها درباره آبلیمو

خواص آبلیمو برای پوست و واقعیتها درباره آبلیمو

 افراد فراموش می کنند که در طول روز آب بنوشند. پس به آب، آبلیمو بیفزایید تا طعم و بوی آب تغییر کند. هنگامی که این نوشیدنی را مصرف نمایید متوجه می شوید مصرف 8 لیوان آب در طول روز کار مشکلی نیست. علاوه بر این آبلیمو دارای مزایایی نیز می باشد. در اینجا به خواص آبلیمو برای پوست و مزایای آب لیمو اشاره شده است:

آب عنصری حیاتی برای بدن می باشد. بیشتر  بدن ما از آب تشکیل شده است. بعد از هوا آب عنصری مهم برای حفظ حیات به شمار می آید. پس باید مقدار آبی را که مصرف می نمایید کنترل کنید.

متخصصان در این باره می گویند برای حفظ سلامتی و تندرستی باید در روز حداقل 8 لیوان آب بنوشید. در هنگام تابستان این مقدار افزایش می یابد زیرا در هوای گرم بدن بیشتر عرق می کند. در این زمینه مشکلی که همه با آن مواجه هستند مصرف نوشیدنی هایی نظیر نوشابه، چایی و قهوه است اما این نوشیدنی ها فقط موجب کم آبی بدن می شوند.

مصرف این نوشیدنی ها عطش را برای مدتی کوتاه برطرف می کند اما موجب آبرسانی بدن نمی شود و اندام های داخلی کم کم دچار کم آبی می گردد. بعلاوه با مصرف این گونه نوشیدنی ها بدن کم کم به مصرف نوشیدنی های حاوی مواد قندی و شیرین و مصرف نوشیدنی های حاوی مواد طعم دهنده و سایر مواد شیمیایی که طعم مطبوعی دارند عادت می کنند اما این مواد برای بدن ضرر دارد. از طرفی آب بو و طعم خاصی ندارد.

خواص آبلیمو برای پوست صورت

خواص آبلیمو برای پوست صورت و بدن

خواص آبلیمو برای پوست صورت و بدن

1. هضم بهتر غذاها

مصرف آبلیمو روشی سریع جهت پاکسازی سموم بدن به شمار می آید. به محض اینکه سموم از بدن خارج شود و بدن پاک گردد دستگاه گوارش به شیوه ای بهتر عملکرد خود را از سر می گیرد. افرادی که از مشکلات گوارشی رنج می برند اغلب با نفخ و تهوع و سوزش سر دل مواجه می شوند. آبلیمو این مشکلات را برطرف می سازد. بعلاوه افرادی که سعی در کاهش وزن دارند و بدن آن ها شیرینی طلب می نماید می تواند مقداری آبلیمو همراه با چند قطره عسل مصرف نمایند.

خواص آبلیمو برای پوست صورت و بدن

خواص آبلیمو برای پوست صورت و بدن

2. آبلیمو از سیستم ایمنی حفاظت می نماید و آن را بهبود می دهد.

واقعیت دیگری که درباره آبلیمو باید بدان اشاره نمود این است که آبلیمو موجب بهبود و حفاظت از سیستم ایمنی بدن می شود. آبلیمو حاوی ویتامین C است. این نوع ویتامین به بدن در مقابل بروز عفونت ها یاری می رساند. آبلیمو همچنین به دلیل اسید اسکوربیک آن دارای خاصیت ضدالتهابی است. در زمستان آبلیمو مصرف نمایید تا به سرماخوردگی دچار نشوید و اگر سرما خورده اید آب همراه آبلیمو مصرف نمایید تا باکتری ها سریع تر از بین بروند.

خواص آبلیمو برای پوست صورت و بدن

خواص آبلیمو برای پوست صورت و بدن

3. آب موجب پاکی و درخشش پوست می شود.

لیمو سرشار از ویتامین ها به خصوص ویتامین C و همچنین حاوی آنتی اکسیدان هاست. همه این مواد باعث شده است تا لیمو جهت مبارزه با لکه ها و چین و چروک پوست مورد استفاده قرار گیرد. بعلاوه اگر به طور مرتب روی جای زخم آبلیمو استفاده نمایید می توانید جای آن را کمرنگ تر کنید. علاوه بر این مصرف آب و آبلیمو برای پوست نیز مفید است.

خواص آبلیمو برای پوست صورت و بدن

خواص آبلیمو برای پوست صورت و بدن

4. آبلیمو انرژی بخش است

لیمو سرشار از ویتامین ها، ریز مغذی ها و آنتی اکسیدان هاست بنابراین لیمو همه مواد لازم برای هوشیاری بدن را در خود دارد و موجب می شود فرد در تمام طول روز پر انرژی باشد. همواره روی میز خود یا در کیف خود یک شیشه آب و آبلیمو همراه داشته باشید. مصرف این نوشیدنی استرس و اضطراب را کاهش داده و وضعیت احساسی فرد را بهبود می دهد زیرا لیمو از آن دسته میوه هایی است که سرشار از یون های منفی می باشد.

خواص آبلیمو برای پوست صورت و بدن

خواص آبلیمو برای پوست صورت و بدن

5. آب لیمو بدن را تصفیه می کند.

از نظر علمی ثابت شده است که آبلیمو دارای قابلیت پاکسازی تمام بدن است. به دلیل وجود آنزیم اسیدسیتریک در داخل آب لیمو عملکردهای بدن بیشتر شده و اندام های بدن عاری از سموم می گردد. هم می توان آبلیمو را بدون افزودنی ها مصرف نمود و هم می توان به آبلیمو آب اضافه کرد. تنها نکته مهم در این باره این است که آبلیمو باید به صورت مرتب مصرف شود. آبلیمو همچنین مشلات موجود در دستگاه ادراری را برطرف می نماید زیرا آبلیمو بدن را تحریک می کند تا سموم بدن به داخل ادرار بریزد.

خواص آبلیمو برای پوست صورت و بدن

خواص آبلیمو برای پوست صورت و بدن

6. مصرف آب لیمو سرعت درمان را بهبود می دهد.

دیگر واقعیت ها درباره آبلیمو این است لیمو دارای خاصیت بهبود زخم هاست. این امر به دلیل وجود ماده شفادهنده بسیار مهم به نام اسید اسکوربیک در داخل آبلیمو می باشد. این نوع اسید برای حفظ سلامت استخوان ها و غضروف ها و بافت های همبند و حفظ قدرت آن ها ضروری است. علاوه بر این همان طور که قبلا ذکر آن شد لیمو التهاب را در بدن کاهش می دهد.

خواص آبلیمو برای پوست صورت و بدن

خواص آبلیمو برای پوست صورت و بدن

7. برطرف کردن بوی دهان

لیمو معطر است. بوی لیمو مطبوع و آرامش بخش است. پس چرا برای برطرف کردن بوی دهان از لیمو استفاده نکنیم؟ هرچند در این باره استفاده از آدامس و قطره ها بی شک راهی هایی مفید به شمار می آید. اما این مواد حاوی مواد شیمیایی است در حالی که آب لیمو و لیموی تازه فاقد این مواد بوده و هرگز به بدن آسیبی نمی زند. در مقابل آبلیمو به حفظ سلامت دندان ها یاری می رساند و با دندان درد و بوی بد دهان مقابله میکند. تنها قانون در این باره این است که هرگز پس از مصرف آب لیمو نباید دندان های خود را مسواکبزنید زیرا آبلیمو ممکن است به مینای دندان آسیب وارد نماید.

خواص آبلیمو برای پوست صورت و بدن

خواص آبلیمو برای پوست صورت و بدن

8. مصرف آبلیمو به ترک کردن نوشیدن قهوه کمک می کند.

اگر سعی دارید از وابستگی به قهوه رهایی یابید به جای مصرف نوشیدنی های حاوی کافئین از آب لیمو استفاده نمایید. به محض اینکه این عادت خود را ترک کنید احساس بهتر و ظاهری بهتر خواهید داشت. تعجب آور است که بگوییم افرادی که مصرف قهوه را کنار می گذارند اغلب بیان می دارند میزان انرژی آن ها افزایش یافته است. بله ترک عادت مشکل است اما غیر ممکن نیست البته اگر مقداری آبلیمو در دسترس داشته باشید.

خواص آبلیمو برای پوست صورت و بدن

خواص آبلیمو برای پوست صورت و بدن

9. آبلیمو به کاهش وزن سریع یاری می رساند.

در زندگی هماهنگی و تعادل دو موضوع بسیار مهم است. این عوامل به خصوص هنگام کاهش وزن دارای اهمیت بیشتری است. مواد معدنی داخل لیمو موادی قلیایی است و پزشکان بیان می دارند که رژیم غذایی قلیایی به کاهش وزن در زمان کوتاه تر یاری می رساند. بعلاوه لیمو غنی از فیبر پکتین است که دستگاه گوارش را بهبود داده و تحریک می کند. آبلیمو همچنین موجب می شود که فرد مدت بیشتری احساس سیری نماید و از مصرف کالری اضافی بپرهیزد.

با نوشیدن لیمو می توان سلامت خود را بهبود داد. این نوشیدنی ساده و خوشمزه می تواند جایگزین نوشیدنی های شیرین شود. نوشیدنی هایی که حاوی مواد معدنی و ویتامینی های اندک و حاوی مواد شیمیایی و کالری بسیار است. مزایای آبلیمو خیلی بیشتر از این حرف هاست.

ما در اینجا به برخی از این مزایا شاره کردیم و امیدواریم این موارد شما را متقاعد کرده باشد که آب لیمو را به رژیم غذایی خود بیفزایید. البته یک هفته طول می کشد تا اثراتی که آبلیمو روی سلامت دارد مشخص شود. اگر آبلیمو مصرف می نمایید و متوجه مزایایی دیگری درباره آن شدید ما را نیز در جریان گذارید.

تحریریه پزشک آشنا به نقل از WebMD.com

منبع

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

اطلاع از
avatar