عوارض جراحی زیبایی و عوارض جراحی زیبایی بینی

عوارض جراحی زیبایی و عوارض جراحی زیبایی بینی

معمولا زمانی که کسی تصمیم به انجام دادن جراحی بینی یا عمل های خاص می گیرد حتما در مورد عوارض جراحی زیبایی نیز پرس وجو می کند. به طور کلی هر جراحی می تواند عوارضی داشته باشد. عوارض کلی در تمام جراحی ها می تواند در مورد بی هوشی یا بی حسی باشد. یا ممکن است در حین عمل فشار بیمار بیش از حد بالا یا بیش از حد پایین بیاید و این افزایش و کاهش فشار مشکلات جدی برای بیمار بعد از جراحی به وجود آورد.

مشکلاتی دیگر از قبیل خونریزی بعد از جراحی در محل برش ممکن است به وجود بیاید یا مشکلاتی مانند عفونت محل برش جراحی. درد نیز از عوارض جراحی زیبایی است که ممکن است تا چند روز وجود داشته باشد و برای برطرف شدن یا کم شدن آن می توانید از مسکن ها استفاده کنید.

عوارض جراحی زیبایی کدامند

عوارض خاصی هستند که در جراحی های زیبایی اتفاق می افتند که باعث می شود عضو جراحی شده نه تنها زیبا نشود بلکه از قبل هم بدتر شود و یا عدم تناسب و هماهنگی بعد از جراحی زیبایی.

در این مقاله ما عوارض چند نمونه از جراحی های زیبایی را بیان می کنیم:

عوارض جراحی زیبایی ؛ عوارض جراحی سینه و پروتز سینه

عوارض جراحی زیبایی ؛ عوارض جراحی سینه و پروتز سینه

عوارض جراحی سینه و پروتز سینه کدام است؟

در مورد جراحی سینه ممکن است هر دو سینه زیبا باشند اما با هم تناسب نداشته باشند و یکی بزرگ تر و یکی کوچک تر یا اینکه در یک سینه نوک سینه بالاتر از سینه دیگر قرار بگیرد.

ممکن است پروتز سینه بعد از مدتی حالت خود را از دست بدهد و به حالت افتاده و بد شکل در بیاید.

بی حسی در نوک سینه یا حتی در کل سینه، این عارضه به علت شوک شدیدی که در حین جراحی به سینه وارد می شود و یا آسیب دیدن اعصاب در این نواحی ممکن است اتفاق بیفتد که خوشبختانه در 90 درصد موارد با گذشت کمتر از 6ماه این بی حسی از بین رفته است. دوستان عزیز برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه پروتز سینه و جراحی سینه، مقاله، همه چیز درباره پروتز سینه و ماستوپکسی را مطالعه نمایید.

عوارض جراحی زیبایی ؛ عوارض جراحی فک در افراد

عوارض جراحی زیبایی ؛ عوارض جراحی فک در افراد

عوارض جراحی فک کدام است؟

این جراحی نیز علاوه بر عوارضی که به طور کلی در جراحی ها گفته شد دارای عوارضی مربوط به خود نیز هست که ما در اینجا چند نمونه از آن را بیان می کنیم.

1_درد و ناراحتی بعد از جراحی زیبایی که البته این درد از سایر جراحی ها مانند جراحی شکم و یا سزارین و یا آپاندیس کمتر است.

2_تورم صورت تا مدتی

3_خونریزی در داخل دهان, علت این عارضه برش هایی می باشد که در داخل دهان زده می شود و امکان پانسمان وجود ندارد. البته این خونریزی مختصر وجزئی است.

4_آسیب به دندان ها و لثه ها که البته خیلی نادر است.

5_عفونت؛ که البته در جراحی های فک این عارضه نادر است و در صورت ابتلا به راحتی قابل درمان است.

6_از دیگر عوارض جراحی فک می توان به کاهش حس صورت بعد از جراحی اشاره کرد که به علت دستکاری یا کشش اعصاب صورت اتفاق می افتد البته این عارضه نیز موقتی و گذرا است.

7_بی حسی در اعمال جراحی فک بالا اطراف لب فوقانی و بینی است و در فک پائین بی حسی در لب پائین و چانه میباشد. به هرحال این بی حسی به کاهش درد بیمار کمک نموده و معمولاً در عرض چند هفته برطرف می شود. در بعضی موارد هم ممکن است این بی حسی دائمی شود.

عوارض جراحی زیبایی بینی کدام است؟

از مهم ترین عوارض جراحی زیبایی بینی به موارد زیر می توان اشاره کرد.

1_چسبندگی های داخل بینی

2_ باقی ماندن انحراف تیغه بینی

3_ تنگی دریچه داخلی بینی

4_ انحراف قسمت استخوانی یا غضروفی بینی به‌ علت اصلاح نشدن کامل تیغه داخلی بینی
5_ باریک شدن بیش از حد بینی و افتادگی نوک بینی

ارسال یک نظر

نام *

ایمیل * (ایمیل منتشر نخواهد شد)