جراحی بزرگی فک پایین برای از بین بردن ناهنجاری ها

جراحی بزرگی فک پایین برای از بین بردن ناهنجاری ها

افراد مختلف به دلایل مختلف به جراحی هایی زیبایی از قبیل جراحی فک , جراحی سینه, جراحی بینی و… رو می آورند و در نهایت یک هدف در بین تمام این افراد مشترک است و آن هم زیبا شدن و برطرف شدن نقص خاص.

معیارهای زیبایی در بین ملل مختلف و فرهنگ های گوناگون متفاوت است. مثلا بینی کشیده در بعضی از جوامع جزء زیبایی های فرد در نظر گرفته می شود حال آنکه همان بینی در جامعه ای دیگر جزء ایراد های صورت فرد در نظر گرفته می شود. در این مقاله در خصوص جراحی بزرگی فک پایین مطالبی ارائه می کنیم.

بزرگی فک پایین و جراحی فک برای درمان مشکلات

بزرگی فک پایین و جراحی فک برای درمان مشکلات

جراحی بزرگی فک پایین برای درمان مشکلات

برای انجام دادن جراحی فک و صورت افراد به دو دسته تقسیم می شوند:

1_ آن دسته از افراد که صرفا برای زیبایی و تناسب فک با دیگر اجزای صورتشان دست به این عمل می زنند.

2 _آن دسته از افراد که برای برطرف کردن مشکلات فک, که این مشکلات یا مادرزادی بوده و یا به خاطر وارد آمدن ضربه و آسیب دچار آن شده اند دست به عمل فک می زنند.

مشکلات فک که افراد مجبور به جراحی هستند

در برخی از موارد ما شاهد آن هستیم که فک یا زیاد رشد کرده یا اینکه رشد آن در یک سنی متوقف شده است و کوچک و رشد نیافته مانده است.

حتی می توانیم مواردی را مثال بزنیم که یکی از فک های آنها (یا فک بالا یا فک پایین) زیاد رشد کرده و فک دیگر آنها کم رشد کرده است.

بزرگی فک پایین و جراحی فک برای درمان مشکلات

بزرگی فک پایین و جراحی فک برای درمان مشکلات

عقب ماندگی فک

مهم ترین علت عقب ماندگی رشد فک به خصوص فک پایین وارد آمدن ضربه به فک خصوصا به مرکز رشدی فک در هنگام کودکی است.

قبلا برای درمان این مشکل افراد باید تا سن 18 سالگی صبر می کردند اما خوشبختانه امروزه به محض کشف مشکل دیگر نیاز به صبر کردن نیست و در بعضی از مراحل حتی درمان بدون جراحی امکان پذیر است.

گاهی در نوزادان تازه به دنیا آمده که مشکل عقب ماندگی شدید فک دارند را باید به سرعت جراحی کنیم. زیرا ممکن است این عقب ماندگی فک باعث خفگی کودک شود.

بزرگی فک پایین و جراحی فک برای درمان مشکلات

بزرگی فک پایین و جراحی فک برای درمان مشکلات

بزرگی فک پایین در افراد

یکی دیگر از علت های جراحی فک ، بزرگی فک پایین است که ممکن است مشکلاتی جسمانی برای فرد در پی داشته باشد. این مشکل هم بیشتر در فک پایین اتفاق می افتد. برای درمان این مشکل برخلاف عقب ماندگی فک باید تا سن 18 سالگی در آقایان و کمی کمتر از آن برای بانوان صبر کنیم. علت این صبر این است که فک و استخوان های انسان تا حدود سن 18 سالگی به رشد خود ادامه میدهد و عمل کردن قبل از این سنین ممکن است زیاد مثمر ثمر نباشد. به‌ دلیل باقی ماندن مقداری از رشد، فک مجدداَ به وضعیت اول خود بر‌گردد.

موارد دیگری وجود دارد مانند باز ماندن لب ها موقعی که دندان های شما بسته است یا اینکه زمانی که دندان ها را بر روی هم می گذارید و می خواهید لب های خود را ببندید دندان ها بیش از اندازه به هم ساییده می شوند این موارد هم از مشکلات مربوط به فک ها هستند که برای اصلاح این موارد باید از جراحی زیبایی فک استفاده کنید.

در نهایت هر جراحی میتواند عوارض خاص خود را نیز داشته باشد توصیه ما به شما این است قبل از انجام دادن هر نوع از جراحی ها اعم از جراحی زیبایی یا جراحی های درمانی اول سود و زیان آن را بسنجید و اگر سود آن برای شما بیشتر بود دست به اقدام این جراحی بزنید.

ارسال یک نظر

نام *

ایمیل * (ایمیل منتشر نخواهد شد)