عادت هایی که باعث پیری زودرس می شود

عادت هایی که باعث پیری زودرس می شود

معمولا با گذر زمان انسان پیر می شود. اما گاهی به دلیل بیماری ها انسان دچار پیری زودرس می شود و گاهی به دلایل پنهان٬ امروز قصد داریم در مورد دلایل پنهان پیری زودرس صحبت کنیم.

عادت هایی که باعث پیری زودرس می شود

۱- انجام چند کار همزمان، خیلی از افراد به دلایل مختلف از جمله شرایط اقتصادی، چند کار را همزمان انجام میدهند٬ استرس و اضطراب انجام دادن چند کار به صورت همزمان باعث میشود رادیکال های آزاد تحریک و آزاد شوند ٬ این رادیکال های آزاد به سلول های سالم آسیب زده و باعث پیری زودرس می شود.  توصیه می شود روی یک کار تمرکز کنید و استرس و اضطراب را از خود دور کنید اگر دوست دارید خیلی زود پیر نشوید.

عادت هایی که باعث پیری زودرس می شوند

عادت هایی که باعث پیری زودرس می شوند

۲- وقتی دسرهای شیرین زیادی میل میکنید

شکر علاوه بر ایجاد چاقی میتواند دندان های شما را خراب کند و صورت شما را زشت کند. علاوه بر آن مولکول های شکر خود را به فیبرهای پروتئینی  سلول ها متصل می کنند. که به این فرایند مضر گلیکوزیله میگویند. گلیکوزیله باعث پف دور چشم، سیاهی دور چشم ،از بین رفتن شفافیت صورت و … می شود. بهتر است زیاد دسرهای شیرین میل نکنید.

۳- تماشای زیاد تلویزیون

زمانی که بیش از ۳۰ دقیقه پای تلویزیون باشید=٬ بدن شما شروع به ذخیره شکر میکند که میتواند باعث چاقی و در نهایت بیماری هایی شود که شما را دچار پیری زودرس میکند. بهتر است نه تنها تلویزیون بلکه پای هر سیستمی هستید هر ۳۰ دقیقه یکبار چند دقیقه پیاده روی کنید.

عادت هایی که باعث پیری زودرس می شوند

عادت هایی که باعث پیری زودرس می شوند

 

۴- نشستن بیش از اندازه

اگر شغل شما بیشتر به صورت نشسته باشد احتمال ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی وجود دارد پس باید تحرک خود را افزایش دهید . نشستن زیاد باعث چاقی و درنهایت پیری زودرس می شود .

۵- بیش از اندازه آرایش میکنید

آرایش های غلیظ سرعت پیری پوست را تسریع میکند ، به صورت کلی استفاده از محصولات پوستی با رایحه ها  یا محصولات شیمیایی میتواند چربی طبیعی را از بین ببرد و پوست صورت را خشک کند و در نهایت باعث پیری زودرس شود. بهتر است دفعات آرایش را کم کنید اگر دوست ندارید چین و چروک روی صورتتان بیفتد.

۶- وقتی با نی نوشیدنی مینوشید

نوشیدن با نی در درازمدت میتواند باعث چین و چروک اطراف چشم ها و لب شما شود. افراد سیگاری اگه دقت کنید اطراف دهان شان چین و چروک مشاهده می شود. بهتر است نوشیدنی ها را با لیوان میل کنید. و سیگار نکشید اگر دوست دارید خیلی زود پیر نشوید .

برای مشاوره ی سلامتی پوست توصیه میکنیم به کلینیک پوست های معتبر مراجعه کنید.

 

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

اطلاع از
avatar