آیا کاندید مناسبی برای جراحی چانه و فک پایین هستید

آیا کاندید مناسبی برای جراحی چانه و فک پایین هستید

آخرین تحقیقات نشان می دهد در کشور ما آمار جراحی فک پایین و جراحی چانه حدود 3 تا 4 در صد است. با توجه به این آمار ما نیز تلاش می کنیم اطلاعات لازم و کافی را در این مورد به شما دوستان انتقال دهیم، زیرا مهمترین و واجب ترین کار قبل از انجام دادن هر نوع جراحی زیبایی یا جراحی هایی دیگر کسب اطلاعات و داشتن یک پیش فرض درست است. همانند دیگر اعضای بدن ما، فک هم از طریق رشد و نمو عادی بالغ می شود و رشد می کند اما این امکان هم وجود دارد که فرآیند رشد فک یا فکین زودتر از حد مناسب متوقف شود یا اینکه بیش از حد طبیعی رشد کند و باعث به وجود آمدن مشکلات فکی و  ظاهری نامناسب برای فرد شود.

جراحی چانه و جراحی فک پایین

جراحی چانه و جراحی فک پایین

جراحی چانه و ناهنجاری های فکی

از عوامل دیگر که باعث ناهنجاری های فکی می شود علل مادرزادی هستند که اغلب این علل مشکلات شدیدی را برای فک به وجود می آورند.

در طول زندگی بعضی از افراد دچار مشکلات و آسیب های جسمی می شوند حال اگر این آسیب به قسمت فک یا چانه وارد شود و سبب شکستن یا جابجایی فک شخص شوند این فرد هم نیاز به جراحی فک پیدا می کند.

_استفاده از پستونک به طور طولانی مدت و یا مکیدن شصت نیز از علت های تغییر حالت فک می باشد.

_ عدم تقارن صورت از روبرو یا پهلو

_ ساییده شدن بیش از حد دندان ها و…

اینها تنها چند نمونه از علت های انجام جراحی زیبایی فک و سپردن فک به دست جراح زیبایی میباشد.

مدت بهبود بعد از جراحی فک پایین وچانه چقدر است؟

  مدت بهبود بعد از جراحی چانه و فک ، بستگی به سن بیمار و وسعت عملی که جراح زیبایی برای بیمار انجام داده است دارد. ولی اگر بخواهیم حالت کلی را در نظر بگیریم مدت بهبود کامل بین 4 تا 6 هفته به طول می انجامد البته بعد از دو هفته بیمار احساس بهبودی قابل توجه ای می نماید.

جراحی چانه و جراحی فک پایین

جراحی چانه و جراحی فک پایین

غذا خوردن بیمار بعد از جراحی فک پایین و جراحی چانه چگونه است؟

همان طور که همه ما می دانیم بدن انرژی خود را از طریق تغذیه به دست می آورد اما بعد از جراحی فک و فرم دهی چانه مشکلاتی برای تغذیه و جویدن بیمار به وجود می آید برای همین بیمار باید در دوران نقاهت از رژِیم خاصی تبعیت کند. البته خوشبختانه امروزه بعد از جراحی فک و صورت ، جراح زیبایی برای ثابت نگه داشتن فک و دندان ها از کش های لاستیکی استفاده می کند و این کش ها باعث شده که دهان تا حد کمی باز شود و دیگر نیاز به تغذیه از راه بینی نباشد.

در روز های اول بعد از جراحی فک پایین و چانه یا دیگر جراحی های فکی رژیم مایعات و سوپ له شده ارجعیت دارد. تا اینکه برش ها کمی جوش بخورند و دندان ها تا حدی در جای خود ثابت شوند.

از هفته دوم بیمار می تواند از غذاهای نرم مثل تخم مرغ عسلی و یا کته له شده و غذاهایی از این قبیل استفاده کند.

هفته سوم اوضاع بهتر شده و بیمار توانایی استفاده از گوشت های سفید یا گوشت های قرمز له شده را دارد. به همین طریق بیمار کم کم از غذا های سفت تر استفاده می کند تا به تغذیه عادی خود برگردد. البته بهتر است در تمام دوران نقاهت از آبمیوه های طبیعی به وفور استفاده شود. شاید در این دوران بیمار تا حدی دچار کاهش وزن شود اما با برگشتن به تغذیه عادی دوباره وزن از دست رفته برخواهد گشت و نیاز به نگرانی در مورد ضعیف شدن بیمار نیست.

ارسال یک نظر

نام *

ایمیل * (ایمیل منتشر نخواهد شد)