روش های طبیعی و خانگی برای درمان زگیل و ریشه کن کردن آن

روش های طبیعی و خانگی برای درمان زگیل و ریشه کن کردن آن

پوست شما یا افرادی که در اطراف شما هستند ممکن است در طول زندگی دچار مشکلات پوستی زیادی شوند. زگیل هم یکی از مشکلات پوستی است که از قدیم وجود داشته و راه کارهای زیادی برای درمان این مشکل پیشنهاد شده است اما کدام راهکار از همه بهتر است و کدام روش درمان سریعتر پاسخ میدهد؟

علت زگیل چیست؟

قبل از بیان راهکارها بهتر است ما زگیل را بشناسیم. زگیل ها غدد پوستی مزاحمی هستند که اغلب بر روی دست و پا رشد می کنند اما گاهی ممکن است بر روی دیگر نقاط بدن نیز رشد کنند کوچک و زبر هستند و اغلب شبیه گل کلم یا یک تاول سفت و سخت هستند. گاهی به راحتی درمان نمی شوند و ممکن است بعد از درمان بارها و بارها دوباره رشد کند.

علت زگیل چیست

علت زگیل چیست

آیا زگیل ها به خودی خود از بین میرود؟

اغلب زگیل ها به خودی خود از بین میروند هر چند ممکن است ماه ها یا حتی سالها طول بکشد تا ناپدید شوند. اما دسته ای دیگر از زگیل ها هستند که به خودی خود ناپدید نمی شوند. و اما پزشکان هنوز دلیل این موضوع را نمی دانند که چرا بعضی از زگیل ها به خودی خود ناپدید و بعضی دیگر ناپدید نمی شوند.

معرفی درمان های خانگی برای رفع این مشکل

به خاطر عوارض مختلف داروهای شیمیایی ما در اینجا اول راهکارهای خانگی را به شما معرفی می کنیم:

استفاده از سیر

اگر زگیل از نوع عادی و طبیعی باشد می توانید برای درمان زگیل از سیر استفاده کنید به این صورت که اول سیر را حسابی له کنید، سپس بر روی این معضل قرار دهید و باند پیچی کنید. سیر خاصیت سوزنده دارد باعث میشود تا بعد از یک هفته زگیلی که روی پوست شما قرار دارد بترکد و از بین برود .

برای استفاده از سیر بهتر است هر روز از یک سیر تازه استفاده کنید و از تماس سیر با بقیه قسمت های سالم پوست جلوگیری کنید برای این منظور بهتر است به نقاط سالم اطراف معضل کرم یا ژل بزنید.

برای درمان زگیل از شیره درخت انجیر میتوانید استفتده کنید

برای درمان زگیل از شیره درخت انجیر میتوانید استفتده کنید

شیره درخت انجیر

یکی دیگر از راه های درمان که از قدیم نیز مرسوم بوده است استفاده از شیره سفید رنگ درخت انجیر است که از محل بریدگی ساقه کوچک بیرون می آید.

برای استفاده از این روش شما باید مرتبا زگیل را با این شیره آغشته کنید و از پانسمان یا بستن با پارچه و پنبه خودداری کنید تا اینکه زگیلها کاملا خشک شوند.

سرعت کوچک شدن و خشک شدن در روز اول بسیار چشمگیر است اما برای درمان کامل شما باید حدود سه الی پنج روز به این کار ادامه دهید تا ضایعه کاملا حذف شود.

علت زگیل چیست

علت زگیل چیست

استفاده از نمک

یکی دیگر از راه های حذف این معضل از روی پوست خود استفاده از نمک اشباع شده ( محلول نمک بسیار غلیظ)است برای استفاده از این روش بهتر است دست یا پا , یا محلی که معضل روی آن است را کاملا تمیز شسته سپس در محلول اشباع نمک با آب نسبتا داغ حدود بیست الی سی دقیقه قرار دهید. با تکرار هر روزه این عمل بعد از چند روز شما از شر این معضل خلاص خواهید شد.

اگر شما از انواع روش های خانگی و طبیعی برای درمان معضل خود استفاده کردید ولی باز هم این معضل بر روی پوست شما دیده می شود بهتر است به متخصص پوست مراجعه کنید یا از داروخانه محلول های مخصوص برای از بین بردن زگیل را تهیه کنید. البته بهترین و آخرین روش سوزاندن است که توسط پزشک صورت می گیرد و باعث از بین رفتن ریشه نیز می شود.

ارسال یک نظر

نام *

ایمیل * (ایمیل منتشر نخواهد شد)