چگونه مانند هنرپیشگان سینما لبخند هالیوودی داشته باشیم؟

چگونه مانند هنرپیشگان سینما لبخند هالیوودی داشته باشیم؟

در این مقاله دندانپزشک لس انجلسی گریس سان ، اسرار کارش را درباره لبخند هالیوودی بیمارانش را افشا می کند. با پزشک آشنا همراه شوید تا از رموز لبخندهای زیبای هالیوودی بازیگران باخبر شوید.

لبخند هالیوودی هنر پیشگان سینما

لبخند هالیوودی هنر پیشگان سینما

زمانی که برنامه جایزه فرش قرمز را تماشا می کنید. لبخندهای فوق العاده زیبایی با دندانهای سفید می بینید. این افراد لبخند هالیوودی خود را مدیون دندانپزشک لس انجلسی گریس سان هستند.

مدت سی سال است که متخصصان دندان و زیبایی لبخند هایی زیبا را برای افراد مشهور ایجاد نموده اند افرادی مانند الن پیج، جن کلود ون دم، شریل کول، جنیفر لاو هیوت و سامویل ال جکسون..

اما کارسان  روی مواردی  بیشتر از زیبایی ظاهری تمرکز دارد. او روی بهداشت خوب دهان تاکید می کند. او می گوید:

نقش دندانپزشک در لبخند هالیوودی هنر پیشگان سینما

نقش دندانپزشک در لبخند هالیوودی هنر پیشگان سینما

 برای داشتن لبخند هالیوودی فقط به دندانپزشک خود تکیه نکنید.

بعضی از افراد تمام ﻣﺴﺌﻮلیت مراقبت از دندان هایشان را به عهده دندانپزشک می گذارند و آنها فکر می کنند تنها کاری که باید انجام دهند این است٬ که سالی دو بار برای چکاپ دندان هایشان پیش دندانپزشک بروند. شما خودتان باید ﻣﺴﺌﻮلیت بهداشت دهان و دندانتان را به عهده بگیرید.

مراقب رژیم غذایی خود باشید.

رژیم غذایی از اهمیت خاصی برخوردار است. بعضی از غذاها باعث آسیب به دندان ها می شود. هر چه غذا اسیدی تر باشد دندان ها بیشتر در معرض پوسیدگی قرار می گیرد. توجه داشته باشید خوراکی های تصفیه شده (به غذاهای زود هضم گفته می شود٬ عبارتند از: غذاهایی  حاوی قند، آرد سفید و غیره ) راحتر به سطح دندان ها می چسبد به همین دلیل است که نان تهیه شده از گندم سبوس دار برای دندان شما بهتر از نان سفید است.

قبل از نوشیدن لحظه ای تامل کنید.

الکل تبدیل به قند می شود. افراد بدون توجه به این موضوع به مصرف الکل روی می آوردند اما همین الکل باعث پوسیدگی دندان ها و آسیب جدی به ساختار دندان ها می شود.

نقش فلوراید دندان در لبخند هالیوودی هنر پیشگان سینما

نقش فلوراید دندان در لبخند هالیوودی هنر پیشگان سینما

 برای داشتن لبخند هالیوودی فلوراید در خانه داشته باشید.

برای تولید دوباره مواد معدنی بر روی دندان از فلوراید استفاده نمایید این مواد باعث مقاومت دندان ها در برابر شکستگی می شود. از دندانپزشک درباره نوع فلوراید مناسب با دندان هایتان سوال کنید. میتوانید از میان فلورایدهایی مختلف که به صورت ژل یا آب است یکی را انتخاب کنید. البته جایگزین هایی هم برای فلوراید وجود دارد از جمله فسفات کلسیم.

از دندان به عنوان وسیله استفاده نکنید.

بسیار مشاهده می شود فرد از دندان ها بعنوان وسیله ای برای باز کردن کیسه پلاستیک استفاده می کند. توجه کنید دندان ها باید به صورت گروهی مورد استفاده قرار گیرند. (هنگامی که دندان ها به صورت گروهی مورد استفاده قرار می گیرد فشار تقسیم می شود و کمتر به دندان ها فشار می آید) زمانی که شما از یک دندان خاص استفاده می کنید همه نیرو را به آن دندان وارد می آورید در نتیجه بیشتر در معرض شکستن قرار می گیرد.

 

مسواک مناسب و نقش آن در داشتن لبخند هالیوودی

مسواک مناسب و نقش آن در داشتن لبخند هالیوودی

اصول بهداشت دهان و دندان را از دندانپزشک بپرسید.

دیده می شود برخی از افراد فقط یک بار در روز مسواک می زنند. چون هیچ کس در رابطه با دفعات استفاده از مسواک چیزی به آن ها نگفته است. دندانپزشک ها باید اطلاعات کافی در رابطه با بهداشت دهان و دندان در اختیار بیماران خود بزارند و فرض نشود که افراد همه چیز را می دانند.

لبخند هالیوودی و زیبا

لبخند هالیوودی و زیبا

آیا برای مراقبت از دندان هایتان برنامه ای دارید؟

گریس سان: من مراقبت از دندانهایم را به عنوان یک برنامه همیشگی سرگرم کننده به حساب می آورم. من در خانه از یک مسواک دارای نخ دندان نرم برای لثه هایم استفاده می کنم٬ یک مسواک معمولی و یک مسواک برقی چرخشی نیز دارم. بعد از مسواک از محلول شست و شو دهنده استفاده می کنم. به هنگام مسواک زدن ورزش می کنم مانند اسکات و ورزش های کششی و همچنین موسیقی گوش می دهم.

به هنگام سفر چگونه از دندان های خود مراقب کنیم؟

گریس سان: سعی کنید همیشه کیف نظافت شخصی خود را در سفر همراه داشته باشید و در توقف های بین مسیر به بهداشت دهان و دندان خود رسیدگی کنید.

تست انواع خمیر دندان بهداشتی

تست انواع خمیر دندان بهداشتی

چگونه به بیماران در مورد محصولات بهداشتی توصیه می کنید؟

گریس سان: به فروشگاه های متفاوت می روم و خمیردندان ها و سفید کننده های مختلفی را امتحان می کنم تا بتوانم توصیه های صحیحی یه بیماران پیشنهاد دهم.

تحریریه پزشک آشنا برگرفته از WebMD

ارسال یک نظر

نام *

ایمیل * (ایمیل منتشر نخواهد شد)