آموزش از بین بردن لکه های سیاه روی پوست بدن

آموزش از بین بردن لکه های سیاه روی پوست بدن

در این مقاله قصد داریم در مورد درمان یکی از مشکلات شایع پوستی، لکه های سیاه روی پوست  صحبت کنیم ٬ تا شما مخاطب عزیز پزشک آشنا بتوانید آگاهانه تر برای مقابله و از بین بردن این لکه های پردردسر اقدام کنید.

آموزش از بین بردن لکه های سیاه روی پوست

آموزش از بین بردن لکه های سیاه روی پوست

هیپرپیگمانتاسیون ؛ لکه های سیاه روی پوست

زمان مواجهه با نور آفتاب یا اشعه ماوراء بنفش ملانین به سطح رویی پوست نفوذ میکند. هیپرپیگمانتاسیون یک نام ویژه برای قسمت هایی از پوست است که تیره شده است یا به صورت لکه های سیاه دیده میشود. مثلا کک و مک و یا لکه های تیره ای که در اثر جوش ها یا نور آفتاب به وجود می آید.

شاید برای شما سوال باشد که چرا جوش ها باعث ایجاد لکه های تیره می شوند؟ پاسخ روشن است ٬ علت تولید بیش از اندازه ملانین و باقی ماندن آن در سطح پوست است. اگر ملاین دفع شود لکه های تیره در اثر جوش ها به وجود نمی آیند. زمانی که ملانین سطح پوست افزایش یابد و در سطح پوست باقی بماند٬ این امر پاسخی است به التهابات که در نهایت لکه های تیره را به وجود می آورد. حتی احتمال دارد خیلی از لکه ها از بین نروند و آثاری روی پوست شما به یادگار بگذارند.

آموزش از بین بردن لکه های سیاه روی پوست

آموزش از بین بردن لکه های سیاه روی پوست

 لکه ها سیاه روی پوست چگونه درمان می شوند؟

تا زمانی که ملانین سطح پوست دفع نشود لکه ها می تواند ایجاد شوند. باید با حذف سلول های مرده پوست سعی در خروج ملانین اضافی کنید و این کار با لایه برداری قابل انجام است. این کار باعث می شود سلول های جدید جایگزین شوند و لکه های تیره را به وجود نیایند.

نکته: یک شبه نمیتوان لکه های تیره را از بین برد٬ از بین رفتن لکه های سیاه روی پوست یک امر کاملا تدریجی است و نیاز به زمان دارد پس نگران نباشید.

۱- لایه برداری: باعث می شود پوست خودش را ترمیم کند با سلول های تازه و سالم ، معمولا دوبار در هفته لایه برداری مناسب است. البته شرایط پوست هر فردی خاص می باشد و باید توسط متخصص پوست معاینه شود.

۲- ویتامین c:  این ویتامین دو کار اساسی انجام میدهد؛ باعث کم رنگ شدن لکه های موجود می شود.و به خاطر خاصیت آنتی اکسیدانی این ویتامین از تشکیل لکه های پوستی جلوگیری میکند.

۳- روغن های ضروری: روغن های ضروری مثل کندر٬ رز٬ شمعدانی و اسطوخودوس میتواند باعث کاهش التهابات پوستی و در نهایت کاهش لکه های تیره روی سطح پوست شود. روغن های ضروری پوست را جدی بگیرید.

معمولا کلینیک پوست به راحتی میتواند نسخه ای علمی برای از بین بردن لکه های پوستی شما پیشنهاد کند.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

اطلاع از
avatar