عوارض عمل بینی کدامند

عوارض عمل بینی کدامند

جراحی ها در بهترین شرایط ممکن است با مقدار کمی عوارض همراه باشند. عوارض عمل بینی به دو دسته کلی: ۱- عوارض عملکردی ۲- عوارض زیبایی تقسیم میشود. اگر شرایط متقاضی جراحی بینی مناسب باشد و پوست، مخاط، استخوان، غضروف و …. نرمالی داشته باشد٬ معمولا عوارض عمل بینی خیلی کم است.

عوارض عمل بینی( عملکردی) شامل موارد ذیل میباشد:

۱-صدمه وارد شدن به مجرای اشکی ۲-شاخک های بینی بزرگ بماند ۳-دریچه خارجی بینی  بیشتر از حد معمول تنگ شود. ۴-دریچه داخلی بیشتر از حد استاندارد تنگ شود ۵- تیغه بینی همچنان انحراف داشته باشد. ۶- به وجود آمدن چسبندگی داخل بینی و …

با عوارض عمل بینی آشنا شوید

با عوارض عمل بینی آشنا شوید

عوارض زیبایی عمل بینی:

۱- پرده وسط بینی کم و زیاد شود. ۲ – پرده های بینی بیشتر از حد معمول کوچیک شوند. ۳ – نوک بینی خیلی بالا رود. ۴ – باریک شدن خیلی زیاد نوک بینی ۵ – پوست بینی آسیب ببیند ۶ – بینی زینی شکل شود و …

در مورد عوارض عملکردی و زیبایی بیشتر توضیح میدهیم تا علت به وجود آمدن این عوارض را بدانید.

چند مورد از عوارض عمل بینی

چسبندگی داخل بینی: زمانی که برش ها و زخم های داخل بینی به خوبی ترمیم نشود٬ بافت های بینی به یکدیگر چسبیده و حالت چسبندگی داخلی بینی برای فرد ایجاد میکند.

تنگی دریچه داخلی بینی: زمانی که قوز پشت بینی بیش از اندازه کوتاه میشود جراح بینی باید با دقت دریچه را بازسازی کند٬ اگه بازسازی انجام نشود ممکن است تنگی دریچه داخلی ایجاد شود.

با عوارض عمل بینی آشنا شوید

با عوارض عمل بینی آشنا شوید

عوارض جراحی بینی

صدمه به مجرای اشکی : این عارضه کمتر اتفاق میفتد٬ معمولا زمانی که پزشک پهنای استخوانی بینی را کاهش میدهد احتمال به وجود آمدن این عارضه هست که با ریزش اشک از یک چشم به مدت طولانی همراه است.

باریک شدن نوک بینی بیش از حد : معمولا فرد متقاضی درخواست میکند تا نوک بینی اش را پزشک بیشتر باریک کند که در انتها بعد از عمل٬ بینی فرد حالت طبیعی را ندارد و مصنوعی جلوه میکند.

بینی زینی شکل: زمانی که قوز استخوانی – غضروفی پشت بینی بیش از حد برداشته شود این عارضه به وجود می آید.

دیگر عوارض عمل بینی

لطفا توجه داشته باشید این عوارض عمل بینی احتمالی است و جراح بینی و دوره دیده میتواند با ویزیت حرفه ای و جراحی حرفه ای تر این عوارض را به صفر برساند. امیدواریم با این عوارض آشنا شوید تا در انتخاب جراح بینی دقت کنید تا بینی شما بعد از جراحی عوارضی نداشته باشد. جراحی بینی خود را به پزشک متخصص و دوره دیده بسپارید. و حتما قبل از جراحی افرادی که توسط پزشک جراحی شدن را پیدا کنید و با آنها در مورد جراح بینی موردنظر اطلاعات کسب کنید.

با تشکر / پزشک آشنا 

pezeshkashna.com

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

اطلاع از
avatar