ماسک صورت خانگی و تاثیر آن برای پیشگیری و درمان جوش

ماسک صورت خانگی و تاثیر آن برای پیشگیری و درمان جوش

با استفاده از ماسک صورت خانگی ، شما میتوانید به پوست خود کمک کنید و ایجاد جوش و آکنه را کاملا ریشه کن یا تا حد قابل توجه ای کم کنید.

از دیر باز جوش و آکنه مشکل بسیاری از جوانان بوده و اگر جای این جوش و آکنه ها روی صورت بماند، در دوره های دیگر مانند میانسالی و کهن سالی نیز افراد را به یاد جوانی و جوش هایش می اندازد. قدیمی ها به این جوش ها و آکنه ها غرور جوانی میگفتند.

حال برای رها شدن از دست این جوش و آکنه ها و اینکه جایی از آنها روی پوست ما باقی نماند چه کارهایی میتوانیم انجام دهیم؟

ماسک صورت خانگی به جوان شدن و از بین رفتن جوش ها کمک زیادی میکند و معمولا مواد لازم برای تهیه این ماسک ها در آشپزخانه شما به سادگی یافت میشود.

ماسک صورت خانگی برای لایه برداری صورت

ماسک صورت خانگی برای لایه برداری صورت

ماسک صورت خانگی ؛عسل

عسل به عنوان یک معجزه گر برای بدن معروف است و خاصیت ضد باکتری خیلی قوی  دارد. برای از بین بردن جوش و آکنه و حتی جوش های بزرگ میتوانید از ماسک عسل استفاده کنید. این ماسک باعث میشود هیچ ردی از جوش روی صورت شما نماند. برای تهیه این ماسک، بهتر است عسل را روی حرارت غیر مستقیم کمی شل کرده و بعد روی صورت خود بمالید. اگر شما از این ماسک در هنگام شب و موقع خواب استفاده کنید تاثیر بیشتری دارد.

ماسک خانگی صورت ؛زردچوبه

برای داشن صورتی زیبا و صاف و بدون اثر جوش و آکنه میتوانید از ماسک صورت خانگی ،زردچوبه استفاده کنید. برای تهیه این ماسک؛ نصف پیمانه آرد نخود، دو قاشق چایخوری زردچوبه و پودر صندل سفید، را با مقداری روغن حیوانی یا روغن بادام، مخلوط کنید. به آن آب اضافه کنید تا به صورت خمیر دربیاید و بگذارید برای 5-10 دقیقه روی صورت بماند. سپس با فشار دست، ماسک را از صورت جدا کرده و با آب، تمیز بشویید.

ماسک خانگی صورت ؛ لیمو و تخم مرغ

کابرد بارز این ماسک برای از بین بردن جوش و آکنه در صورت است و قابل استفاده برای همه پوست ها نیز میباشد.برای تهیه این ماسک خانگی صورت ؛ آب نصف یک لیمو را با سفیده تخم مرغ مخلوط کنید و سپس این ماسک را شب روی صورت بگذارید و صبح با آب ولرم آبکشی نمایید. مواظب باشید این ماسک به داخل چشم و دهان شما نرود.

ماسک صورت خانگی برای لایه برداری صورت

ماسک صورت خانگی برای لایه برداری صورت

ماسک خانگی صورت ؛ماسک خیار

خیار خاصیت خنک بودن و آبرسانی برای پوست  دارد. از دیرباز در مورد استفاده از خیار برای پوست خود شنیده اید حال ما به شما ماسکی را معرفی میکنیم که با این ماده با ارزش درست میشود. برای تهیه ماسک خیار؛ یک خیار کوچک را با یک پیمانه جو دو سر بکوبید تا به حالت خمیر در بیاید، سپس یک قاشق از این خمیر را با یک قاشق ماست مخلوط کنید و بگذارید 30دقیقه روی پوست شما بماند سپس صورت خود را با آب ولرم بشویید.

ماسک خانگی صورت ؛انگور

انگور یکی دیگر از میوه های پرآب و پرخاصیت می باشد. که از آن میتوانیم برای صورت هم استفاده کنیم. روغن هسته انگور دارای خاصیت جوان سازی بالایی بوده و از خود انگور میتوانید برای پاکسازی صورت استفاده کنید. پاک سازی صورت باعث کم شدن یا از بین رفتن جوش و آکنه در صورت میشود برای تهیه ماسک انگور ، شما میتوانید چند دانه انگور را از وسط به دو نیم تقسیم کرده و روی صورت و گردن خود بمالید یا اینکه چند دانه انگور را له کرده و در حالت دراز کشیده این انگور ها را به مدت 20دقیقه روی پوست خود بگذارید سپس صورت خود را آبکشی نمایید.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

اطلاع از
avatar